porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak stworzyć nową grupę na Facebooku? Grupy na Facebooku są bardzo przydatne, można założyć taką dla ...
Blokowanie znajomych i innych użytkowników na Facebooku - jak to zrobić?

Jak zablokować znajomego na Facebooku?

Jak zablokować znajomego na Facebooku?
fot.: sxc.hu
Facebook to nasz wirtualny drugi dom, w którym chcemy czuć się dobrze i bezpiecznie. Jeśli ktoś cię spamuje lub w inny sposób zakłóca twoją facebookową egzystencję, możesz użyć opcji blokowania danych użytkowników Facebooka. Dowiedz się jak to działa!

Istnieją dwie możliwości zablokowania znajomego na Facebooku: pierwsza - poprzez "Ustawienia prywatności" twojego konta, druga - poprzez profil osoby, którą chcesz zablokować.

Zablokowanie znajomego na Facebooku poprzez USTAWIENIA PRYWATNOŚCI

1. W prawym górnym rogu granatowego paska Facebooka rozwiń listę opcji. Kliknij: USTAWIENIA PRYWATNOŚCI.

2. Na samym dole listy znajdziesz graficzny znak zakazu z napisem ZABLOKOWANE OSOBY I APLIKACJE. Naciśnij: ZARZĄDZAJ BLOKOWANIEM.

3. W tym miejscu możesz:

a) ograniczyć dostęp wybranych znajomych do twojego konta (będą widzieć tylko posty i informacje publiczne);

b) totalnie zablokować wybranych użytkowników Facebooka (zablokowana osoba przestanie należeć do grona twoich znajomych na Facebooku oraz utraci możliwość nawiązywania z tobą kontaktu);

c) zablokować zaproszenia z aplikacji od konkretnego użytkownika (w przyszłości wszystkie zaproszenia i prośby z aplikacji, wysyłane przez tę osobę, będą automatycznie ignorowane);

d) zablokować zaproszenia od konkretnego użytkownika do wzięcia udziału w wydarzeniu (przyszłe prośby od tego użytkownika dotyczące wydarzeń będą automatycznie ignorowane);

e) zablokować aplikację (zablokowana aplikacja nie będzie mogła się z tobą kontaktować ani uzyskiwać o tobie niepublicznych informacji za pośrednictwem Facebooka).

4. Aby zablokować konkretnego znajomego/użytkownika Facebooka, wpisz we wskazanym miejscu jego imię i nazwisko lub adres e-mail.

5. Jeśli wpisałeś imię i nazwisko, zobaczysz listę osób z tymi samymi danymi. Wybierz osobę, którą chcesz zablokować i kliknij ZABLOKUJ.

Zablokowanie znajomego na Facebooku poprzez jego profil

1. Wejdź na facebookowy profil osoby, którą chcesz zablokować.

2. Po prawej stronie, tuż obok przycisku WIADOMOŚĆ,  znajdziesz przycisk rozwijający listę opcji.

3. Kliknij: ZGŁOŚ/ZABLOKUJ...

4. W okienku, które się pokaże, zaznacz: ZABLOKUJ UŻYTKOWNIKA XYZ i kliknij: KONTYNUUJ.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jak dezaktywować konto na Facebooku? FACEBOOK jak usunąć konto?

 

Plotkarnia: Facebook - Dla większości z nas portale społecznościowe to niewinna rozrywka służąca głównie do komunikacji ze znajomymi. Są jednak i tacy, dla których to prawdziwe pole bitwy. (PD)

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 28.11.2012 16:38
Autor: monroe
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Renata Kaczoruk i Kuba Wojewódzki: będzie ślub?

Renata Kaczoruk, znana szczerzej jako dziewczyna Kuby Wojewódzkiego. Nieśmiała modelka ...

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.