porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak włączyć blokadę połączeń anonimowych w telefonie komórkowym? Blokada połączeń anonimowych w telefonie komórkowym to usługa, która pozwala ...
Jak ustawić lub zmienić dostęp do swoich zdjęć na Facebooku? Blokowanie zdjęć profilowych.

Jak zablokować zdjęcia profilowe na Facebooku?

Nie chcesz, aby niepożądane osoby przeglądały w sieci twoje zdjęcia? Poniżej podpowiadamy, jak zablokować zdjęcia profilowe na Facebooku. Dowiesz się, jak skonfigurować wyświetlanie zdjęć profilowych, aby w pełni kontrolować dostęp do nich.

Zmiana dostępu do zdjęć na Facebooku - instrukcja KROK PO KROKU

Pierwszym krokiem w celu zmiany ustawień wyświetlania zdjęć profilowych na Facebooku jest przejście na stronę swojego profilu. Następnie przechodzimy do zakładki zdjęcia, która znajduje się na pasku pod głównym zdjęciem profilowym.

Będąc w zakładce zdjęcia, wybieramy zakładkę albumy, a następnie album zdjęcia profilowe.

Po przejściu do albumu wyświetlą nam się wszystkie zdjęcia, jakie oznaczyliśmy jako profilowe. Aby zmienić użytkowników, którzy mają do nich dostęp, należy skorzystać z opcji edytuj z poziomu albumu - jeśli chcemy te same ustawienia zastosować do wszystkich zdjęć profilowych; lub wejść w każde zdjęcie z osobna, a następnie skorzystać z opcji edytuj - gdy chcemy je różnicować dla każdego zdjęcia. Po ukazaniu się opcji edycji możemy dowolnie ustalić, kto będzie miał dostęp do wybranego albumu czy zdjęcia. Domyślnie mamy do wyboru kilka opcji - m.in.:

  • publiczny - zdjęcie będzie widoczne dla wszystkich użytkowników Facebooka
  • znajomi - będą je widzieć użytkownicy, których masz wśród znajomych
  • tylko ja - nikt oprócz Ciebie nie będzie mógł zobaczyć tego zdjęcia
  • ustawienia niestandardowe

Ustawienia niestandardowe pozwalają na bardzo precyzyjny dobór użytkowników, którym dane zdjęcie ma się wyświetlać. Możemy wybrać konkretnych użytkowników lub wykluczyć pojedyncze osoby. Istnieje także możliwość udostępnienia zdjęć grupom użytkowników otagowanych jako rodzina, bliscy znajomi, dalsi znajomi czy też zdefiniowania własnej grupy, której zdjęcia chcemy udostępnić. Ciekawą opcją jest również możliwość udostępniania zdjęć użytkownikom z konkretnej lokalizacji.

Jak widać, możliwości zarządzania dostępem do swoich zdjęć na Facebooku jest dość dużo i na pewno możemy w pełni kontrolować to, kto ogląda nasze foty.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 06.03.2015 14:02
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Stelmaszyk, aktor – kim jest? KARIERA, RODZINA
Krzysztof Stelmaszyk, aktor – kim jest? KARIERA, RODZINA

Polski aktor Krzysztof Stelmaszyk jest znany zarówno z teatru, jak ...

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.