porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kim jest Beata Kempa, szefowa zespołu "Stop ideologii gender"?
Kim jest Beata Kempa, szefowa zespołu "Stop ideologii gender"? W mediach opowiada, że w przedszkolach chłopcy są zmuszani do ...
Kim jest babcia Natalii Kukulskiej? Kim jest Halina Szmeterling? Czym zajmuje się babcia Natalii Kukulskiej?

Halina Szmeterling: co wiemy o babci Natalii Kukulskiej?

Na początku 2014 roku babcia Natalii Kukulskiej, Halina Szmeterling wróciła ze szpitala do domu. Niestety z powodu wielu problemów zdrowotnych pani Halina postrzebuje ciągłej opieki, którą zapewnia jej ukochana wnuczka. Mówimy, kim jest Halina Szmeterling.
Halina Szmeterling: co wiemy o babci Natalii Kukulskiej?
fot.: http://www.nataliakukulska.pl/

Po śmierci Anny Jantar w 1980 roku to właśnie babcia zastąpiła Natalii Kukulskiej mamę. W wielu wywiadach piosenkarka podkreśla, jak ważny wpływ miała babcia na jej życie. "Moja babcia zastąpiła mi mamę. I poświęciła mi swoje życie. Zamieszkała z nami, choć był taki moment, że mogła sobie jeszcze ułożyć życie. Była wtedy rozwiedzioną, ale na tyle jeszcze młodą kobietą, że jej losy mogły się zupełnie inaczej potoczyć. Zajęła się mną i poświęciła mi bardzo wiele miłości, uwagi, zaangażowania. Prowadziła też cały dom, gotowała obiady i dbała o wszystko, co sprawiało, że dom był prawdziwym domem".

Według Natalii to babcia tworzy rodzinną atmosferę domu, jest "dobrym duchem". "Bez niej nie byłabym tą osobą, którą jestem" wyznała w jednym z wywiadów piosenkarka. Specjalnie dla pani Haliny, Kukulska przygotowała w swoim domu pod Warszawą ogromny pokój, aby babcia mogła mieszkać z nią, męzem i ich dziećmi.

Według artystki pani Halina Szmeterling była nie tylko czuła i ciepła, ale również, jak na poznaniaczkę przystało, stanowcza, konsekwentna i wymagająca. Wazna była dla niej kindersztuba, porządek i zasady, których wszyscy domownicy musieli przestrzegać.

Aktualnie Natalia opiekuje się swoją babcią, która ma problemy z krążeniem i cierpi na astmę. W jednym z magazynów czytamy: "Pani Halina jest unieruchomiona, ale Natalia robi wszystko, by jej babcia nabrała sił i wstała z łóżka. Zaangażowała najlepszych lekarzy i pielęgniarki, dba o jej odpowiednią dietę i czuwa przy niej dzień i noc".

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 15.07.2014 09:24
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Pola Dwurnik – kim jest? [RODZINA, KARIERA, SPRAWA FELIETONÓW]
Pola Dwurnik – kim jest? [RODZINA, KARIERA, SPRAWA FELIETONÓW]

Pola Dwurnik w ciągu kilku dni znalazła się w centrum ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. W dziale Kto jest kim poznasz sławnych ludzi. Mówimy kim jest Natalia Siwiec, co robią Grycanki, ile książek napisała Katarzyna Grochola. Prezentujemy zdjęcia i galerie sławnych osób. Leksykon sylwetek. Poznasz nowinki i ciekawostki na temat znanych ludzi. Prezentacja znanych ludzi z różnych dziedzin życia. Portrety. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.