porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Wojciech Mazowiecki: kim jest najstarszy syn Tadeusza Mazowieckiego?
Wojciech Mazowiecki: kim jest najstarszy syn Tadeusza Mazowieckiego? Tadeusz Mazowiecki samotnie wychował trzech synów. Najstarszy z nich - ...
Piotr Ślusarz, uczestnik polskiej edycji TOP CHEF - kim jest, gdzie pracuje?

Piotr Ślusarz z Top Chef – kim jest, gdzie pracuje?

Piotr Ślusarz z Top Chef – kim jest, gdzie pracuje?

kim jest i gdzie pracuje Piotr Ślusarz, uczestnik polskiej edycji TOP CHEF?

fot.: Facebook
Piotr Ślusarz to jeden z uczestników programu Top Chef – kulinarnego reality-show, w którym profesjonalni kucharze walczą o 100 tys. zł. Na co dzień pracuje w hotelu Sheraton w Sopocie, jednak jego droga do programu była skomplikowana...

Piotr Ślusarz pochodzi ze Świnoujścia, a kucharzem – jak sam przyznaje – został przypadkiem. Trafił do szkoły gastronomicznej, bo... słabo się uczył i nie dostał się do technikum ekonomicznego, w którym widzieli go jego rodzice – policjanci. Piotr wolał włóczyć się z kolegami, był typem blokersa będącego na bakier z prawem.

>>> Top Chef. Jaki jest regulamin tego programu? [KLIKNIJ!]

Dość szybko okazało się jednak, że Piotr Ślusarz ma smykałkę do gotowania. Po praktykach w Amber Baltic Hotel w Międzyzdrojach wyjechał do Trójmista w poszukiwaniu pracy – trafił do KFC w Sopocie. Po kilku miesiącach dostał propozycję pracy w hotelu Sheraton, gdzie jego pierwszym zadaniem było... mycie szpinaku. Po półtora roku zdecydował się na wyjazd do Londynu, gdzie dostał się na miesięczny staż do mającej dwie gwiazdki Michelina restauracji Hibiscus przy Oxford Street. Później trafił do restauracji Pierr – i to tu, jak przyznaje w wywiadzie dla „Metra” – nauczył się najwięcej. 

Z Pierra Piotr Ślusarz trafił do legendarnej londyńskiej restauracji Chapter One. W tym czasie poznał swoją obecną dziewczynę Weronikę. Po kilku miesiącach mailowania na początku 2013 r. postanowił wrócić do Polski – znów trafił do sopockiego Sheratona, gdzie jest szefem zmiany (Piotr Ślusarz to jeden z niewielu uczestników Top Chefa, który nie jest szefem kuchni).

– Marzy mi się staż w trzygwiazdkowej restauracji "El Bulli" w Hiszpanii, potem mekka kucharzy, czyli Stany Zjednoczone. Kto wie, może kiedyś wydam książkę kucharską i otworzę własną restaurację... – powiedział Piotr Ślusarz w wywiadzie dla„Metra”.

>>> PRZEPIS na pyszny deser ile flottante, którym Piotr Ślusarz zachwycił jurorów Top Chefa [KLIKNIJ]

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Grzegorz Łapanowski z Top Chef – kim jest? Grzegorz Łapanowski z Top Chef – kim jest?

Grzegorz Łapanowski to kucharz, który praktykował m.in. u Modesta Amaro, czy Kurta Schellera. Co ugotowałby, aby zostać bogiem seksu? – Sos na bazie wołowych ogonów – mówi.

Aktualizacja: 05.05.2014 17:40
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Michał Witkowski - kim jest? Co osiągnął?
Michał Witkowski - kim jest? Co osiągnął?

W ostatnim miesiącu znów głośno zrobiło się o pisarzu i ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. W dziale Kto jest kim poznasz sławnych ludzi. Mówimy kim jest Natalia Siwiec, co robią Grycanki, ile książek napisała Katarzyna Grochola. Prezentujemy zdjęcia i galerie sławnych osób. Leksykon sylwetek. Poznasz nowinki i ciekawostki na temat znanych ludzi. Prezentacja znanych ludzi z różnych dziedzin życia. Portrety. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.