porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Skąd pobrać GADU-GADU 10? GG komunikator internetowy pobierz najnowszą wersję Komunikator Gadu-Gadu lata świetności ma co prawda za sobą, ale ...
Zamiana pliku pdf na doc wymaga użycia programu do konwersji plików pdf na doc

Jak zmienić plik PDF na DOC? Jakie są bezpłatne programy do konwersji plików PDF?

Żeby edytować w programie Word pliki zapisane w formacie PDF, należy zamienić je na format doc. Można to zrobić za pomocą specjalnych programów do zmiany formatu PDF na DOC.

Pliki udostępnione w internecie są przeważnie zapisywane w formacie PDF. Do odczytu plików PDF używa się programu Acrobat Reader, ale bezpłatna wersja nie pozwala na edycję pliku PDF. Jeśli chcemy wprowadzić zmiany w dokumencie PDF, najlepiej jest zapisać jako dokument programu Word, czyli zamienić go na format DOC.

Jeśli dokument jest krótki, można przekonwertować plik PDF na format DOC na stronie pdftoword.com. W zakładce "Try free online" klikamy przeglądaj i wybieramy plik, który chcemy przekonwertować i wskazujemy odpowiedni format - DOC lub RTF. W oknie poniżej wpisujemy nasz adres e-mail i zatwierdzamy przyciskiem "Convert to Word". Po kilku minutach powinniśmy otrzymać maila zwrotnego z plikiem zamienionym na format DOC.

Duże pliki można przekonwertować za pomocą programu Nitro PDF. Program jest płatny, lecz dostępna jest darmowa 14-dniowa wersja próbna.

Inne bezpłatne programy konwertujące pliki PDF na DOC to PDF to Word Converter oraz polski PDF na DOC. Tu również wystarczy wybrać PDF, wskazać format docelowy, podać adres e-mail i poczekać chwilę na plik. Można także zamienić plik PDF na DOC za pomocą programu Adobe Acrobat. Otwieramy wybrany dokument PDF i w zakładce "Plik" klikamy "Zapisz jako". W oknie, które się pojawi, z listy dostępnych formatów wybieramy format DOC i zatwierdzamy przyciskiem Zapisz. Dokument powinien otworzyć się bez problemu w programie Word lub Open Office.

UWAGA! Należy pamiętać, że konwersja pliku z formatu PDF na DOC może spowodować zmiany w układzie dokumentu, zwłaszcza gdy zawiera on skomplikowane elementy – tabele, wykresy, specjalne znaki, litery obcego alfabetu itp. Aby po konwersji zachować plik w stanie jak najbardziej zbliżonym do oryginału, najlepiej korzystać z dobrych jakościowo programów konwertujących (zazwyczaj płatnych).

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 07.04.2014 12:58
Autor: jw
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Małgorzata Halber - kim jest? [KARIERA, RODZINA, ALKOHOLIZM]
Małgorzata Halber - kim jest? [KARIERA, RODZINA, ALKOHOLIZM]

Małgorzata Halber, córka byłego posła SLD, od dziecka związana z ...

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.