porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak włączyć blokadę połączeń anonimowych w telefonie komórkowym? Blokada połączeń anonimowych w telefonie komórkowym to usługa, która pozwala ...
Programy do odzyskiwania usuniętych smsów - płatne i bezpłatne

Jak odzyskać skasowane SMS-y? Programy do odzyskiwania danych z telefonu komórkowego

Skasowany SMS można odzyskać za pomocą specjalnego programu do przywracania usuniętych SMS-ów lub sprawdzić kartę SIM. Jak przywrócić usunięte SMS-y i inne dane, np. kontakty, numery telefonów, zdjęcia czy filmy? Podajemy najskuteczniejsze sposoby.

Usuwanie SMS-ów z telefonu jest konieczne przede wszystkim po to, by nie obciążać jego pamięci, ale także i dla naszej wygody. Odnalezienie się wśród kilkudziesięciu SMS-ów tych najważniejszych może być kłopotliwe. Czasami jednak zdarza się, że przez przypadek usuniemy ważny SMS z telefonu. Co wtedy zrobić? Jak odzyskać skasowany SMS? Uspokajamy, absolutnie jest to możliwe. Większość telefonów usuwa SMSy tylko połowicznie i dosyponując odpowiednim narzędziem, można odzyskać skasowane wiadomości.

Można przywrócić usunięte wiadomości SMS, ale jest to do tego potrzebny specjalny program do odzyskiwania usuniętych SMS-ów. Tego typu aplikacje są zazwyczaj płatne, lecz producenci często umożliwiają skorzystanie z bezpłatnej wersji testowej – w sam raz, jeśli chcemy jednorazowo skorzystać z takiego programu.

Programy do odzyskiwania danych z telefonu

Popularnym programem do odzyskiwania usuniętych smsów jest Paraben Device Seizure. Można go ściągnąć z sieci za opłatą (koszt pełnej wersji to 4380 zł). Dostępna jest jednak bezpłatna wersja próbna. Instalujemy program na dysku komputera, następnie podłączamy do niego telefon. Program utworzy obraz telefonu, dzięki czemu możemy w łatwy sposób odzyskać skasowane smsy, a także utracone kontakty i zdjęcia. Program jest łatwy w obsłudze i pozwala szybko odzyskać utracone wiadomości, niestety współpracuje tylko z wybranymi modelami telefonów komórkowych.

Tańszym programem do odzyskiwania usuniętych SMS-ów jest program O&O UnErase. Koszt ściągnięcia to 120 zł. Działa na tej samej zasadzie co program wyżej, lecz jest uboższy w pewne funkcje.

Jeśli szukamy bezpłatnego programu do odzyskiwania usuniętych SMS-ów, możemy skorzystać z aplikacji o nazwie PC Inspektor File Recovery. Oprócz wiadomości program może przywrócić także utracone zdjęcia i filmy wideo.

Usunięte SMS-y można także przywrócić z karty SIM. Jeśli w telefonie została zaznaczona opcja zapisu wiadomości SMS na karcie SIM, możemy je odzyskać, przekładając kartę do innego telefonu. Następnie należy wejść do skrzynki odbiorczej i wybrać opcję Wiadomości SIM. Pojawią nam się wtedy esemesy, które usunęliśmy wcześniej z telefonu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak odzyskać skasowane smsy? Programy do odzyskiwania SMS-ów

Skasowane SMS-y nie muszą być wielkim problemem. Na większości smartfonów można bez większych problemów przywrócić zaginione wiadomości. Mówimy, jak odzyskać skasowane SMS-y.

Aktualizacja: 07.04.2014 12:59
Autor: jw
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Monika Olejnik — kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Monika Olejnik nieustannie od lat 80 jest jedną z najważniejszych ...

BAZA PORAD

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.