porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
iPad vs Galaxy Tab. Który tablet lepszy i dlaczego? Jaki tablet kupić? Chcecie zakupić tablet, ale nie możecie się na żaden zdecydować? ...
Możesz pozbyć się komórkowego SPAMU

Jak pozbyć się sms-ów z reklamami, konkursami, loteriami? Komórkowy SPAM

Drażnią cię ciągłe smsy z reklamami, konkursami i loteriami? Chciałbyś pozbyć się tego komórkowego SPAMU raz na zawsze? Mówimy, jak pozbyć się niechcianych wiadomości tekstowych i zyskać święty spokój.

Smsowy spam, który otrzymujemy można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza to smsy promocyjne od operatorów sieci komórkowych i z tym problemem można sobie łatwo poradzić. W drugim przypadku będziesz musiał się niestety trochę "nagimnastykować". Zaliczają się tu przede wszystkim smsy, które otrzymujesz od firm zewnętrznych. Jednak zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku można ograniczyć ilość spamu przychodzącego na twój telefon do minimum. 

Zablokuj smsy u operatora

Drażniące cię smsy możesz usunąć u większości operatorów. W zależności od tego, w jakiej sieci masz swój telefon musisz powziąć inne kroki. W przypadku sieci Plus, Era i Heyah wystarczy jedynie wysłać konkretnego smsa pod dany numer telefonu. Operator zablokuje wówczas wysyłanie swoich ofert na twój numer. I tak:

  • PLUS: SMS o treści "sprzeciw" pod numer 80000
  • ERA: SMS o treści "nie" pod numer 80888
  • HEYAH: SMS o treści "n" pod numer 8002.

Sprawa wygląda nieco bardziej skomplikowanie w przypadku pozostałych operatorów, jak Orange, PLAY itd. W tym przypadku musisz zwrócić się z bezpośrednią prośbą do Biura Obsługi Klienta.

Zgłoś się bezpośrednio do nękającej cię firmy

Jeżeli skontaktowałeś się już z operatorem i wymusiłeś na nim obietnicę usunięcia twojego numeru telefonu z listy promocyjnej, a na twój telefon nadal przychodzą niechciane wiadomości, musisz sięgnąć gdzie indziej. Pod adresem http://www.money.pl/u/file.php?id=16063 znajduje się plik PDF z nazwami firm i adresami, które zajmują się przesyłaniem smsowych spamów. Sprawdź z jakich numerów telefonów dostajesz wiadomości i kto jest za to odpowiedzialny. Następnie musisz bezpośrednio zwrócić się do danej firmy z prośbą o usunięcie twojego numeru telefonu z ich listy.

Jak napisać mail z prośbą o usunięcie danych osobowych?

Aby tego dokonać wystosuj do nich email, w treści którego zawrzesz prośbę o usunięcie numeru telefonu z listy, którą to prośbę umotywujesz ustawą o ochronie danych osobowych (Dz.U. 1997 Nr 133 poz. 883), dzięki której masz możliwość usunięcia swoich danych. Aby upewnić się, że twoja prośba została odpowiednio zrozumiana zakończ email ostrzeżeniem, że w przypadku nie zastosowania się do twojej prośby sprawę przekażesz do Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO). Gdy nie uzyskasz żadnej odpowiedzi zrealizuj swoją groźbę. Możesz dodatkowo podać firmę do sądu za bezprawne operowanie twoimi danymi osobowymi.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
PLUSY I MINUSY BLACKBERRY. Co możesz zrobić ze smartfonem BlackBerry? Czego nie zrobisz z iPhonem?

Poznaj wady i zalety smartfona BlackBerry 9800 torch. Oceń sam czy ma przewagę nad iPodem?

Telefon komórkowy dla dziecka - jaki wybrać? Na kartę czy abonament?

Chcesz kupić telefon dla dziecka i nie wiesz jaki. Przede wszystkim nie za drogi i na kartę. Taki wybór oszczędzi Ci kłopotów i kosztów później.

Konsola PlayStaton, odtwarzacz Walkman, komputery Vaio czy aparaty Cybershot - z czym kojarzy się SONY?

Sony podbija rynek sprzętów elektronicznych od kilkunastu dobrych lat. Nie boi się konkurencji i odważnie wkracza w nowe działy. Najpierw pokazał światu walkmana, a później już regularnie robił małe...

Aktualizacja: 07.04.2014 12:56
Autor: Monika P.
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Marcin Wójcik: kim jest autor książki W rodzinie ojca mego?

Marcin Wójcik napisał  książkę w "W rodzinie ojca mego", która ...

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.