porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Narodowe Święto Niepodległości wg Doodle. Dlaczego Google tak często zmienia swoje logo wyszukiwarki? Jaka okazja sprzyja zmianie logo?
KONTO NA FACEBOOKU - MODNE I PRZYDATNE. CO ZROBIĆ, ŻEBY MIEĆ SWÓJ PROFIL NA FACEBOOKU?

Jak założyć KONTO NA FACEBOOKU? Poradnik KROK PO KROKU

Jeśli jeszcze nie masz konta na Facebooku, największym portalu społecznościowym na świecie, czas to zmienić! Do założenia profilu na Facebooku potrzebnych jest zaledwie kilka minut, założenie konta jest darmowe, a posiadanie konta w serwisie jest nie tylko modne, ale czasem okazuje się też bardzo praktyczne.

Zakładania konta na FACEBOOKU krok po kroku

1. Wejdź na stronę www.facebook.pl, tam znajdziesz krótką ankietę osobową, której wypełnienie to pierwszy krok do założenia konta. Przy rejestracji musisz podać imię, nazwisko, datę urodzenia, płeć, adres e-mail i przyszłe hasło. Musisz podać wszystkie te informacje. Imię i nazwisko będą twoimi identyfikatorami w serwisie. Data urodzenia jest konieczna ze względu na ochronę danych osób niepełnoletnich. Adres e-mail będzie służył jako login przy każdym logowaniu na Facebooka. Na ten adres dostawać też będziesz powiadomienia. Będzie służył do weryfikacji konta, kiedy będziesz chciał coś zmieniać na profilu.

2. Po chwili na twoje konto mailowe przyjdzie e-mail z potwierdzeniem założenia konta. Musisz kliknąć w link i podać kod potwierdzający.

3. Po chwili serwis zapyta czy chcesz pobrać listę kontaktów z twojego konta mailowego lub komunikatora internetowego. W ten sposób możesz dodać pierwszych znajomych na Facebooku.

4. Serwis poprosi też o dodanie zdjęcia profilowego. Powinno to być twoje zdjęcie, żeby znajomi mogli cię rozpoznać.

5. Na końcu dodaj szkołę lub studia. Facebook na podstawie szkoły lub uniwersytetu będzie podpowiadał, kogo możesz znać.

6. Twoje konto już istnieje, możesz teraz buszować po serwisie, szukać znajomych i pełnoprawnie korzystać z Facebooka.

7. Jeśli nadal nie wiesz, jak coś zrobić - skorzystaj z Przewodnika użytkownika, który na pewno rozwieje wszystkie twoje wątpliwości.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Zmiany na Facebooku – czy będzie nas ostrzegał przed żartami? Zmiany na Facebooku – czy będzie nas ostrzegał przed żartami?

Informatycy serwisu społecznościowego Facebook testują mechanizm mający informować nas o tym, że czytany przez nas materiał ma charakter satyryczny. Czy to oznacza, że FB ma swych użytkowników za...

Jak prowadzić fan page na Facebooku?

Podpowiadamy, jak prowadzić profil na facebooku, aby był atrakcyjny dla użytkowników.

Jak założyć konto na Facebooku?

Konto na Facebooku ma już wiele osób. Samo założenie takie konta na portalu społecznościowym nie jest skomplikowane i nie zajmuje dużo czasu. Zobacz, jak załozyć konto na Facebooku.

Aktualizacja: 28.03.2015 19:13
Autor: JM
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Ziemiec – kim jest? KARIERA, RODZINA
Krzysztof Ziemiec – kim jest? KARIERA, RODZINA

Uwielbiany przez widzów prezenter Wiadomości TVP, doświadczony dziennikarz - Krzysztof Ziemiec ...

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.