porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
TOMASZ NOWAK, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Kwidzyna. Zobacz SYLWETKĘ posła Tomasz Nowak, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy ...
Zobacz SYLWETKĘ posła JERZEGO WENDERLICHA

JERZY WENDERLICH, poseł SLD - KIM JEST poseł SLD z Torunia. Zobacz SYLWETKĘ posła

Jerzy Wenderlich, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 5 (OKW Toruń). Dziennikarz, były wicemarszałek Sejmu i autor wielu barwnych cytatów.

JERZY WENDERLICH jest posłem partii Sojusz Lewicy Demokratycznej

Wybrana: 09-10-2011 

Liczba głosów: 19 078

Staż parlamentarny: poseł II, III, IV, V i VI kadencji

Klub/koło: Klub Poselski Sojusz Lewicy Demokratycznej

Data i miejsce urodzenia: 22-04-1954Toruń

Zawód: dziennikarz

Sylwetka Jerzego Wenderlicha

Jerzy Wenderlich ukończył studia na Wydziale Pedagogicznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy, studiował również podyplomowo dziennikarstwo i nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę zaczynał jako redaktor naczelny gazety studenckiej "Meritum", był również związny z takimi tytułami jak "Kuriera Studenckiego", "Gazeta Pomorska" czy "Tygodnik Telewizyjny" (którego był redaktorem naczelnym. Był rzecznikiem prasowym SLD i wicemarszałkiem Sejmu VI kadencji, jest też autorem książki Jak zostać ministrem?

Poseł prowadzi stronę internetową www.jerzy-wenderlich.pl

Najciekawsze wypowiedzi Jerzego Wenderlicha

  • "Bliska znajomość to mało powiedziane. Ojciec Tadeusz Rydzyk był moim pierwszym menagerem"
  • "Jarosław Kaczyński niczym już nie zadziwi, nawet gdyby skoczył na bungie"
  • "Jarosław Kaczyński wystąpił w roli akwizytora. Powinien rozważyć karierę w Mango24"
  • "Kiedy Amerykanie są świadkami takiego żenującego spektaklu, to nic dziwnego, że pozwalają sobie na propozycje na niskim poziomie(...) Teraz już będą w ogóle proponowali tylko paczkę cukierków."
  • "Ostatnio Pele powiedział, że transferowe kwoty, jakie padały w ostatnich dniach są nieprzyzwoite. Te sumy wkrótce mogą okazać się małe w porównaniu do tego, co Platforma będzie fundować swoim urzędnikom.(...) Wkrótce dostaną becikowe i deputat na węgiel."
  • "Oto święty narodził się w PO. Firma zwyciężyła w przetargu i otrzymuje kilkadziesiąt milionów złotych, a współwłaściciel tej firmy twierdzi, że jego firma nie zarobi ani złotówki. Więc oto dziś – proszę państwa – objawił się święty"
  • "Pani Kruk przedstawiła się jako strażnik wolności słowa, to tak jakby drapieżny król dżungli stwierdził, że mu smakują krówki i wafelki."
  • "Wolę na liście właścicielkę klubu fitness, która kiedyś tańczyła na rurze niż Cezarego Grabarczyka albo Zbigniewa Ziobro."
  • "Wymazywanie Lecha Wałęsy z historii jest niegodziwe. Bracia Kaczyńscy choćby skoczyli 4 metry dwadzieścia centymetrów to i tak nie przeskoczą Wałęsy."
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
ZBIGNIEW MATUSZCZAK, poseł SLD. KIM JEST poseł SLD z Biłgoraju? Zobacz SYLWETKĘ posła

Zbigniew Matuszczak, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 7 (OKW Chełm). Prawnik i przedsiębiorca budowlany.

ARTUR OSTROWSKI, poseł SLD - KIM JEST poseł SLD z Piotrkowa Trybunalskiego. Zobacz SYLWETKĘ posła

Artur Ostrowski, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 10 (OKW Piotrków Trybunalski). Politolog, nauczyciel oraz członek Ochotniczej...

BOGUSŁAW WONTOR, poseł SLD - KIM JEST poseł SLD ze Słubic. Zobacz SYLWETKĘ posła

Bogusław Wontor, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 8 (OKW Zielona Góra). Działacz wielu organizacji sportowych i doświadczony...

Aktualizacja: 09.12.2011 21:17
Autor: Bębenek
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Krzysztof Kasprzak, wicemistrz świata na żużlu?
Kim jest Krzysztof Kasprzak, wicemistrz świata na żużlu?

Do niedawna żużel kojarzył się Polakom z Tomaszem Gollobem. Dziś ...

BAZA PORAD
Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. W dziale Kto jest kim poznasz sławnych ludzi. Mówimy kim jest Natalia Siwiec, co robią Grycanki, ile książek napisała Katarzyna Grochola. Prezentujemy zdjęcia i galerie sławnych osób. Leksykon sylwetek. Poznasz nowinki i ciekawostki na temat znanych ludzi. Prezentacja znanych ludzi z różnych dziedzin życia. Portrety. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.