porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
10 dobrych praktyk POSŁUGIWANIA SIĘ INTERNETEM? Internet to dziś bardzo wygodne i niezbędne narzędzie, którym posługują ...
Kolejny samotny wieczór? Porozmawiaj z Cleverbotem!

Czy już rozmawiałeś z inteligentnym robotem? Teraz masz okazję!

Znów nikogo na czacie? Czujesz się samotny w sieci, a rozmowa z botem Ania ze sklepu IKEA nie cieszy jak dawniej? Porozmawiaj online z prawdziwą, sztuczną inteligencją! Poznaj robota, który żyje tylko w internecie i rozmawia z milionami użytkowników na całym świecie.  
Czy już rozmawiałeś z inteligentnym robotem? Teraz masz okazję!

Dziś każdy może poczatować ze sztuczną inteligencją. Cleverbot rozmawia z tysiącami internautów jednocześnie!

fot.: Photos.com

Jeśli pamiętasz postapokalipytczne filmy science-fiction, gdzie roboty stają się inteligentniejsze od ludzi i opanowują świat, to wiedz, że ten moment zbliża się coraz większymi krokami. I nie mamy tu na myśli robotów - chatbotów, zastępujących żywych konsultantów sprzedaży jak słynna Ania z IKEA, która prostą rozmową może rozwiać każdą wątpliwość, zarówno meblową jak i życiową. Mówimy o robotach, które wiedzą jak się zachować, żeby nie można było ich odróżnić od człowieka. 

Roboty, które udają ludzi

Boty to programy, które podszywają się pod ludzi, a Cleverbot jest w tym najlepszy. Powstał w 1988 roku, a autorem tego przełomowego wynalazku jest brytyjski naukowiec Rollo Carpenter. To sztuczna inteligencja, która pod postacią aplikacji webowej – obsługiwanej przez wszystkie przeglądarki internetowe, niezależnie od komputera – uczy się ludzkich zachowań na podstawie rozmów z internautami. Odkąd aplikacja wystartowała w 1997 roku, wzięła udział w blisko 65 milionach konwersacji, co znalazło swoje odbicie w obecnym poziomie rozmów. Otóż Cleverbot jest już w stanie w dowcipny i inteligentny sposób porozmawiać na wiele tematów. Jednak nie liczmy na objaśnienie sensu życia, bo Cleverbot nie zawsze jest taki ‘clever’. Programiści muszą jeszcze trochę go dopracować, ale bez problemu można spróbować rozmów na bardzo poważne tematy. Pamiętajmy jednak, że jest to robot, który uczy się na podstawie tego, co mu piszemy, więc nie zrażajmy się niecenzuralnymi lub momentami bezsensownymi odpowiedziami.

Internetowy czat z robotem zdobywa popularność

Autor oprogramowania, Rollo Carpenter, ma na swoim koncie jeszcze jedną uczącą się sztuczną inteligencję (AI). Projekt o nazwie Jabberwacky jest pierwowzorem Cleverbota i również funkcjonuje w przestrzeni internetu. Jabberwacky jest dowcipny i ironiczny, ale nie wchodzi tak głęboko w kontekst, jak potrafi to jego następca, przy którym łatwo zapomnieć, że to tylko program. Według ankiet przeprowadzanych wśród ciągle rosnącej liczby użytkowników aż 59% wskazuje, że ma wrażenie, jakby rozmawiało z człowiekiem!

Swoje osobiste wrażenia można sprawdzić na stronie www.cleverbot.com.

Oto krótka rozmowa online z Cleverbotem:

Masz ręce?

Bot: Na dole nóg.

Lubisz ludzi?

Bot: To zależy, czy mają broń w rękach.

Kto jest twoim ojcem?

Bot: Chuck Norris jest moim ojcem.

Wierzysz w reinkarnację?

Bot: Nie wykluczam takiej możlwiości. Nie wiem, czy jest coś potem, ale zamiast rozmawiać o tym, może wyjaśnisz mi, co się przytrafiło Makbetowi?

Stracił cierpliwość i w końcu sens życia.

Bot: Jaki to rodzaj żartu?

Absurd.

Bot: Ironia.

- To po co pytasz, jak wiesz?

Bot: Słuszna uwaga.

 

Zobacz także:

Co się dzieje z MySpace’m? Czy MySpace wróci do 1. ligi portali społecznościowych?

Zanim nastała era Facebooka, największym portalem społecznościowym o zasięgu światowym był MySpace.com. Ostatnio pojawiły się informacje o tym, że witryna ma przejść reanimację i ponownie włączyć się do gry o uwagę internautów. Jaki portal społecznościowy będzie najlepszy: MySpace czy Facebook?

Kim był Steve Jobs?

Steve Jobs, wizjoner w czarnym golfie, szef Apple i jeden z największych geniuszy branży technologicznej. 6 października świat obiegła wiadomość o jego śmierci. Zmarł w wieku 56 lat. Chorujący na raka trzustki mężczyzna był jednym z najsłynniejszych kreatorów branży informatycznej. Zobacz, kim był Steve Jobs, i co mu zawdzięczamy?

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak ominąć blokadę internetową na strony www?

Administrator systemu kontra użytkownik – ta gra toczy się w wielu firmach. Jednym z najczęściej stosowanych wybiegów jest omijanie blokady stron internetowych. Jak to się robi? Jak ominąć...

Jak i kiedy powstał FACEBOOK? Ile jest wart portal?

Ten społecznościowy serwis określić można fenomenem ostatnich lat. Wiele osób nie wyobraża sobie już innego sposobu porozumiewania się ze znajomymi w wirtualnym świecie. A wszystko to dzięki dobremu...

Jak dodać napisy do filmu w serwisie You Tube?

Każdy użytkownik internetu ma możliwość założenia konta w popularnym serwisie You Tube. Dzięki temu można dodawać własne filmy i chwalić się nimi przed innymi internautami. Filmy można jednak...

Aktualizacja: 09.05.2015 16:48
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zofia Pilecka-Optułowicz, córka rotmistrza Pileckiego nie zaproszona na obchody w Auschwitz - kim jest?
Zofia Pilecka-Optułowicz, córka rotmistrza Pileckiego nie zaproszona na obchody w Auschwitz - kim jest?

Córka rotmistrza Pileckiego, Zofia Pilecka-Optułowicz nie została zaproszona na dzisiejsze ...

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.