porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Gra na podstawie serialu SOUTH PARK - kiedy premiera? [zwiastun] Popularny serial "Miasteczko South Park" wreszcie doczeka się gry komputerowej. ...
Jak jednorazowo zastrzec sobie nr telefonu, jak ukryć numer? Zastrzeżenie numeru telefonu - trzy skuteczne sposoby

Jak zastrzec numer telefonu? ZASTRZEŻENIE NUMERU TELEFONU KOMÓRKOWEGO

Jak zastrzeć lub ukryć numer komórki? Numer telefonu można zastrzec na stałe lub jednorazowo. Jeśli nie chcemy, by nasz numer wyświetlał się w telefonie odbiorcy, wystarczy zmienić ustawienia telefonu, skontaktować się z operatorem lub zastosować odpowiedni kod. Jak zastrzec numer telefonu? Jak to zrobić w orange, play, plusie? Oto trzy skuteczne sposoby.
Jak zastrzec numer telefonu? ZASTRZEŻENIE NUMERU TELEFONU KOMÓRKOWEGO
Jak i gdzie nie rozmawiać przez telefon komórkowy? fot.: Photos.com

Jeśli nie chcemy, by nasz numer był pokazywany osobie, do której dzwonimy, możemy zastrzeżec numer swojego telefonu. Zastrzegając numer mamy pewność, że odbiorca połączenia do nas nie oddzwoni ani nas nie zidentyfikuje. Jak zastrzec numer telefonu komórkowego? Możemy zrobić to na trzy sposoby.

W zależności od tego, czy chcemy zastrzec numer na stałe lub tylko na jedno połączenie, możemy odpowiednio zmienić ustawienia w telefonie, skontaktować się z operatorem naszej sieci lub zastosować odpowiedni kod. Wszystkie wymienione sposoby zastrzegania numeru komórkowego są darmowe. Należy jednak pamiętać, że odbiorcy mogą skorzystać z darmowej usługi odrzucania połączeń z numerów zastrzeżonych. W tej sytuacji, chcąc skontaktować się z takim numerem, będziemy musieli ujawnić swój numer telefonu.

Aby zastrzec numer telefonu na stałe, należy skorzystać z usługi CLIR (Calling Line Identification Restriction). W tym celu musimy zadzwonić na infolinię swojej sieci, ewentualnie skontaktować się mailowo. Zazwyczaj jest to usługa bezpłatna. Nie zostaje jednak włączona od razu – przeważnie operator uruchamia ją po kilku godzinach od aktywacji. Zastrzeżenie numeru nie działa jednak w przypadku połączeń z numerami alarmowymi: pogotowia, policji, straży pożarnej.

Można również zastrzec numer telefonu, odpowiednio zmieniając ustawienia telefonu. W menu ustawień telefonu lub ustawień połączeń musimy odnaleźć opcję "Ukryj lub pokaż numer" albo "Ukryj lub pokaż moje ID".

Jeśli chcemy zastrzec numer telefonu jednorazowo, na przykład dla żartu lub dla tego, by ochronić swoją prywatność przed konkretną osobą, wciskamy odpowiedni kod. Stosujemy formułę: *31# i wprowadzamy numer osoby, do której chcemy zadzwonić. Zatwierdzamy zieloną słuchawką. Teraz można wykonać połączenie z zastrzeżonego numeru.

Jeżeli u operatora nasz numer jest zastrzeżony a chcemy jednorazowo ujawnić nasz numer dla konkretnej osoby, wciskamy kod: #31#numer telefonu. Nasz numer zostanie wtedy jednorazowo wyświetlony.

Musimy jednak pamiętać, że nie wszyscy abonenci lubią i życzą sobie wykonywanie do nich połączeń z numeru zastrzeżonego. Nie zdziwmy się zatem, że nie będą odbierali telefonu lub nawet skorzystają z usługi zablokowania połączeń z numerów zastrzeżonych. W takiej sytuacji nie będą informowani, że ktoś próbował się do nich dodzwonić z numeru zastrzeżonego.

Męczą Cię telefony od osób z nieznanego numeru? Napastuje Cię zastrzeżony numer? Zablokuj połączenia >> PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU >>

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak sprawdzić STAN KONTA w Plusie, Play, Orange, T-mobile, Heyah? Jak kontrolować stan konta w TELEFONIE?

Jak sprawdzić stan konta w Plusie, Play, Orange, T-mobile, Heyah? Stan konta w sieci Plus, Orange, Play, T-Mobile i Heyah możesz sprawdzić za pomocą kodów. To najłatwiejszy i najszybszy sposób...

Jak odebrać telefon w rękawiczkach?

Komórka, idealny gadżet dobry na wszystko, raczej nie powstała z myślą o naszym klimacie. Zimno i mróz potrafią skutecznie obniżyć przyjemność z jej używania. Czasem nawet trudno jest odebrać telefon...

Jak sprawdzić NUMER IMEI BEZ WYŁĄCZANIA telefonu komórkowego? Jak sprawdzić NUMER IMEI BEZ WYŁĄCZANIA telefonu komórkowego?

Numer IMEI, podobnie jak numer PESEL, zawiera podstawowe dane na temat obiektu, którego dotyczy. W każdym telefonie komórkowym, niezależnie od modelu. Zobacz, jakie informacje przenosi numer IMEI i...

Aktualizacja: 07.04.2014 12:56
Autor: jw
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Tarnowska, dziewczyna Rafała Brzozowskiego - kim jest?
Anna Tarnowska, dziewczyna Rafała Brzozowskiego - kim jest?

Podczas ostatniego odcinka "Tańca z gwiazdami" Rafałowi Brzozowskiemu towarzyszyła jego ...

BAZA PORAD

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.