porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Szara eminencja komunistycznego reżimu. Czy wiesz, kto jest autorem słynnego przemówienia Wojciecha Jaruzelskiego? Chyba wszyscy znają fragment przemówienia Wojciecha Jaruzelskiego z 13 grudnia ...
Czym zajmuje się żona Wojciecha Jaruzelskiego i matka Moniki Jaruzelskiej?

Kim jest Barbara Jaruzelska, żona generała Wojciecha Jaruzelskiego? [SYLWETKA]

Kim jest Barbara Jaruzelska, żona generała Wojciecha Jaruzelskiego? [SYLWETKA]

Od lewej: Monika Jaruzelska, Barbara Jaruzelska i Wojciech Jaruzelski. Kim jest generałowa Jaruzelska?

fot.: monsieurb.nowyekran.net
Barbara Jaruzelska była jedną z najbardziej tajemniczych żon oficjeli w historii Polski. Całe życie poświęciła karierze naukowej, córce i dbaniu o dom. Nie pokazywała się publicznie, nie uczestniczyła też w życiu politycznym. Mówimy, kim jest Barbara Jaruzelska, żona generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Gdzie Jaruzelski poznał przyszłą żonę?

Wojciech Jaruzelski wspominał: „Poznałem swoją żonę w marcu 1955 roku na koncercie chopinowskim. Byłem na koncercie pianisty chińskiego Fu-Tsunga (był znakomity). W czasie przerwy spostrzegłem młodą kobietę, która zwróciła moją uwagę. Na tym koncercie był również nasz wspólny znajomy. Poprosiłem, aby mnie przedstawił i tak się zaczęło”. Barbara była wtedy członkinią Wojskowego Zespołu Pieśni i Tańca.

Jaruzelski wziął ślub (cywilny) z Barbarą Haliną Jaskólską w 1960 roku w Szczecinie, gdzie wówczas był dowódcą 12 dywizji zmechanizowanej.

Jaruzelska – liceum dla pracujących i kariera naukowa

W 1963 roku urodziła się ich jedyne dziecko – Monika Jaruzelska. Barbara Jaruzelska po ślubie ukończyła korespondencyjne liceum dla pracujących. W roku 1969 obroniła pracę magisterską pt. „Aproksymatywne systemy nauczania niemieckiego w szkołach średnich” na Wydziale Filologii Germańskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Po obronie doktoratu Barbara Jaruzelska została wykładowcą Instytutu Lingwistyki Stosowanej UW.

Barbara Jaruzelska – z dala od polityki

Naród pierwszy raz zobaczył Barbarę Jaruzelską, kiedy do władzy doszedł Gorbaczow. Żona Jaruzelskiego nigdy nie próbowała aktywnie uczestniczyć w życiu politycznym. Obroniła dysertację doktorską, pracowała jako wykładowca na UW, zajmowała się córką i domem.

Barbara Jaruzelska, chłodna żona i matka

W książce autobiograficznej pt. „Towarzyszka panienka” Monika Jaruzelska wzmiankuje, że znajomi Barbary i Wojciecha Jaruzelskich postrzegają generałową jako osobę władczą i skłonną do samouwielbienia.

Sama Monika Jaruzelska dodaje, że Barbara Jaruzelska nie była cierpliwą i ciepłą matką. Co roku, gdy Jaruzelski chciał spędzać święta Bożego Narodzenia z choinką i opłatkiem, ona starała mu się to wyperswadować.

Obecnie Barbara Jaruzelska zajmuje się chorym na raka mężem i pomstuje na dziennikarzy, którzy chcą skontaktować się z generałem.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Pierwszy mąż Barbary Jaruzelskiej. Kto był przed generałem?

Generał Wojciech Jaruzelski nie był jedynym mężem Barbary Jaruzelskiej – taka informacja obiegła niedawno media. Ile w tych pogłoskach prawdy? Co wiadomo o rzekomym pierwszym mężu Jaruzelskiej?

Kim są autorzy STANU WOJENNEGO? Czy zostali osądzeni?

Wojciech Jaruzelski – oskarżony w procesie tzw. autorów stanu wojennego o kierowanie związkiem przestępczym, który w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 wprowadził w Polsce stan wojenny, został wyłączony z...

Kim jest MONIKA JARUZELSKA, córka Wojciecha Jaruzelskiego?

Monika Jaruzelska kojarzona jest przede wszystkim ze swoim ojcem, generałem Wojciechem Jaruzelskim. To również ceniona stylistka, prowadzącą założoną przez siebie Szkołę Stylu. Co Jaruzelska mówi o...

Aktualizacja: 07.02.2014 19:46
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Krzysztof Tyniec i czego dokonał?
Kim jest Krzysztof Tyniec i czego dokonał?

Krzysztofa Tyńca zapewne pamiętają wielbiciele show „Taniec z gwiazdami” (2007 ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. W dziale Kto jest kim poznasz sławnych ludzi. Mówimy kim jest Natalia Siwiec, co robią Grycanki, ile książek napisała Katarzyna Grochola. Prezentujemy zdjęcia i galerie sławnych osób. Leksykon sylwetek. Poznasz nowinki i ciekawostki na temat znanych ludzi. Prezentacja znanych ludzi z różnych dziedzin życia. Portrety. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.