porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kim jest Katarzyna Pac-Raszewska, autorka bloga kruszka.blox.pl?
Kim jest Katarzyna Pac-Raszewska, autorka bloga kruszka.blox.pl? Katarzyna Pac-Raszewska jest autorką popularnego bloga kruszka.blox.pl. Jej blog poświecony ...
Jaki majątek ma ojciec Rydzyk? Kim jest ojciec Rydzyk? Co osiągnął ojciec Tadeusz Rydzyk?

Kim jest ojciec Tadeusz Rydzyk?

Kim jest ojciec Tadeusz Rydzyk?
fot.: Facebook
Najbardziej kontrowersyjny polski duchowny. Należące do niego Radio Maryja oraz Telewizja Trwam cieszą się niezwykłą popularnością. Politycy lewicy go nienawidzą, dziennikarze boją, a duchowni w równej mierze podziwiają, co odrzucają. Mówimy, kim jest najbardziej znany polski duchowny - ojciec Tadeusz Rydzyk.

Redemptorysta, doktor teologii, polski duchowny rzymskokatolicki - Ojciec Tadeusz Rydzyk - urodził się 3 maja 1945 roku w Olkuszu. Jest nieślubnym synem Stanisławy Rydzyk i Bronisława Kordaszewskiego. Pierwszy mąż Stanisławy zmarł 21 sierpnia 1941 roku w szpitalu więziennym w Buchenwaldzie. Nieślubne pochodzenie ojca Rydzyka miało negatywny wpływ na jego dzieciństwo. Jeden ze znajomych ojca Tadeusza wspominał: "Przypominam sobie, jak do mszy posługiwał. Wtydy u nas proboszczem był ksiądz Marchewska. On był niedobry, bo powinien to jakoś inaczej... a ten Tadeuszkowi robił przez to trudności, że on jest nieprawowity... proboszcz to potepiał. A co Tadeusz był winny?"

Ojciec Rydzyk uczył się w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie. Ukończył również teologię biblijną na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. W wieku 26 lat złożył wieczyste śluby zakonne oraz przyjął święcenia kapłańskie. Początkowo pracował, jako katecheta w Krakowie, Szczecinie i Toruniu. W 1986 wyemigrował do Włoch, a następnie do Republiki Federalnej Niemiec, gdzie pracował, jako kapelan w klasztorze żeńskim w Oberstaufen. W trakcie pobytu w diecezji augsburskiej zapoznał się z zasadami funkcjonowania rozgłośni radiowych.

Po powrocie do Polski duchowny zamieszkał w klasztorze redemptorystów w Toruniu. Po jakims czasie, wykorzystując wiedzę zdobytą na Zachodzie, założył Radio Maryja. Zainicjował również stworzenie "Naszego Dziennika" oraz "Telewizji Trwam". Jest założycielem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, współzałozycielem i prezesem zarządu Fundacji Lux Veritatis oraz nauczycielem akademickim.

Ojciec Rydzyk był wielokrotnie oskarżany o gromadzenie dóbr materialnych (samochód Maybach, samolot etc), postawy antysemickie oraz zachowanie niegodne duchownego. Większość oskarżenm jak się okazało po latach, była bezpodstawna. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Marcin Wójcik: kim jest autor książki W rodzinie ojca mego?

Marcin Wójcik napisał  książkę w "W rodzinie ojca mego", która wzbudziła wiele kontrowersji. Dziennikarz zdobył zaufanie rodziny Radia Maryja i opisał swoje spostrzeżenia i przeżycia w książce. Kim...

Aktualizacja: 07.09.2013 10:31
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Seniuk. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Anna Seniuk. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Anna Seniuk jest jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek. Kim ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. W dziale Kto jest kim poznasz sławnych ludzi. Mówimy kim jest Natalia Siwiec, co robią Grycanki, ile książek napisała Katarzyna Grochola. Prezentujemy zdjęcia i galerie sławnych osób. Leksykon sylwetek. Poznasz nowinki i ciekawostki na temat znanych ludzi. Prezentacja znanych ludzi z różnych dziedzin życia. Portrety. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.