porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Facebook stworzył smartfona! Jaki będzie pierwszy facebookofon? Dziś zaprezentowany zostanie facebookofon – nowy smartfon Facebooka wyprodukowany przez firmę ...
Jak zdjąć simlocka za darmo? Programy i kody do ściągania simlocka z telefonu. ​Jak ściągnąć simlocka - radzimy

​Jak ściągnąć simlocka z telefonu? Jak zdjąć - DARMOWE PROGRAMY DO USUWANIA SIMLOCKA

Jak ściągnąć simlocka z telefonu? Usuwanie simlocka z telefonu można wykonać samemu. Wystarczy zastosować odpowiedni program lub użyć właściwego kodu. Jak za darmo usunąć simlocka z telefonu? Jak zdjąć simlocka z telefonu? Jakich darmowych programów użyć? Oto najlepsze sposoby.

​Jak ściągnąć simlocka - radzimy

Simlock to blokada telefonu komórkowego założona przez operatora, u którego został zakupiony, po to, by telefon działa wyłącznie w jego sieci. Blokada SIM dotyczy telefonów kupionych w salonach operatorów sieci, którzy sprzedają telefony taniej niż cena rynkowa aparatu (najczęściej w ofercie za 1 zł) a telefon jest stopniowo spłacany w abonamencie. Tańszy zakup telefonu wiąże się jednak z "przywiązaniem" aparatu do sieci, w której został zakupiony. W tym celu operator zakłada w telefonie blokadę SIM. Aby móc korzystać z usług innego operatora, powinniśmy zdjąć simlocka z telefonu. Usunięcie simlocka przydaje się także podczas dłuższych wyjazdów zagranicznych. Bardziej opłaca się skorzystać z dowolnej usługi prepaid niż z roamingu.

Jak za darmo usunąć simlocka?

Usuwanie simlocka nie jest już dziś tak trudne jak jeszcze kilka lat temu. W większości przypadków można zrobić to samemu, bez konieczności wizyty w komisie. Aby usunąć simlocka samodzielnie należy wygenerować kod i wpisać go do swojego telefonu. W tym celu należy wejść na dowolną stronę internetową, która oferuje zdejmowanie simlocka za pomocą kodów. Darmowe usuwanie simlocka z telefonu oferuje np. strona portal24h.pl, gdzie znajdziemy program ściągający simlocka o nazwie WorldUnlock Codes Calculator v4.4. Można także wypróbować program do darmowego usuwania simlocka Ultimate Calculator v.1.0. Postępując zgodnie z instrukcją ściągniesz simlocka z telefonu szybko i za darmo.

W większości serwisów za kod zdejmujący simlocka należy jednak zapłacić. Warto pamiętać, że niektóre sieci pozwalają swoim klientom usunąć simlocka np. po upływie roku od podpisania umowy. Zazwyczaj można to zrobić w centrum serwisowym lub za pomocą specjalnego kodu. Warto pamiętać, że usuwanie simlocka na własną rękę wiąże się z utratą gwarancji.

Jak inaczej usunąć simlocka za darmo? Jeśli nie mamy ochoty instalować na komputerze odpowiedniego programu z sieci, możemy ściągnąć simlocka on-line, korzystając ze strony http://anakin.us/simlock/. Należy wypełnić formularz i wpisać do komórki pierwszy wygenerowany przez stronę kod. Kody przeznaczane są tylko dla modeli Nokii.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 07.04.2014 13:00
Autor: jw
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Rodzina Anny Grodzkiej. Kim są członkowie jej rodziny?

Kim jest najbliższa rodzina Anny Grodzkiej? Była żona Grażyna, syn ...

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.