porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zwolnić miejsce na dysku C?

Jak zwolnić miejsce na dysku C?

Jak zwolnić miejsce na dysku C w komputerze? Co zrobić, kiedy pojawia się komunikat "Brak miejsca na dysku C"?

Dysk C to dysk, na którym instalowane są wszystkie programy, gry, gdzie przechowywane są twoje dokumenty, zdjęcia, pliki z muzyką MP3.

Jeśli widzisz komunikat "Brak miejsca na dysku C", musisz wyczyścić C ze zbędnych plików. Aby to zrobić, spróbuj wykonać co następuje:

1. Wejdź na Pulpit komputera. Kliknij prawym klawiszem na ikonce Kosz i wybierz Opróżnij kosz.

2. Kliknij w lewym dolnym rogu ekranu przycisk z logo Windows (tzw. przycisk Start), wybierz Panel sterowania, w dziale Programy kliknij Odinstaluj program. Kliknij raz program, który chcesz odinstalować i wybierz Odinstaluj z górnej belki. UWAGA: Najwięcej miejsca zawsze zajmują gry, pozbywaj się tych, w które już nie grasz.

3. Kliknij w lewym dolnym rogu ekranu przycisk z logo Windows (tzw. przycisk Start), kliknij PRAWYM klawiszem myszy na napisie Komputer i wybierz Właściwości. W okienku Wyświetl podstawowe informacje o tym komputerze kliknij Zaawansowane ustawienia systemu (lewa kolumna). Następnie przejdź do Ochrona systemu, zaznacz Dysk lokalny (C:) (System), naciśnij Konfiguruj i Wyłącz ochronę systemu. Zatwierdź wybór wciskając kilka razy OK.

W zależności od pojemności dysku zwolni się ok. 3-30 GB miejsca.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 27.09.2011 13:31
Autor: Łukasz Bigo
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Alessandra Benetti, pilotka Roberta Kubicy?
Kim jest Alessandra Benetti, pilotka Roberta Kubicy?

Robert Kubica wzbudził spore zamieszanie kiedy na fotel pilota w ...

BAZA PORAD

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.