porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Piotr Żyła – kim jest i co osiągnął znany skoczek?
Piotr Żyła – kim jest i co osiągnął znany skoczek? Piotr Żyła przebojem stał się jednym z najpopularniejszych polskich skoczków ...
Kim jest Katarzyna P.? Czym zajmowała się Katarzyna P.? Informacje o Katarzynie P. Co wiemy o Katarzynie P., żonie prezesa Amber Gold? Katarzyna P.: sylwetka. Katarzyna P. aresztowana na trzy miesiące

Kim jest Katarzyna P., żona prezesa Amber Gold? Sylwetka Katarzyny P.

Katarzyna P., żona szefa Amber Gold Marcina P., została aresztowana na trzy miesiące. Podejrzana jest o oszustwa wobec co najmniej 9,7 tys. klientów Amber Gold na kwotę prawie 668 mln zł. Do wcześniejszych 8 zarzutów dołączyły kolejne 3. Kim jest Katarzyna P.? Co wiemy o żonie prezesa Amber Gold?

Katarzyna P.: jakie otrzymała zarzuty?

Według zeznań Marcina P. jego żona Katarzyna P. nie znała sytuacji, która panowała w firmie, i nie podejmowała razem z mężem decyzji w firmie. Była jedynie figurantem. Jednak po przesłuchaniu 200 byłych pracowników Amber Gold prokuratura podjęła decyzję o postawieniu Katarzynie P. trzech zarzutów, w tym najcięższego – oszustwa dokonanego wspólnie i w porozumieniu z mężem. Jeżeli zarzut ten zostanie udowodniony, Katarzynie P. grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Katarzyna P. postawionych ma łącznie 11 zarzutów, m.in. o oszustwa polegające na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzania mieniem, poświadczenia nieprawdy, wyłudzenia oraz uczynienie z oszustw stałego źródła dochodu.

Kim jest Katarzyna P.? Co wiemy o przeszłości żony prezesa Amber Gold?

Katarzyna P. (pochodząca z przedmieść Gdańska) została żoną Marcina Stefańskiego (Marcin P. przyjął nazwisko żony) pół roku przed założeniem w 2008 roku spółki Salony Finansowe Ex, która zmieniła potem nazwę na Amber Gold. Początkowo młodzi małżonkowie mieszkali w skromnym domku matki i dziadka Katarzyny P. Na placu w pobliżu mieszkali inni członkowie rodziny Plichtów, którzy pamiętają nocne naloty policji w poszukiwaniu Marcina Stefańskiego. Katarzyna P. założyła firmę, chociaż nie wiedziała zbyt dużo o finansach (ma wykształcenie średnie, a jej rodzice zajmują się rolnictwem). Wraz z rozwojem Amber Gold małżonkowie zamieszkali w dziewięćdziesięciometrowym apartamencie przy marinie na Motławie. Naprzeciwko zamieszkała teściowa Marcina P.

Katarzyna P. nie przyznaje się do zarzutów postawionych przez prokuraturę, pomimo obciążających ją dowodów.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 16.04.2013 12:13
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Antyfacet – Marcin Boronowski. Kim jest?
Antyfacet – Marcin Boronowski. Kim jest?

Lubi chodzić w spódnicach i szpilkach i nie widzi w ...

BAZA PORAD
Afera Amber Gold: Prokuratura zabezpieczyła majątek Katarzyny P. Majątek o łącznej wartości ponad 4,5 mln zł, należący do Katarzyny P., żony Marcina P., byłego właściciela kontrowersyjnej spółki Amber Gold, zabezpieczyła łódzka prokuratura okręgowa. W jego skład wchodzą cztery nieruchomości.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.