porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Nokia Lumia 800 i Nokia Lumia 710. Jakie są nowe smartfony Nokii?
Nokia Lumia 800 i Nokia Lumia 710. Jakie są nowe smartfony Nokii? Nokia Lumia 800 i Nokia Lumia 710 to pierwsze smartfony ...
KUPUJESZ W INTERNECIE - masz 10 dni na ewentualny zwrot towaru.

Czy mogę zwrócić towar zakupiony przez internet? ZAKUPY PRZEZ INTERNET a zwrot towaru

Gdy kupujesz przez Internet masz 10 dnia na  zwrot towaru i odzyskanie pieniędzy. Zwrot przedmiotu i odstąpienie od umowy  może nastąpić nawet wtedy, gdy towar nie ma wady. Nie zawsze to prawo obowiązuje - sprawdź kiedy nie. Zobacz jak zwrócić towar zakupiony przez Internet?

Podręczny zestaw Twoich praw jako kupującego w sieci:

- Masz 10 dni na zwrot towaru kupionego przez Internet. Nie musisz podawać przyczyny rezygnacji z zakupu. Wystarczy, że napiszesz do sprzedającego oświadczenie na piśmie o odstąpieniu od umowy i odeślesz mu towar. Towar musisz zwrócić niezwłocznie, nie później niż w ciągu czternastu dni.

- Prawo do zwrotu nie ma zastosowania, jeśli kupiłeś towar w serwisie aukcyjnym, na przykład na Allegro. Licytowałeś – wygrałeś, nie masz prawa zrezygnować z towaru!

- Pamiętaj też: Sprzedający nie ma prawa do pobierania kar czy potrąceń z tytułu twojej rezygnacji i zwrotu towaru. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta uznał takie praktyki za niezgodne z prawem.

- Czy zwracany towar może być rozpakowany? Przepis mówi, ze dopuszczalna jest zmiana stanu towaru w granicach „zwykłego zarządu rzeczą”. To znaczy, że sprzedawca nie może odmówić przyjęcia rozpakowanego towaru. Kupujący ma prawo do używania produktu w okresu, w którym może odstąpić od umowy. Prawo daje konsumentowi niezbędny czas na zapoznanie się z produktem i wyrobienie sobie zdania na jego temat.

- Sprzedawca ma obowiązek zwrócić pieniądze w ciągu 14 dni od otrzymania towaru od klienta.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak kupować i sprzedawać na Allegro.pl?

Aukcja internetowa Allegro będzie dla ciebie doskonałym źródłem, jeśli denerwują cię za wysokie ceny w sklepach tradycyjnych albo masz dużo przedmiotów, które Ci zawadzają, a innym mogłyby się...

Czy wiesz, jakie są najdziwniejsze aukcje internetowe? Co można kupić w internecie?

Zawsze marzyłeś o swoim osobistym zestawie do zabijania wampirów? A może twoim marzeniem jest posiadanie niewidzialnych chomików lub naszyjnik z bobków łosia? Sprawdź, co możesz dziś kupić na...

Aktualizacja: 15.12.2011 15:01
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Mateusz Hładki, partner Karoliny Szostak?

Należą do rywalizujących ze sobą stacji, ale najnowsze doniesienia sugerują ...

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.