porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
TABLET TRACER OVO z Carrefoura lepszy niż tablet z Biedronki? Mówimy, gdzie opłaca się szukać TANICH TABLETÓW?
Przypisy wstawisz wyszukując odpowiednie opcje w pasku narzędzi albo stosując skróty klawiaturowe.

Jak zrobić przypisy w WORDZIE? Jak zrobić przypis dolny, a jak górny?

Wstawianie przypisów w Wordzie może być proste. Mówimy jak to zrobić.

W najnowszych wersjach Worda - Word 2007 czy Word 2010 wystarczy wejść w kartę Odwołania i znaleźć funkcję wstaw przypis. 

Kartę Odwołania można znaleźć w górnym pasku narzędzi. Zazwyczaj znajduje się pomiędzy opcją Układ strony, a opcją Korespondencja. Do wyboru mamy standardowo dwa rodzaje przypisów - przypis dolny i przypis końcowy. Różnica między nimi jest oczywista:

  • przypis dolny pojawia się na dole strony, na której umieszczony jest przypis;
  • przypis końcowy pojawi się na końcu dokumentu.

Można też wybrać prostsze rozwiązanie i wybrać skróty klawiaturowe.

  • przypis dolny wstawisz przyciskając CTRL+ALT+J
  • przypis końcowy wstawisz przyciskając CTRL+ALT+D

Trochę inaczej wygląda wstawianie przypisów w starszych wersjach Office, które jednak występują coraz rzadziej. Powinny w nich działać skróty klawiaturowe, a w razie potrzeby wystarczy włączyć okienko pomocy, w jakie wyposażona jest każda wersja Worda.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak wybrać dobry komputer? Stacjonarny czy laptop? PRAKTYCZNE RADY Jak wybrać dobry komputer? Stacjonarny czy laptop? PRAKTYCZNE RADY

Wybór komputera zależy od tego, do czego ma służyć. Jeśli chcemy mieć komputer mobilny – trzeba kupić laptop. Jeśli chcemy komputer do gier – tylko stacjonarny!

Notebook, tablet, netbook - czym się różnią?

Czym właściwie różnią się między sobą przenośne urządzenia - notebook, tablet, netbook, ultrabook? Wszystkie mają znacznie mniejsze rozmiary niż tradycyjny komputer stacjonarny, pełnią podobne...

Jak CHRONIĆ sprzęt elektryczny PRZED BURZĄ? Co najlepiej OCHRONI KOMPUTER przed burzą? Jak CHRONIĆ sprzęt elektryczny PRZED BURZĄ? Co najlepiej OCHRONI KOMPUTER przed burzą?

Jak chronić komputer i sprzęt domowy przed burzą? Lato 2012, jak widać już na samym początku, może obfitować w burze. Dlatego już na samym starcie wakacyjnego wypoczynku...

Aktualizacja: 16.04.2012 12:47
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Popek?
Kim jest Popek?

Coraz większą popularność zdobywa Popek Monster, czyli samozwańczy Król Albanii ...

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.