porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
JAK WYŁĄCZYĆ powiadomienia z Facebooka przychodzące na pocztę? Facebook potrafi wysyłać dużo powiadomień na pocztę. Mówimy jak się ...
Jak skonfigurować oś czasu (timeline) na Facebooku?

Jak USTAWIĆ OŚ CZASU na Facebooku?

Praktycznie każdy użytkownik Facebooka ma już włączoną Oś Czasu (zwaną też Timeline). Jak można ją skonfigurować? Wyjaśniamy, jak ustawić oś czasu na Facebooku.

Możliwości konfiguracji Osi Czasu na Facebooku są ograniczone. Użytkownik tylko w niewielkim stopniu ma wpływ na to, jak wyświetlane są informacje. Facebook prezentuje je w kolejności, w jakiej zostały umieszczone i zaznaczając rok, w którym to nastąpiło. Daje to, teoretycznie, całkiem przejrzysty obraz. 

To, że nie mamy wpływu na sposób prezentowania informacji na Facebooku, nie oznacza, że nie możemy zmienić wyglądu naszej Osi Czasu. Każdy użytkownik może ją trochę skonfigurować. Możemy do niej dodać zdjęcie w tle.

Jak dodać zdjęcie w tle Osi Czasu na Facebooku?

Zdjęcie w tle dodajemy, klikając u góry swojej Osi Czasu (dostępnej po kliknięciu w swoje imię i nazwisko bądź nazwę profilową) w odpowiednie pole. Facebook sam pokaże taką opcję. Zdjęcie może być dowolne, pod warunkiem że nie narusza warunków korzystania z Facebooka.

Warto pamiętać, że cały czas mamy wpływ na to, co pokazywane jest innym w naszej Osi Czasu. Jeśli nie chcemy, aby jakaś aktywność była widoczna dla innych, wystarczy wejść na swoją Oś Czasu, odnaleźć ową aktywność i najechać myszką na prawy górny róg okienka informującego o tej aktywności. Pojawi się wówczas opcja edycji lub usunięcia danej aktywności. Pozwala to nam mieć kontrolę nad tym, co widzą nasi znajomi.

Niektóre informacje, np. nasze statusy, możemy też wyróżnić za pomocą odpowiedniej opcji, która dostępna jest w tym samym miejscu co opcja usunięcia/edycji.

W ten sposób możemy mieć cały czas kontrolę nad swoją Osią Czasu na Facebooku i na bieżąco ją konfigurować stosownie do swoich potrzeb.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak działa OŚ CZASU na Facebooku? Czy oś czasu można usunąć?

Choć oś czasu nie jest jeszcze obowiązkowa dla indywidualnych użytkowników Facebooka, wiele osób zdecydowało się ustawić ją na swoim profilu i teraz zastanawia się, jak pozbyć się jej ze swojego...

Jak oznaczyć kogoś w poście lub komentarzu na Facebooku?

Pisząc komentarze lub posty na Facebooku, możemy oznaczyć naszego znajomego. Dzięki temu zobaczą to nie tylko nasi znajomi, ale również zainteresowana osoba oraz jej znajomi. Oznaczanie znajomych w...

Usunięcie osi czasu z Facebooka. Co robić, jeżeli OŚ CZASU jest już widoczna dla wszystkich?

Nic nie denerwuje bardziej internautów niż zmiany. Szczególnie na portalach, których używają na co dzień. Tak jest z Facebookiem, który co chwila jest udoskonalany. Tak przynajmniej twierdzą jego...

Aktualizacja: 19.04.2012 16:37
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bogumił Kulczycki, ojciec Jarosława Kulczyckiego. Kim był?
Bogumił Kulczycki, ojciec Jarosława Kulczyckiego. Kim był?

Kilka dni po scysji w programie Jarosława Kulczyckiego, prawicowa Gazeta ...

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.