porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak ustrzec się przed wyłudzeniem danych osobowych w internecie? Oszuści grasują nawet w Internecie i wymyślają coraz to nowe ...
Sprawdź szybko i sprawnie w jakiej sieci jest numer telefonu. Sprawdzanie z jakiej sieci jest dany numer telefonu. Sprawdzanie sieci po numerze telefonu - najprostsze sprawdzone sposoby

DO JAKIEJ SIECI NALEŻY NUMER TELEFONU Jak sprawdzić sieć po numerze telefonu?

Jak sprawdzić do jakiej sieci należy dany numer telefonU? Sprawdzanie sieci po numerze telefonu po prefiksie nie zawsze jest skuteczne. Obecnie można przejść do innej sieci zachowując stary numer. Jak więc sprawdzić sieć, do jakiej należy numer telefonu? Oto sprawdzone sposoby. Sprawdź szybko i sprawnie w jakiej sieci jest numer telefonu lub do jakiej sieci należy numer telefonu komórkowego.

Kiedyś sprawdzanie sieci do jakiej należy numer telefonu nie stanowiło problemu – wystarczyło sprawdzić prefiks stojący przed numerem (np. 501, 602). Jednak od jakiegoś czasu operatorzy komórkowi oferują możliwość zmiany sieci z zachowaniem dotychczasowego numeru. Oznacza to, że prefiks nie zawsze wskazuje na to, do jakiej sieci należy numer.

Aby ułatwić sobie rozpoznawanie do jakiej sieci należy numer telefonu, należy skorzystać z poniższych sposobów. To może mieć znaczenie, szczególnie w przypadku, gdy dany operator oferuje tańsze połączenia w ramach swojej sieci a także żeby ustalić, jaki jest koszt rozmowy lub smsa wysyłanego do sieci, do której należy numer.

Aby sprawdzić, do jakiej sieci należy numer telefonu, można wejść na stronę www.wjakiejsieci.pl. Wpisz numer telefonu w odpowiednie pola, kliknij Sprawdź i po chwili powinien wyświetlić ci się nazwa sieci, do której należy wpisany numer. Strona oferuje również program do sprawdzania do jakiej sieci należy numer telefonu, który można ściągnąć na komputer. Aplikacja jest dostępna dla systemów Windows, Linux i Mac OS. Inne podobne strony to: sms.pl, sprawdznumer.pl, wapjakasiec.pl.

Także operatorzy sieci zamieszczają na swoich stronach internetowych aplikacje za pomocą których, po wpisaniu danego numeru telefonu, można sprawdzić czy należy on do sieci, na która wskazuje prefiks.

Inny sposób sprawdzenia do jakiej sieci należy numer telefonu, to skontaktowanie się z biurem numerów (numer znajdziesz na stronie swojego operatora) lub wysłanie smsa pod numer przydzielony do tej usługi. W T-Mobile jest to 2001, w sieci Plus 2609, w Orange*555.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak sprawdzić STAN KONTA w Plusie, Play, Orange, T-mobile, Heyah? Jak kontrolować stan konta w TELEFONIE?

Jak sprawdzić stan konta w Plusie, Play, Orange, T-mobile, Heyah? Stan konta w sieci Plus, Orange, Play, T-Mobile i Heyah możesz sprawdzić za pomocą kodów. To najłatwiejszy i najszybszy sposób...

Jak odebrać telefon w rękawiczkach?

Komórka, idealny gadżet dobry na wszystko, raczej nie powstała z myślą o naszym klimacie. Zimno i mróz potrafią skutecznie obniżyć przyjemność z jej używania. Czasem nawet trudno jest odebrać telefon...

Jak wyłączyć lub włączyć pocztę głosową w Orange?

Poczta głosowa wydaje się łatwa do włączenia lub wyłączenia. Jednak w sieci Orange wcale nie jest to takie proste. Mówimy jak włączyć bądź wyłączyć pocztę głosową w Orange.

Aktualizacja: 07.04.2014 12:56
Autor: jw
  • Komentarze
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Helena Norowicz, 80-letnia modelka. Kim jest?
Helena Norowicz, 80-letnia modelka. Kim jest?

Mimo swoich 80-ciu lat Helena Norowicz nie ma zamiaru wycofywać ...

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.