porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
TOMASZ NOWAK, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Kwidzyna. Zobacz SYLWETKĘ posła Tomasz Nowak, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy ...
Zobacz SYLWETKĘ posła JERZEGO WENDERLICHA

JERZY WENDERLICH, poseł SLD - KIM JEST poseł SLD z Torunia. Zobacz SYLWETKĘ posła

Jerzy Wenderlich, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 5 (OKW Toruń). Dziennikarz, były wicemarszałek Sejmu i autor wielu barwnych cytatów.

JERZY WENDERLICH jest posłem partii Sojusz Lewicy Demokratycznej

Wybrana: 09-10-2011 

Liczba głosów: 19 078

Staż parlamentarny: poseł II, III, IV, V i VI kadencji

Klub/koło: Klub Poselski Sojusz Lewicy Demokratycznej

Data i miejsce urodzenia: 22-04-1954Toruń

Zawód: dziennikarz

Sylwetka Jerzego Wenderlicha

Jerzy Wenderlich ukończył studia na Wydziale Pedagogicznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy, studiował również podyplomowo dziennikarstwo i nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę zaczynał jako redaktor naczelny gazety studenckiej "Meritum", był również związny z takimi tytułami jak "Kuriera Studenckiego", "Gazeta Pomorska" czy "Tygodnik Telewizyjny" (którego był redaktorem naczelnym. Był rzecznikiem prasowym SLD i wicemarszałkiem Sejmu VI kadencji, jest też autorem książki Jak zostać ministrem?

Poseł prowadzi stronę internetową www.jerzy-wenderlich.pl

Najciekawsze wypowiedzi Jerzego Wenderlicha

  • "Bliska znajomość to mało powiedziane. Ojciec Tadeusz Rydzyk był moim pierwszym menagerem"
  • "Jarosław Kaczyński niczym już nie zadziwi, nawet gdyby skoczył na bungie"
  • "Jarosław Kaczyński wystąpił w roli akwizytora. Powinien rozważyć karierę w Mango24"
  • "Kiedy Amerykanie są świadkami takiego żenującego spektaklu, to nic dziwnego, że pozwalają sobie na propozycje na niskim poziomie(...) Teraz już będą w ogóle proponowali tylko paczkę cukierków."
  • "Ostatnio Pele powiedział, że transferowe kwoty, jakie padały w ostatnich dniach są nieprzyzwoite. Te sumy wkrótce mogą okazać się małe w porównaniu do tego, co Platforma będzie fundować swoim urzędnikom.(...) Wkrótce dostaną becikowe i deputat na węgiel."
  • "Oto święty narodził się w PO. Firma zwyciężyła w przetargu i otrzymuje kilkadziesiąt milionów złotych, a współwłaściciel tej firmy twierdzi, że jego firma nie zarobi ani złotówki. Więc oto dziś – proszę państwa – objawił się święty"
  • "Pani Kruk przedstawiła się jako strażnik wolności słowa, to tak jakby drapieżny król dżungli stwierdził, że mu smakują krówki i wafelki."
  • "Wolę na liście właścicielkę klubu fitness, która kiedyś tańczyła na rurze niż Cezarego Grabarczyka albo Zbigniewa Ziobro."
  • "Wymazywanie Lecha Wałęsy z historii jest niegodziwe. Bracia Kaczyńscy choćby skoczyli 4 metry dwadzieścia centymetrów to i tak nie przeskoczą Wałęsy."
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
MAŁGORZATA SEKUŁA-SZMAJDZIŃSKA, posłanka SLD. KIM JEST posłanka SLD z Warszawy. Zobacz SYLWETKĘ posła

Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 1 (OKW Legnica). Jest adwokatem i debiutantką w sejmowych...

ZBYSZEK ZABOROWSKI, poseł SLD. KIM JEST poseł SLD z Wilamowic? Zobacz SYLWETKĘ posła

Zbyszek Zaborowski, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 31 (OKW Katowice). Politolog i wieloletni poseł na Sejm RP.

RYSZARD ZBRZYZNY, poseł SLD. KIM JEST poseł SLD z Lubawca? Zobacz SYLWETKĘ posła

Ryszard Zbrzyzny, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 1 (OKW Legnica). Związkowiec i poseł z wieloletnim stażem.

Aktualizacja: 09.12.2011 21:17
Autor: Bębenek
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Janusz Waluś, bojownik czy pospolity morderca?

Nacjonaliści i neofaszyści mają powody, żeby podziwiać nacjonalistę i neofaszystę ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. W dziale Kto jest kim poznasz sławnych ludzi. Mówimy kim jest Natalia Siwiec, co robią Grycanki, ile książek napisała Katarzyna Grochola. Prezentujemy zdjęcia i galerie sławnych osób. Leksykon sylwetek. Poznasz nowinki i ciekawostki na temat znanych ludzi. Prezentacja znanych ludzi z różnych dziedzin życia. Portrety. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.