porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak sprawdzić NUMER IMEI BEZ WYŁĄCZANIA telefonu komórkowego?
Jak sprawdzić NUMER IMEI BEZ WYŁĄCZANIA telefonu komórkowego? Numer IMEI, podobnie jak numer PESEL, zawiera podstawowe dane na ...
Co robić gdy iPhone nie działa? Praktyczne porady

"Czarny ekran" na telefonie iPhone. KROK PO KROKU co robić, gdy telefon nie reaguje?

"Czarny ekran" i brak reakcji telefonu iPhone, to często spotykany problem wśród użytkowników telefonu firmy Apple. Pomimo, że problem ten wygląda dość "groźnie", to bardzo łatwo jest go rozwiązać. Zobacz, jak postępować w takich sytuacjach.

Jeżeli twój iPhone przestał reagować na próby przywrócenia go stanu używalności i manifestuje swój sprzeciw za pomocą, tak zwanego "czarnego ekranu" to jeszcze nie powód, żeby oddawać go do serwisu. Zgodnie z poradnikiem rozwiązywania problemów sprzętowych, zamieszczonym na stronie internetowej apple.com istnieje sposób, na szybkie i łatwe przywrócenie telefonu do pracy, bez konieczności wydawania pieniędzy na naprawę.

Zdiagnozowanie problemu "czarnego ekranu"w iPhonie

Aby rozwiązać problem z telefonem, musisz najpierw upewnić się z jakim problemem masz do czynienia. Zgodnie z instrukcją zamieszoną na support.apple.com musisz podjąć następujące kroki:

  1. Wyłącz dzwonek w telefonie. Żeby sprawdzić, czy telefon reaguje na twoje polecenia przełącz przełącznik dzwonka. Jeśli iPhone zawibruje oznacza to że jest on zasilany, czyli włączony i że problem leży w samym wyświetlaczu.
  2. Wyłącz i włącz ponownie swój telefon. Żeby wyłączyć telefon należy nacisnąć przycisk budzenia/usypiania i przytrzymać go przez kilka sekund. Po tej operacji na ekranie powinien wyświetlić się czerwony suwak, następnie przesuń ten suwak i znowu naciśnij i przytrzymaj ten sam przycisk aż na ekranie wyświetli się logo firmy Apple.

Rozwiązanie problemu "czarnego ekranu"

Jeżeli twój telefon jest włączony - wibruje i w dalszym ciągu nie reaguje na włączanie i włączanie oznacz to, że musisz wyzerować swojego iPhone'a. Jeżeli telefon dalej nie reaguje, a czarny ekran nie znika podłącz swój telefon do ładowarki i naciśnij jednocześnie dwa przyciski: budzenia/usypiania (stand by) i przycisk Początek (back). Przyciski trzymaj około 10 sekund, aż na ekranie pojawi się logo firmy Apple. W niektórych przypadkach może także pojawić się znaczek baterii, co oznacza, że telefon trzeba naładować.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jaki jest iPhone 5? Jakie zmiany w smartfonie Apple'a? Jaki jest iPhone 5? Jakie zmiany w smartfonie Apple'a?

Apple zaprezentował nowego iPhone'a - tym razem oznaczonego numerem 5. Co nowego w najnowszym dziecku spod znaku "jabłuszka"? Jaki jest iPhone 5? iPhone 5 zrobiony jest ze szkła i aluminium. 4-calowy...

iPhone czy BlackBerry - co KUPIĆ?

Często na internetowych forach toczą się zawzięte dyskusje, które smartfony są najlepsze. Najczęściej w tym wyścigu prowadzą iPhone i BlackBerry. Który z nich jest lepszy? Który warto kupić?

iPad vs Galaxy Tab. Który tablet lepszy i dlaczego? Jaki tablet kupić?

Chcecie zakupić tablet, ale nie możecie się na żaden zdecydować? Nie wiecie czy lepszy będzie Apple iPad czy Samsung Galaxy Tab? Mówimy wszystko na temat tych dwu tabletów i mamy nadzieję, że...

Aktualizacja: 12.01.2015 13:57
Autor: Monika P.
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Olga Wasilewska, autorka artykułu o Kamilu Durczoku

Olga Wasilewska to dziennikarka która wstrząsnęła środowiskiem madialnym za sprawą ...

BAZA PORAD

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.