porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
iPhone czy BlackBerry - co KUPIĆ? Często na internetowych forach toczą się zawzięte dyskusje, które smartfony ...
Skąd można pobrać aplikacje dla iPhone dla ludzi niewidomych i jak się nazywa?

Czy istnieje aplikacja na iPhone dla osób niewidomych?

Telefony, ze względów oczywistych, wydają się urządzeniami przeznaczonymi tylko dla osób widzących. Jednak iPhone postanowił wyciągnąć rękę do ludzi niewidomych, bądź widzących bardzo źle. Jak nazywa się taka aplikacja i jak działa? Mówimy wszystko o aplikacji dla niewidomych na iPhone'a.

Jak nazywa się aplikacja na iPhone dla niewidomych?

Aplikacja SpecialPhone pozwala korzystać z iPhone'a osobom niewidomym, bądź tym które bardzo źle widzą. Za jej pomocą korzystający może ustawić sobie listę kontaktów, do których będzie mógł zadzwonić poprzez potrząsanie telefonem. Niestety, ten program ma jedną wadę - do wyboru jest tylko sześć kontaktów. Jednak patrząc na sposób, w jaki obsługuje się SpecialPhone, taka decyzja twórców wydaje się całkiem rozsądna.

Jak działa SpecialPhone?

Jak już powiedzieliśmy, aby wybrać kontakt, do którego chcemy zadzwonić, wystarczy potrząsnąć telefonem. Pierwsza osoba z listy kontaktów, to jedno potrząśnięcie telefonem. Dwa potrząśnięcia to druga osoba, trzy to trzecia i tak do sześciu. Oczywistym wydaje się, że osoba niewidoma nigdy nie może być pewna, że potrząsnęła odpowiednią ilość razy telefonem. O tym również pomyśleli twórcy. Dlatego po zakończeniu "trzęsienia telefonu", iPhone "mówi" który kontakt wybieramy (oczywiście odpowiednio wcześniej musimy nagrać nazwy).

Jakie wady ma SpecialPhone?

Złośliwcy często znajdują wady różnych aplikacji. Nie inaczej jest w sytuacji SpecialPhone. Niektórzy, jak to mamy w zwyczaju, wytykają że program jest płatny - dlaczego ludzie niewidomi mają płacić dodatkowe pieniądze, by mogli korzystać z telefonu, który sam nie jest najtańszy? Jednak z drugiej strony, to tylko 3$, więc wcale nie dużo. Problemem wydaje się również fakt, że za pobranie, instalację i ustawienie kontaktów odpowiedzialność musi wziąć osoba widząca. Wydaje się jednak wręcz oczywistym, że osoba niewidoma nie stworzy nowego kontaktu osobiście, nawet na telefonie tradycyjnym, posiadającym klawiaturę. A do aplikacji SpecialPhone potrzebna jest pomoc tylko na samym początku.

Wbudowana pomoc dla niewidomych

Oprócz twórców SpecialPhone, rękę do niewidomych wyciągają sami twórcy iPhone'a. Model tego telefonu oznaczony cyferką 4 może być sterowany głosem. iPhone 4 ma wbudowaną funkcję voice-over, która pozwala urządzeniu odczytywanie komunikatów i elementów menu, wyświetlanych aktualnie na ekranie telefonu. Można również pójść śladami Victora Tsarana, muzyka, który chcąc korzystać w pełni ze swojego iPhone'a, podłączył do niego czytnik Braille'a (dzięki Bluetooth). 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Garden Pro HD - co to za aplikacja? W czym może pomóc ogrodnikom amatorom? Garden Pro HD - co to za aplikacja? W czym może pomóc ogrodnikom amatorom?

Garden Pro HD to aplikacja dla ogrodników amatorów. Teraz nie trzeba wychodzić z ogródka, by szybko poznać wszystkie potrzebne informacje do jego uprawy. Wystarczy mieć odpowiedni telefon ze...

ID Weeds - co to za aplikacja? W czym pomoże ogrodnikom amatorom? ID Weeds - co to za aplikacja? W czym pomoże ogrodnikom amatorom?

ID Weeds to poręczna i prosta w obsłudze aplikacja, przydatna dla początkujących rolników, ogrodników oraz wszystkich zainteresowanych przyrodą. Jest jak przenośna encyklopedia, która ułatwi...

Organic Gardening Guidelines - co to za aplikacja? Organic Gardening Guidelines - co to za aplikacja?

Organic Gardening Guidelines - dzięki tej nowej aplikacji na Androida możesz na bieżąco otrzymywać porady dotyczące ekologicznego ogrodu i zdrowej, pozbawionej chemicznych dodatków żywności.

Aktualizacja: 07.04.2014 12:56
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Maddinka nie żyje. Kim byla znana blogerka modowa?
Maddinka nie żyje. Kim byla znana blogerka modowa?

Kim była Maddinka, 27-letnia blogerka modowa, która zmarła nagle we ...

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.