porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ile kosztują rozmowy w roamingu? Czy każdy operator ma swoje stawki czy opłata jest ujednolicona? Ile kosztują rozmowy w roamingu? Rozmowy, smsy i transfer danych w ...
Telefon w kąpieli – napraw zalaną komórkę

Co zrobić, gdy komórka wpadnie do wody? Jak ratować telefon?

Co zrobić, gdy komórka wpadnie do wody? Jak ratować telefon?

Prawie każdy ma przynajmniej znajomych, którzy utopili telefon. Co zrobić, gdy komórka zaliczy przymusową kąpiel?

fot.: Photos.com
Czasami wystarczy chwila nieuwagi i twoja komórka ląduje w wodzie. Mówimy, jak uratować telefon po kąpieli.

Jak uratować telefon komórkowy, który wpadł do wody?

To może się zdarzyć każdemu. Rejs kajakiem, opalanie na pomoście lub spontaniczna kąpiel w fontannie. Chwila nieuwagi i zalany telefon komórkowy przestaje działać. Ale spokojnie, naprawa zamoczonej komórki jest dosyć prosta. Są sposoby, by mokry telefon znów zaczął ci służyć. Oto one:

  • Przede wszystkim jak najszybciej wyjmij z aparatu baterię i kartę SIM.

  • Pod żadnym pozorem nie próbuj włączać telefonu! W ten sposób najprawdopodobniej spalisz wszystkie obwody, a tego nie da się już łatwo naprawić.

  • Dokładnie osusz aparat papierowymi ręcznikami lub chusteczkami higienicznymi.

  • Jeśli na telefon wylała ci się cola, sok lub inny słodki napój, przetrzyj go kilkakrotnie specjalnymi chusteczkami nasączonymi alkoholem albo zwykłymi, maczanymi w spirytusie salicylowym.

  • Dla reanimowanego telefonu komórkowego decydująca jest pierwsza doba od wypadku. Połóż go na papierze gazetowym w ciepłym i suchym miejscu (ale nie na kaloryferze lub na piecu!) i zaczekaj 24 godziny.

  • Świetnie, gdy uda ci się znaleźć w domu małą saszetkę z pochłaniaczem wilgoci (na wszelki wypadek nie wyrzucaj jej, kiedy następnym razem będziesz kupować buty). Jeśli ją masz, połóż na telefonie.

  • Następnego dnia spróbuj uruchomić aparat. Gdy się nie uda, zanieś go do serwisu – to już ostania deska ratunku dla twojej komórki.

  • Pamiętaj, że patent z wkładaniem telefonu komórkowego do ryżu jest nieskuteczny, a ciepłe powietrze z suszarki do włosów delikatnym elektronicznym obwodom może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Co to jest ładowanie indukcyjne?

Bezprzewodowe ładowane akumulatorów jest możliwe? Okazuje się, że jak najbardziej tak, a wszystko za sprawą nowatorskiej technologi indukcyjnego ładowania baterii, która robi się coraz popularniejsza...

Jak przyciąć kartę SIM do microSIM? Jak dostosować swoją kartę SIM do nowego telefonu? Jak przyciąć kartę SIM do microSIM? Jak dostosować swoją kartę SIM do nowego telefonu?

Karty microSIM powoli wypierają zwykłe karty SIM. W wielu telefonach takich jak iPhone czy Nokia N9 został wykorzystany system kart microSIM. Jak samemu przyciąć taką kartę po zmianie telefonu?

Telefon komórkowy dla dziecka - jaki wybrać? Na kartę czy abonament?

Chcesz kupić telefon dla dziecka i nie wiesz jaki. Przede wszystkim nie za drogi i na kartę. Taki wybór oszczędzi Ci kłopotów i kosztów później.

Aktualizacja: 07.04.2014 12:57
Autor: zyl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Marcin Wójcik: kim jest autor książki W rodzinie ojca mego?

Marcin Wójcik napisał  książkę w "W rodzinie ojca mego", która ...

Mowimyjak.pl - portal z poradami na temat INTERNETU, KOMPUTERÓW i NOWYCH TECHNOLOGII. Przedstawiamy strony internetowe, programy. Prezentujemy sprzęt WART UWAGI, gry komputerowe, konsole. RADZIMY czy wybrać TABLET czy NOOTEBOOKA. Jak jest różnica między zwykłym telefonem a telefonem dotykowym? Co zrobić gdy na ekranie telefonu lub komputera pokaże sie "czarny ekran"? KROK PO KROKU jak posługiwać się facebookiem lub naszą klasą, dbać o dane i zabezpieczyć przed kradzieżą tożsamości w internecie? Lista najpopularniejszych haseł jakich trzeba unikać. Bezpieczne sposoby na czyszczenie elektroniki. Czym NOKIA chce podbić rynek - czy Windows Phone? Porady w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat 

 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.