porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Nokia Lumia 800 i Nokia Lumia 710. Jakie są nowe smartfony Nokii?
Nokia Lumia 800 i Nokia Lumia 710. Jakie są nowe smartfony Nokii? Nokia Lumia 800 i Nokia Lumia 710 to pierwsze smartfony ...
KUPUJESZ W INTERNECIE - masz 10 dni na ewentualny zwrot towaru.

Czy mogę zwrócić towar zakupiony przez internet? ZAKUPY PRZEZ INTERNET a zwrot towaru

Gdy kupujesz przez Internet masz 10 dnia na  zwrot towaru i odzyskanie pieniędzy. Zwrot przedmiotu i odstąpienie od umowy  może nastąpić nawet wtedy, gdy towar nie ma wady. Nie zawsze to prawo obowiązuje - sprawdź kiedy nie. Zobacz jak zwrócić towar zakupiony przez Internet?

Podręczny zestaw Twoich praw jako kupującego w sieci:

- Masz 10 dni na zwrot towaru kupionego przez Internet. Nie musisz podawać przyczyny rezygnacji z zakupu. Wystarczy, że napiszesz do sprzedającego oświadczenie na piśmie o odstąpieniu od umowy i odeślesz mu towar. Towar musisz zwrócić niezwłocznie, nie później niż w ciągu czternastu dni.

- Prawo do zwrotu nie ma zastosowania, jeśli kupiłeś towar w serwisie aukcyjnym, na przykład na Allegro. Licytowałeś – wygrałeś, nie masz prawa zrezygnować z towaru!

- Pamiętaj też: Sprzedający nie ma prawa do pobierania kar czy potrąceń z tytułu twojej rezygnacji i zwrotu towaru. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta uznał takie praktyki za niezgodne z prawem.

- Czy zwracany towar może być rozpakowany? Przepis mówi, ze dopuszczalna jest zmiana stanu towaru w granicach „zwykłego zarządu rzeczą”. To znaczy, że sprzedawca nie może odmówić przyjęcia rozpakowanego towaru. Kupujący ma prawo do używania produktu w okresu, w którym może odstąpić od umowy. Prawo daje konsumentowi niezbędny czas na zapoznanie się z produktem i wyrobienie sobie zdania na jego temat.

- Sprzedawca ma obowiązek zwrócić pieniądze w ciągu 14 dni od otrzymania towaru od klienta.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak kupować i sprzedawać na Allegro.pl?

Aukcja internetowa Allegro będzie dla ciebie doskonałym źródłem, jeśli denerwują cię za wysokie ceny w sklepach tradycyjnych albo masz dużo przedmiotów, które Ci zawadzają, a innym mogłyby się...

Czy wiesz, jakie są najdziwniejsze aukcje internetowe? Co można kupić w internecie?

Zawsze marzyłeś o swoim osobistym zestawie do zabijania wampirów? A może twoim marzeniem jest posiadanie niewidzialnych chomików lub naszyjnik z bobków łosia? Sprawdź, co możesz dziś kupić na...

Aktualizacja: 15.12.2011 15:01
Źródło: mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim Jest Przemysław Kossakowski – prowadzący programu „Kossakowski. Szósty zmysł” ?
Kim Jest Przemysław Kossakowski – prowadzący programu „Kossakowski. Szósty zmysł” ?

Przemysław Kossakowski to przede wszystkim jeden z największych znawców jasnowidzów ...

BAZA PORAD

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.