porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
ELŻBIETA GELERT KIM JEST kandydatka na prezydenta Elbląga, posłanka PO z Gdańska. SYLWETKA posła Elżbieta Gelert, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy ...
Kim jest ksiądz Lemański? Co zrobił, że jest znany? Dlaczego ksiądz Lemański ma konflikt z arcybiskupem Hoserem? Z czego znany jest Lemański? Czym się wsławił proboszcz jasienickiej parafii?

KS. WOJCIECH LEMAŃSKI: Czym zasłynął? Skąd znamy księdza Lemańskiego?

KSIĄDZ LEMAŃSKI. Nie boi się mówić o grzechach Kościoła, poddaje krytyce jego hierarchów, broni swojego zdania i dyskutuje z Kościołem. Kim jest ks. Wojciech Lemański? Czym zasłynął? Przez co dał się poznać? Mówimy, czym wsławił się ks. Lemański, który naraził się hierarchom Kościoła.
KS. WOJCIECH LEMAŃSKI: Czym zasłynął? Skąd znamy księdza Lemańskiego?
fot.: Facebook

Ksiądz Lemański i dialog z Żydami

Gdy ks. Wojciech Lemański był proboszczem parafii Miłosierdzia Bożego w Otwocku, na jedne ze Świąt Wielkanoncych przygotował inny niż zwykle Grób Pański. Zawarł w nim odniesienia do dyskutowanej wówczas kwestii Żydów w Jedwabnem. Figura ukrzyżowanego Jezusa leżała w zgliszczach spalonej stodoły, a pod monstrancją widniał napis: Wybaczcie”. 

Ksiądz Lemański jest współzałożycielem Społecznego Komitetu Pamięci Żydów Otwockich i Karczewskich oraz członkiem Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Włącza się w organizację marszów pamięci w rocznicę likwidacji otwockiego getta, opiekuje się cmentarzem żydowskim w Anielinie i organizuje spotkania polskich uczniów z młodzieżą żydowską z różnych krajów.

W 2008 r. został odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski jako kustosz pamięci o polskich Żydach.

> > > Ksiądz Lemański: Kim jest odwołany proboszcz parafii w Jasienicy? (kliknij!)

Ksiądz Lemański i jego głos w sprawie Nergala

We wrześniu 2011 r. w mediach głośno było o sprawie Adama Darskiego, czyli Nergala, który podczas jednego z koncertów podarł Biblię. Muzyka bronił m.in. ks. Adam Boniecki, który za swoje stanowisko został zaatakowany przez bp. Wiesława Meringa. Wówczas w obronie Nergala i ks. Bonieckiego stanął ks. Lemański, pisząc: To, co zawarł ksiądz biskup w wypowiedziach na temat tego artysty, a już zwłaszcza to, co napisał ksiądz biskup w liście otwartym do księdza Bonieckiego, uważam za niegodne nie tylko biskupa, ale i chrześcijanina”.

Ks. Lemański: własne zdanie w kwestiach moralnych

W 2012 r. popularny stał się blog ks. Lemańskiego, na którym publikował wpisy dotyczące m.in. in vitro, pedofilii, kwestii żydowskich, grzechów Kościoła. To z kolei było solą w oku hierarchów Kościoła, którzy zakazali z czasem ks. Lemańskiemu wypowiadania się w mediach.

Konflikt księdza Lemańskiego z abp. Hoserem

Konflikt między ks. Lemańskim a abp. Hoserem zaczął się w styczniu 2010 r. podczas jednego ze spotkań w kurii. Od tamtego czasu arcybiskup dyskredytował działania ks. Lemańskiego, próbował przenieść go karnie do innej parafii i zabraniał mu wypowiadania się w mediach, twierdząc, że prezentuje on poglądy niespójne z nauką Kościoła katolickiego. Ksiądz Lemański wielokrotnie apelował do abp. Hosera o zaprzestanie działań na jego szkodę, jednak apele te pozostawały bez odpowiedzi.

> > > Ksiądz Wojciech Lemański kontra biskup Hoser – o co chodzi? (kliknij!)

Ksiądz Wojciech Lemański kontra biskup Hoser - o co chodzi?

http://www.mowimyjak.pl/fakty/informacje/ksiadz-wojciech-lemanski-kontra-biskup-hozer,22_58562.html

W ciągu kilku ostatnich lat w mediach trwała wręcz kampania przeciwko ks. Lemańskiemu, w której pojawiały się oskarżenia, insynuacje i pomówienia na jego temat. Jako że na tę kampanię ks. Lemański reagował, sam występując w mediach i tłumacząc swoje stanowisko, dostał od arcybiskupa upomnienie kanoniczne, zakaz wypowiadania się w mediach, a następnie odwołanie z funkcji proboszcza parafii w Jasienicy.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
KS. GRZEGORZ CHOJNICKI: Kim jest nowy administrator parafii w Jasienicy?

Ksiądz Grzegorz Chojnicki został wyznaczony na nowego administratora parafii w Jasienicy, której poprzedni proboszcz ks. Wojciech Lemański został odwołany przez abp. Hosera. Kim jest nowy proboszcz...

KSIĄDZ LEMAŃSKI: Kto go atakuje? Kto jest przeciwko niemu? Skąd się wziął konflikt z bpem Hoserem? KSIĄDZ LEMAŃSKI: Kto go atakuje? Kto jest przeciwko niemu? Skąd się wziął konflikt z bpem Hoserem?

KSIĄDZ LEMAŃSKI: jego sprawa jest głośno dyskutowana. Jedni stają w obronie duchownego, inni zaś próbują wykazać, że deformuje doktrynę katolicką. Kto atakuje ks. Lemańskiego? Kto chce, aby ksiądz...

Aktualizacja: 08.07.2013 15:49
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Maddinka nie żyje. Kim byla znana blogerka modowa?
Maddinka nie żyje. Kim byla znana blogerka modowa?

Kim była Maddinka, 27-letnia blogerka modowa, która zmarła nagle we ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. W dziale Kto jest kim poznasz sławnych ludzi. Mówimy kim jest Natalia Siwiec, co robią Grycanki, ile książek napisała Katarzyna Grochola. Prezentujemy zdjęcia i galerie sławnych osób. Leksykon sylwetek. Poznasz nowinki i ciekawostki na temat znanych ludzi. Prezentacja znanych ludzi z różnych dziedzin życia. Portrety. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.