porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Nowa gra Mizielińskich Ba Ba Dum: Na czym polega? Gdzie znajdziesz?
Nowa gra Mizielińskich Ba Ba Dum: Na czym polega? Gdzie znajdziesz? Aleksandra i Daniel Mizielińscy prowadzący Hipopotam Studio wprowadzili do sieci ...
Sprawdzone sposoby na przyspieszenie komputera z Windows

Jak przyspieszyć komputer? [PROSTE SPOSOBY na SZYBSZEGO WINDOWSA]

Jak przyspieszyć komputer? [PROSTE SPOSOBY na SZYBSZEGO WINDOWSA]

Sprawdzone sposoby na przyspieszenie komputera z Windows.

fot.: Photos.com
Twój komputer uruchamia się za długo, a otwieranie programów trwa w nieskończoność? Czas przyspieszyć! Skorzystaj z naszego poradnika, który pomoże twojej maszynie odzyskać utraconą sprawność. Mówimy, jak przyspieszyć komputer z Windows.

Jak przyśpieszyć komputer i sprawić, by Windows działał szybciej? Nic prostszego. Wystarczy raz na jakiś czas pozbyć się niechcianych programów czy plików i dbać o prawidłową konfigurację systemu. Jeśli o to zadbasz, nie będzie już potrzeby przeinstalowywania systemu co kilka miesięcy.

Jak przyspieszyć komputer z Windows? Sprawdzone sposoby

Przede wszystkim należy pilnować, czy wszystko to, co przechowujemy na dysku, jest nam rzeczywiście potrzebne. Historia przeglądania stron internetowych, pobrane pliki to elementy, na które warto zwracać uwagę. Przeglądarki internetowe bardzo często pobierają ze stron mnóstwo niewidocznych na pierwszy rzut oka plików-śmieci lub nawet całych aplikacji. Dlatego szczególnie warto dbać o higienę surfowania w internecie. Idealnym programem, który pomaga w czyszczeniu historii, plików cookies czy innych zbędnych elementów jest CCleaner. To darmowe i bardzo proste w obsłudze narzędzie, które pomaga czyścić komputer i usuwać niepotrzebne elementy.

By komputer działał szybciej, a Widnows sprawniej, warto także zwrócić uwagę na programy działające w tle, a uruchamiające się wraz ze startem systemu. Możesz je najczęściej sprawdzić, wchodząc w pasek START/PROGRAMY/AUTOSTART. By nie obciążać niepotrzebne procesora i pamięci, należy wyłączyć zbędne aplikacje. Różnica w szybkości uruchamiania będzie od razu zauważalna. 

>>> Windows 7 czy Windows 8 – który szybszy? [KLIKNIJ!] 

Osoby, które bardzo często wgrywają na dysk nowe pliki (np. ściągnięte z internetu), muszą także pilnować stanu defragmentacji dysku. Kiedy w systemie plików występuje duża fragmentacja – komputer będzie działa wyraźnie wolniej. Problem ten dotyka zdecydowanie częściej użytkowników starszych systemów operacyjnych, jak Windows XP. Do rozwiązania problemu wystarcza użycie wbudowanego w systemie defragmentatora dysku.

Jeśli nic z wyżej wymienionych nie pomaga, problem może leżeć w zbyt dużym obciążeniu komputera. Warto wtedy odinstalować niepotrzebne programy oraz nie używać jednocześnie kilku obciążających pamięć i procesor aplikacji. Problemem może być także wirus, dlatego system warto przeskanować. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak oczyścić komputer ze śmieci? Jak oczyścić komputer ze śmieci?

Jak najprościej oczyścić komputer ze śmieci? Jest na to kilka sposobów, ale najlepiej użyć do tego darmowego programu do oczyszczania komputera, który można pobrać z sieci.

Aktualizacja: 28.01.2014 10:11
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kamil Pawelski, Ekskluzywny Menel – kim jest? [ZDJĘCIA]
Kamil Pawelski, Ekskluzywny Menel – kim jest? [ZDJĘCIA]

Ekskluzywny Menel jest dobrze zapowiadającym się męskim blogerem. Styl, który ...

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.