porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak przedłużyć działanie baterii w laptopie? Jak wydłużyć jej żywotność?
Jak przedłużyć działanie baterii w laptopie? Jak wydłużyć jej żywotność? Dużo energii pobiera ekran – by dłużej pracować „na baterii” ...
Jak zablokować numery zastrzeżone w PLAY, Orange, Plus i T-Mobile?

Jak włączyć blokadę połączeń anonimowych w telefonie komórkowym?

Blokada połączeń anonimowych w telefonie komórkowym to usługa, która pozwala na automatyczne odrzucanie połączeń z numerów zastrzeżonych. Jak włączyć blokadę numerów zastrzeżonych w PLAY, Orange, Plus i T-Mobile? Oto skuteczne sposoby.

Jeśli nie mamy ochoty przyjmować połączeń z numerów zastrzeżonych, zamiast naciskać ciągle czerwoną słuchawkę, możemy skorzystać z usługi blokowania połączeń anonimowych (ACR – Anonymus Call Rejection). Blokada numerów zastrzeżonych pozwoli na automatyczne odrzucanie połączeń anonimowych przez sieć naszego operatora. Dzwoniący usłyszy wtedy komunikat, że nasz numer nie obsługuje połączeń z numerów zastrzeżonych i jeśli chce się z nami połączyć, musi włączyć prezentację numeru.

Usługę blokowania połączeń z numerów zastrzeżonych oferują wszyscy operatorzy. Jest to zazwyczaj usługa bezpłatna, a na jej aktywację należy poczekać kilka godzin. Blokowanie numerów zastrzeżonych w sieciach PLAY, Orange, Plus i T-Mobile wygląda podobnie. Usługę można aktywować na kilka sposobów: dzwoniąc na infolinię operatora sieci, wysyłając SMS, aktywując usługę w serwisie internetowym, wpisując odpowiedni kod aktywujący lub zgłaszając się osobiście do salonu.

Aby zablokować połączenia z numerów zastrzeżonych w sieci PLAY, należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta lub aktywować usługę przez serwis Play24.pl. Można także włączyć tę usługę kodem *111*114*1#.

Blokowanie numerów zastrzeżonych w sieci Orange wygląda podobnie. Można zadzwonić na infolinię operatora, wysłać SMS o treści AKT BPA pod numer 8087 lub wcisnąć kod *110*71# aktywujący usługę i zatwierdzić przyciskiem zielonej słuchawki.

Aby zablokować połączenia z numerów zastrzeżonych w sieci Plus, należy wykonać jedną z następujących czynności: skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta (BOK) lub aktywować usługę przez serwis internetowy Plus Online. W T-Mobile numery zastrzeżone blokuje się dzwoniąc na infolinię.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 07.04.2014 12:56
Autor: jw
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jak zaczynał karierę Zygmunt Miłoszewski, laureat Paszportu Polityki 2014?
Jak zaczynał karierę Zygmunt Miłoszewski, laureat Paszportu Polityki 2014?

Zygmunt Miłoszewski - to do niego należał rok 2014. Autor powieści ...

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.