porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
ELŻBIETA GELERT KIM JEST kandydatka na prezydenta Elbląga, posłanka PO z Gdańska. SYLWETKA posła Elżbieta Gelert, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy ...
Kim jest ksiądz Lemański? Co zrobił, że jest znany? Dlaczego ksiądz Lemański ma konflikt z arcybiskupem Hoserem? Z czego znany jest Lemański? Czym się wsławił proboszcz jasienickiej parafii?

KS. WOJCIECH LEMAŃSKI: Czym zasłynął? Skąd znamy księdza Lemańskiego?

KS. WOJCIECH LEMAŃSKI: Czym zasłynął? Skąd znamy księdza Lemańskiego?
fot.: Facebook
KSIĄDZ LEMAŃSKI. Nie boi się mówić o grzechach Kościoła, poddaje krytyce jego hierarchów, broni swojego zdania i dyskutuje z Kościołem. Kim jest ks. Wojciech Lemański? Czym zasłynął? Przez co dał się poznać? Mówimy, czym wsławił się ks. Lemański, który naraził się hierarchom Kościoła.

Ksiądz Lemański i dialog z Żydami

Gdy ks. Wojciech Lemański był proboszczem parafii Miłosierdzia Bożego w Otwocku, na jedne ze Świąt Wielkanoncych przygotował inny niż zwykle Grób Pański. Zawarł w nim odniesienia do dyskutowanej wówczas kwestii Żydów w Jedwabnem. Figura ukrzyżowanego Jezusa leżała w zgliszczach spalonej stodoły, a pod monstrancją widniał napis: Wybaczcie”. 

Ksiądz Lemański jest współzałożycielem Społecznego Komitetu Pamięci Żydów Otwockich i Karczewskich oraz członkiem Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Włącza się w organizację marszów pamięci w rocznicę likwidacji otwockiego getta, opiekuje się cmentarzem żydowskim w Anielinie i organizuje spotkania polskich uczniów z młodzieżą żydowską z różnych krajów.

W 2008 r. został odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski jako kustosz pamięci o polskich Żydach.

> > > Ksiądz Lemański: Kim jest odwołany proboszcz parafii w Jasienicy? (kliknij!)

Ksiądz Lemański i jego głos w sprawie Nergala

We wrześniu 2011 r. w mediach głośno było o sprawie Adama Darskiego, czyli Nergala, który podczas jednego z koncertów podarł Biblię. Muzyka bronił m.in. ks. Adam Boniecki, który za swoje stanowisko został zaatakowany przez bp. Wiesława Meringa. Wówczas w obronie Nergala i ks. Bonieckiego stanął ks. Lemański, pisząc: To, co zawarł ksiądz biskup w wypowiedziach na temat tego artysty, a już zwłaszcza to, co napisał ksiądz biskup w liście otwartym do księdza Bonieckiego, uważam za niegodne nie tylko biskupa, ale i chrześcijanina”.

Ks. Lemański: własne zdanie w kwestiach moralnych

W 2012 r. popularny stał się blog ks. Lemańskiego, na którym publikował wpisy dotyczące m.in. in vitro, pedofilii, kwestii żydowskich, grzechów Kościoła. To z kolei było solą w oku hierarchów Kościoła, którzy zakazali z czasem ks. Lemańskiemu wypowiadania się w mediach.

Konflikt księdza Lemańskiego z abp. Hoserem

Konflikt między ks. Lemańskim a abp. Hoserem zaczął się w styczniu 2010 r. podczas jednego ze spotkań w kurii. Od tamtego czasu arcybiskup dyskredytował działania ks. Lemańskiego, próbował przenieść go karnie do innej parafii i zabraniał mu wypowiadania się w mediach, twierdząc, że prezentuje on poglądy niespójne z nauką Kościoła katolickiego. Ksiądz Lemański wielokrotnie apelował do abp. Hosera o zaprzestanie działań na jego szkodę, jednak apele te pozostawały bez odpowiedzi.

> > > Ksiądz Wojciech Lemański kontra biskup Hoser – o co chodzi? (kliknij!)

Ksiądz Wojciech Lemański kontra biskup Hoser - o co chodzi?

http://www.mowimyjak.pl/fakty/informacje/ksiadz-wojciech-lemanski-kontra-biskup-hozer,22_58562.html

W ciągu kilku ostatnich lat w mediach trwała wręcz kampania przeciwko ks. Lemańskiemu, w której pojawiały się oskarżenia, insynuacje i pomówienia na jego temat. Jako że na tę kampanię ks. Lemański reagował, sam występując w mediach i tłumacząc swoje stanowisko, dostał od arcybiskupa upomnienie kanoniczne, zakaz wypowiadania się w mediach, a następnie odwołanie z funkcji proboszcza parafii w Jasienicy.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
KS. GRZEGORZ CHOJNICKI: Kim jest nowy administrator parafii w Jasienicy?

Ksiądz Grzegorz Chojnicki został wyznaczony na nowego administratora parafii w Jasienicy, której poprzedni proboszcz ks. Wojciech Lemański został odwołany przez abp. Hosera. Kim jest nowy proboszcz...

KSIĄDZ LEMAŃSKI: Kto go atakuje? Kto jest przeciwko niemu? Skąd się wziął konflikt z bpem Hoserem? KSIĄDZ LEMAŃSKI: Kto go atakuje? Kto jest przeciwko niemu? Skąd się wziął konflikt z bpem Hoserem?

KSIĄDZ LEMAŃSKI: jego sprawa jest głośno dyskutowana. Jedni stają w obronie duchownego, inni zaś próbują wykazać, że deformuje doktrynę katolicką. Kto atakuje ks. Lemańskiego? Kto chce, aby ksiądz...

Aktualizacja: 08.07.2013 15:49
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej PIASEK Piaseczny: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Andrzej PIASEK Piaseczny: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Andrzej Piasek Piaseczny to jeden z ważniejszych artystów ostatnich 20 ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. W dziale Kto jest kim poznasz sławnych ludzi. Mówimy kim jest Natalia Siwiec, co robią Grycanki, ile książek napisała Katarzyna Grochola. Prezentujemy zdjęcia i galerie sławnych osób. Leksykon sylwetek. Poznasz nowinki i ciekawostki na temat znanych ludzi. Prezentacja znanych ludzi z różnych dziedzin życia. Portrety. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.