porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Zula Walkowiak z Top Model. Co ma wspólnego z seksaferą?
Zula Walkowiak z Top Model. Co ma wspólnego z seksaferą? Zula Walkowiak z "Top Model" dorzuca swoje trzy grosze do ...
Czym zajmuje się żona Wojciecha Jaruzelskiego i matka Moniki Jaruzelskiej?

Kim jest Barbara Jaruzelska, żona generała Wojciecha Jaruzelskiego? [SYLWETKA]

Barbara Jaruzelska była jedną z najbardziej tajemniczych żon oficjeli w historii Polski. Całe życie poświęciła karierze naukowej, córce i dbaniu o dom. Nie pokazywała się publicznie, nie uczestniczyła też w życiu politycznym. Mówimy, kim jest Barbara Jaruzelska, żona generała Wojciecha Jaruzelskiego.
Kim jest Barbara Jaruzelska, żona generała Wojciecha Jaruzelskiego? [SYLWETKA]

Od lewej: Monika Jaruzelska, Barbara Jaruzelska i Wojciech Jaruzelski. Kim jest generałowa Jaruzelska?

fot.: monsieurb.nowyekran.net

Gdzie Jaruzelski poznał przyszłą żonę?

Wojciech Jaruzelski wspominał: „Poznałem swoją żonę w marcu 1955 roku na koncercie chopinowskim. Byłem na koncercie pianisty chińskiego Fu-Tsunga (był znakomity). W czasie przerwy spostrzegłem młodą kobietę, która zwróciła moją uwagę. Na tym koncercie był również nasz wspólny znajomy. Poprosiłem, aby mnie przedstawił i tak się zaczęło”. Barbara była wtedy członkinią Wojskowego Zespołu Pieśni i Tańca.

Jaruzelski wziął ślub (cywilny) z Barbarą Haliną Jaskólską w 1960 roku w Szczecinie, gdzie wówczas był dowódcą 12 dywizji zmechanizowanej.

Jaruzelska – liceum dla pracujących i kariera naukowa

W 1963 roku urodziła się ich jedyne dziecko – Monika Jaruzelska. Barbara Jaruzelska po ślubie ukończyła korespondencyjne liceum dla pracujących. W roku 1969 obroniła pracę magisterską pt. „Aproksymatywne systemy nauczania niemieckiego w szkołach średnich” na Wydziale Filologii Germańskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Po obronie doktoratu Barbara Jaruzelska została wykładowcą Instytutu Lingwistyki Stosowanej UW.

Barbara Jaruzelska – z dala od polityki

Naród pierwszy raz zobaczył Barbarę Jaruzelską, kiedy do władzy doszedł Gorbaczow. Żona Jaruzelskiego nigdy nie próbowała aktywnie uczestniczyć w życiu politycznym. Obroniła dysertację doktorską, pracowała jako wykładowca na UW, zajmowała się córką i domem.

Barbara Jaruzelska, chłodna żona i matka

W książce autobiograficznej pt. „Towarzyszka panienka” Monika Jaruzelska wzmiankuje, że znajomi Barbary i Wojciecha Jaruzelskich postrzegają generałową jako osobę władczą i skłonną do samouwielbienia.

Sama Monika Jaruzelska dodaje, że Barbara Jaruzelska nie była cierpliwą i ciepłą matką. Co roku, gdy Jaruzelski chciał spędzać święta Bożego Narodzenia z choinką i opłatkiem, ona starała mu się to wyperswadować.

Obecnie Barbara Jaruzelska zajmuje się chorym na raka mężem i pomstuje na dziennikarzy, którzy chcą skontaktować się z generałem.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 07.02.2014 19:46
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Orszagh – kim jest b. RPO oskarżony ws. nielegalnych adopcji?
Krzysztof Orszagh – kim jest b. RPO oskarżony ws. nielegalnych adopcji?

Krzysztof Orszagh – znany prawnik, były Rzecznik Praw Ofiar – został oskarżony ...

BAZA PORAD
Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. W dziale Kto jest kim poznasz sławnych ludzi. Mówimy kim jest Natalia Siwiec, co robią Grycanki, ile książek napisała Katarzyna Grochola. Prezentujemy zdjęcia i galerie sławnych osób. Leksykon sylwetek. Poznasz nowinki i ciekawostki na temat znanych ludzi. Prezentacja znanych ludzi z różnych dziedzin życia. Portrety. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.