porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Google Android - jak instalować aplikację? W każdym smartfonie z systemem Google Android są dwa sposoby ...
Jak zmienić adres IP

Jak zmienić IP?

Jak zmienić adres IP na inny? Jak sprawdzić adres IP?

Chcesz zmienić adres IP. Jak tego dokonać? Czy to w ogóle możliwe?

Operację rozpocznij od sprawdzenia, jaki masz aktualnie adres IP. Ten adres wyświetli ci np. strona http://whatismyip.org - adres IP wygląda mniej więcej tak: 83.29.26.110 (liczby mogą być inne, ale zawsze będą cztery oddzielone kropkami).

Jak zmienić adres IP

Najprostsza metoda, żeby zmienić adres IP, to odłączenie modemu (routera) od prądu. Wyłącz go na moment w taki sposób, by internet przestał działać. Po włączeniu adres IP może się zmienić.

Jeśli się nie zmienił, poszukaj na routerze przycisku reset. Na przedniej ściance będzie podpisany, na tylnej może być to tylko mała dziurka, w której znajduje się mały guzik - należy przycisnąć go długopisem, igłą, wyprostowanym spinaczem itd.

Jeżeli i to nie pomogło, spróbuj wyłączyć router i odłączyć kabel od internetu (UWAGA! Dotyczy wyłącznie sieci telewizji kablowych, nie neostrady tp!). Kabel od internetu podłącz do komputera, poczekaj, aż komputer otrzyma adres IP. Odłącz kabel od komputera, podłącz go do routera i uruchom router.

Jeżeli powyższa operacja nie pomogła, skorzystaj z programu XeroBank. Program Xerobank to zmodyfikowana wersja przeglądarki Mozilla Firefox. Łączy się za pomocą różnych serwerów, dlatego za każdym razem twój adres IP będzie inny.

UWAGA: Gdy zechcesz zmienić adres IP, każda z opisanych powyżej operacji spowoduje, że internet przestanie ci działać. Nie wykonuj ich, jeśli w tle oglądasz film, słuchasz muzyki lub coś ściągasz!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Ataki na routery Orange, T-Mobile, Netii. Jak się zabezpieczyć?

Ponad milion polskich routerów jest podatnych na atak hakerów. Mała luka w zabezpieczeniach pozwala atakującym przejąć kontrolę nad naszym urządzeniem i przekierowywać połączenia. Jak się przed tym...

Jak ominąć blokadę internetową na strony www?

Administrator systemu kontra użytkownik – ta gra toczy się w wielu firmach. Jednym z najczęściej stosowanych wybiegów jest omijanie blokady stron internetowych. Jak to się robi? Jak ominąć...

Jak sprawdzić lub zmienić IP komputera?

Adres IP to adres, za pomocą którego nasz komputer jest identyfikowany w sieci. Jak sprawdzić IP komputera? Jak zmienić adres IP komputera?

Aktualizacja: 12.07.2013 10:30
Autor: Łukasz Bigo
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Arthur Cave, syn Nicka Cave'a nie żyje: co o nim wiemy?
Arthur Cave, syn Nicka Cave'a nie żyje: co o nim wiemy?

Nie żyje syn Nicka Cave'a, 15-letni Artur. Chłopak spadł ...

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.