porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
iPhone 5 dane techniczne. Jaki jest najnowszy iPhone? Polska premiera iPhone 5 odbyła się 28 września 2012. Przed ...
Co zrobić, jak telefon wpadł do wody? Telefon wpadł do wody - co robić? Jak uratować zamoczony telefon?

Co zrobić z telefonem, który wpadł do wody? JAK URATOWAĆ TELEFON, KTÓRY WPADŁ DO WODY?

Co robić, kiedy telefon komórkowy wpadnie nam do wody? Zamoczenie komórki wcale nie jest równoznaczne z jej zepsuciem. Wykonując kilka prostych czynności, można uniknąć kosztownej wymiany telefonu. Co zatem robić, gdy zamoczymy telefon? Co zrobić z telefonem, który wpadł do wody?

Co zrobić, gdy telefon wpadł mi do wody?

Jeśli telefon komórkowy wpadł ci do wody, jak najszybciej wyjmij z niego baterię i kartę SIM. Następnie rozłóż telefon na części pierwsze i... PRZEPŁUCZ GO SPIRYTUSEM.

Tak, dobrze przeczytałeś - spirytusem. W ten sposób usuniesz cały brud, który mógł się do niego dostać (np. po upadku do kałuży). Spirytus ma jeszcze jeden plus - hamuje działanie wody, która przyczynia się do korozji, oraz schnie szybciej niż woda.

Następnie pozostaw telefon do wyschnięcia. Może to potrwać dwa dni, ale najbezpieczniej dać mu jeszcze jeden dzień zapasu. Przetrzyj baterię i kartę SIM ściereczką, a następnie włóż je z powrotem do telefonu. Powinno się udać i telefon zacznie działać. Jeśli nie... Możesz zrobić jeszcze jedno, by uratować zamoczony telefon.

Włóż kartę główną do pojemniczka ze spirytusem i pozostaw ją na około godzinę. Po upływie godziny wyjmij kartę i dokładnie, ale delikatnie wyczyść ją szczoteczką. Pozostałe części telefonu możesz przetrzeć ściereczką namoczoną w spirytusie. Teraz znów musisz czekać, aż wszystko wyschnie - najlepiej trzy dni.

Teraz nie pozostaje ci nic innego, jak trzymać kciuki, żeby telefon się uruchomił. Życzymy powodzenia!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Co zrobić, gdy komórka wpadnie do wody? Jak ratować telefon? Co zrobić, gdy komórka wpadnie do wody? Jak ratować telefon?

Czasami wystarczy chwila nieuwagi i twoja komórka ląduje w wodzie. Mówimy, jak uratować telefon po kąpieli.

Aktualizacja: 07.04.2014 12:59
Autor: Ada
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ayrton Senna uhonorowany Google Doodle. Kim był? [DRASTYCZNE VIDEO]
Ayrton Senna uhonorowany Google Doodle. Kim był? [DRASTYCZNE VIDEO]

Ayrton Senna, przez wielu ekspertów i zawodników uważany za najlepszego ...

BAZA PORAD

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.