porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kim jest aktor Paweł Ciołkosz? Paweł Ciołkosz jest młodym zdolnym aktorem Teatru Polskiego w Warszawie. ...

Kuba Badach – kim jest mąż Oli Kwaśniewskiej?

Kim jest Jakub Badach, mąż Oli Kwaśniewskiej? Co robi, czym się zajmuje Kuba Badach? Kuba Badach to muzyk, wokalista i kompozytor, który występował z zespołem Poluzjanci.

Kim jest Kuba Badach, mąż Oli Kwaśniewskiej?

Kuba Badach, a właściwie Jakub Bartłomiej Badach urodził się 24 sierpnia 1976 roku w Krasnymstawie. Zajmuje się muzyką - jest wokalistą, kompozytorem, producentem muzycznym. Kuba ma także pewne polityczne powiązania, choć sam nigdy nie angażował się w politykę. Jest synem byłego posła SLD, Tadeusza Badacha. Ojciec Kuby Badacha od 1977 pełni funkcję prezesa zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie.

Mąż Oli Kwaśniewskiej rozpoczął karierę muzyczną w wieku 12 lat. Nagrał płytę z kolędami napisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana.

W wieku 20 lat rozpoczął edukację na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie wokalnej, której absolwentem został w grudniu 2000. Podczas studiów brał udział w wielu projektach muzycznych. Współpracował wtedy m.in. z Katarzyną Gaertner, Robertem Jansonem (nagrał z nim dwie płyty: "Trzeci Wymiar" i "Nowy Świat") oraz zespołem Poluzjanci, gdzie był wokalistą. W 2000 wydał wraz z zespołem debiutancki album zatytułowany "Tak po prostu".

Od 1999 Kuba Badach współpracuje z zespołem The Globetrotters, z którym wydał cztery płyty ("Stay in Neverland", "Fairy tales of the trees", "Both Sides", "Stop! Don't Talk". Wiosną i jesienią 2012 roku z zespołem przemierzał Polskę w ramach kolejnej trasy koncertowej. The Globetrotters był też na Węgrzech, Słowacji i w Kuwejcie.

W 2011 roku Kuba Badach dostał Fryderyka w kategorii Wokalista roku. Taką samą nagrodę otrzymał w 2012 roku. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kim są rodzice Kuby Badacha, męża Oli Kwaśniewskiej? Kim jest Tadeusz Badach?

Kuba Badach, mąż Aleksandry Kwaśniewskiej, jest postacią znaną, ale mało kto pamięta, że również jego ojciec nie jest postacią anonimową. Mówimy, kim jest Tadeusz Badach.

Kim jest KUBA BADACH, mąż Oli Kwaśniewskiej? Kim jest KUBA BADACH, mąż Oli Kwaśniewskiej?

Ola Kwaśniewska - córka byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego - wyszła za mąż za Jakuba Badacha, muzyka, wokalistę i lidera zespołu Poluzjanci. Kim jest mąż Oli Kwaśniewskiej i gdzie odbył się...

Kim jest KUBA BADACH, narzeczony Oli Kwaśniewskiej? Kim jest KUBA BADACH, narzeczony Oli Kwaśniewskiej?

Kuba Badach ostatnio często pojawia się w prasie kolorowej, a to za sprawą Aleksandry Kwaśniewskiej, córki byłego prezydenta, Aleksandra Kwaśniewskiego. Bo Kuba to jej narzeczony, a już wkrótce mąż....

Aktualizacja: 08.10.2012 11:43
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Wojciech Modest Amaro – kim jest? KARIERA, RODZINA
Wojciech Modest Amaro – kim jest? KARIERA, RODZINA

Wojciech Modest Amaro, właściciel Atelier Amaro jest docenionym kucharzem nie ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. W dziale Kto jest kim poznasz sławnych ludzi. Mówimy kim jest Natalia Siwiec, co robią Grycanki, ile książek napisała Katarzyna Grochola. Prezentujemy zdjęcia i galerie sławnych osób. Leksykon sylwetek. Poznasz nowinki i ciekawostki na temat znanych ludzi. Prezentacja znanych ludzi z różnych dziedzin życia. Portrety. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.