porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Premiera iPhone 5s. Kiedy premiera w Polsce? Ile będzie kosztować?
Premiera iPhone 5s. Kiedy premiera w Polsce? Ile będzie kosztować? iPhone 5s, nowy produkt Apple, miał swoją premierę 10 września ...
Google Maps dla firm - jak zaznaczyć adres firmy w Google Maps?

Jak dodać firmę do Google Maps? INSTRUKCJA krok po kroku

Wystarczy dodać firmę do Google Maps, by zyskać darmową reklamę swojej działalności w internecie. Jak zaznaczyć adres firmy na mapie Google? Jak dodać firmę do Google Maps? Opisujemy krok po kroku.

Google Maps to popularny serwis internetowy umożliwiający wyszukiwanie obiektów, oglądanie map oraz zdjęć ich położenia. To narzędzie jest również bardzo pomocne w przypadku wyszukiwania lokalizacji instytucji, firm i sklepów. Dzięki Google Maps przedsiębiorcy mogą w prosty sposób zaznaczyć swoją obecność na lokalnym rynku, bez konieczności wydawania pieniędzy na reklamę w internecie. Google Maps dla firm to najlepszy sposób, by wypromować swoją działalność, a także poznać opinie klientów, być z nimi w kontakcie i lepiej odpowiadać na ich potrzeby. Wystarczy dodać swoją firmę do Google Maps. Jak to zrobić? Bardzo prosto i co najlepsze całkowicie za darmo. Dodawanie firmy do Google Maps zajmuje najwyżej 30 minut, a korzyści jakie niesie to rozwiązanie, są wprost nieocenione. Poniższa instrukcja ułatwi ci zaznaczenie swojej firmy w Google Maps. Postępuj według podanych kroków.

Dodawanie firmy do Google Maps krok po kroku

1. Aby dodać firmę do Google Maps, trzeba wejść na stronę http://maps.google.pl. Pojawi się interaktywna mapa oraz odnośnik po lewej stronie "Umieść swoją firmę w serwisie Mapy Google". Kliknij w niego, a następnie w "Dodaj nową firmę".

2. Wypełnij formularz, podając nazwę firmy, dane teleadresowe oraz krótko opisując swoją firmę i jej działalność. Pamiętaj, że im bardziej szczegółowych informacji udzielisz i naszpikujesz tekst słowami kluczowymi, tym wyżej firma znajdzie się w wynikach wyszukiwania Google. Dzięki umieszczonemu po prawej stronie podglądowi będziesz mógł na bieżąco sprawdzać, jak prezentuje się wizytówka firmy. Gdy wprowadzisz wszystkie dane, kliknij "Następne".

3. Na drugiej stronie formularza podajesz szczegóły dotyczące kontaktu, godzin pracy firmy, opcji płatności za towary/usługi. Masz również możliwość zamieszczenia zdjęć (do 10) i plików wideo (maksymalnie 5). Warto skorzystać z tej opcji, ponieważ im bogatsza będzie prezentacja firmy, tym łatwiej będzie ją znaleźć w wyszukiwarce Google. Zatwierdź dane klikając "Prześlij".

4. Teraz zostaniesz poproszony o wskazanie sposobu weryfikacji konta. Do wyboru masz dwie opcje: drogą e-mail lub telefoniczną. W przypadku jednej i drugiej weryfikacja następuje natychmiast. Jeśli wybrałeś opcję telefon, konsultant powinien zadzwonić do ciebie w przeciągu kilku minut. Otrzymasz unikalny kod PIN składający się z 5 cyfr. Należy go wpisać w okienko formularza.

Dodając firmę do Google Maps, otrzymasz możliwość monitorowania ruchu z Google Maps na twoją stronę oraz liczbę odsłon w Google Maps.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
GOOGLE MAPS – jak się nimi posługiwać? GOOGLE MAPS – jak się nimi posługiwać?

GOOGLE MAPS. Mapy Google'a już dawno przestały być tylko zabawką. Dzięki nim nie tylko wyznaczymy sobie trasę z miejsca na miejsce, ale możemy ocenić naszą okolicę przyznając jej gwiazdki. Jak używać...

Do czego służy wyszukiwarka Google?

Wyszukiwarka Google (google.pl) to nie tylko narzędzie do skutecznego wyszukiwania, ale także najszybsza i najbardziej rozbudowana wyszukiwarka z dostępnych na rynku produktów. Zobacz jakie dodatkowe...

Aktualizacja: 16.09.2013 18:35
Autor: jw
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Beata Szydło, szefowa sztabu Andrzeja Dudy: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Beata Szydło, szefowa sztabu Andrzeja Dudy: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Beata Szydło szefowa sztabu komitetu wyborczego Andrzeja Dudy, posłanka na ...

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.