porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kto trenuje polskie panczenistki i panczenistów? Kim jest Witold Mazur? Witold Mazur do maja 2013 roku był głównym trenerem polskich ...
Kto z Polaków zdobył medale na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi?

Podsumowanie Igrzysk Olimpijskich w Soczi. ILE MEDALI zdobyli Polacy? Kto ze sportowców rozczarował, a kto pozytywnie zaskoczył?

Podsumowanie Igrzysk Olimpijskich w Soczi. ILE MEDALI zdobyli Polacy? Kto ze sportowców rozczarował, a kto pozytywnie zaskoczył?
fot.: facebook.com/sochi2014
Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi były dla Polaków najlepszymi w historii. Biało-czerwoni zdobyli aż 6 olimpijskich krążków, w tym aż cztery najcenniejsze - złote. Największą polską gwiazdą w Soczi został Kamil Stoch - podwójny mistrz olimpijski. Kto jeszcze odniósł życiowy sukces na igrzyskach?

Przed startem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi szef polskiej misji olimpijskiej Apoloniusz Tajner mówił o 12 medalowych szansach naszej kadry. Ostatecznie biało-czerwoni z Soczi wrócili z 6 medalami i swoim najlepszym w historii występem na zimowych igrzyskach. Niezwykle szokujący, ale prawdziwy jest fakt, że w latach 1924 - 1998 Polska miała na swoim koncie tylko cztery (!) olimpijskie medale. W kolejnych latach na igrzyskach w Salt Lake City i Turynie podwoiliśmy tę liczbę. Przełamanie przyszło w Vancouver (2010), gdzie tak jak w Soczi wywalczylismy 6 medali - ale wtedy, tylko jeden z nich był złoty.

Soczi 2014: polscy medaliści

W Soczi każdy z olimpijskich medali wywalczony przez Polaków był wyjątkowy. Dwa złote medale Kamila Stocha to spełnienie marzeń każdego sportowca. W naszym kraju skoki narciarskie to, po piłce nożej, najpopularniejsza dyscyplina, dlatego sukces Stocha cieszy szczególnie mocno. Szkoda tylko, że w drużynie zabrakło szczęścia i Polacy uplasowali się tuż za podium. A realne medalowe szanse były.

>>> Ile pieniędzy dostanie Kamil Stoch za dwa złote medale? Ile wynosi olimpijska emerytura? KLIKNIJ!

Polską gwiazdą w Soczi została również Justyna Kowalczyk. I to gwiazdą wyjątkową. Miał być grad medali, a ostatecznie skończyło się na jednym złocie (10 km klasykiem). Jednak mistrzowski olimpijski tytuł naszej królowej nart jest tym cenniejszy, że został zdobyty jedynie dzięki ogromnej determinacji Polki. W tym sezonie Kowalczyk wszystko układało się źle: rezygnacja z Tour de Ski, mała ilośc startów, w końcu pęknięta kość stopy. Mimo tych przeciwności Polka zdobyła jednak upragniony tytuł - o tym ile dla niej znaczy, świadczą choćby strumienie łez jakie polały się z oczu Kowalczyk po przekroczeniu mety.

>>> Soczi 2014. Jak Justyna Kowalczyk wywalczyła złoto? KLIKNIJ

W Soczi liczyliśmy na dobrą postawę polskich panczenistów. I nie zawiedliśmy się. Nasi panowie w drużynie (Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański) wywalczyli niezwykle cenny brąz. Jednak na pewno nikt, nie spodziewał się indywidualnego złotego medalu Zbigniewa Bródki na 1500 metrów. Polak wyprzedził swojego rywala o 0,003 sekundy, czym sprawił dominującym w łyżwiarstwie szybkim Holendrom niemiłą niespodziankę. 

>>> Srebrny medal w łyżwiarstwie szybkim kobiet dla Polski KLIKNJI!

Do medali polskich panczenów na igrzyskach w Soczi swoje dołożyły także panie. Polki w drużynie (Natalia Czerwonka, Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska) wywalczyły srebro, tym samym poprawiając swój wynik z Vancouver (brąz). Warto podkreślić, że sukces polskich łyżwiarzy szybkich w Soczi jest wyjątkowy ze względu na fakt, że w naszym kraju nie ma ani jednego zadaszonego toru na którym mogliby trenować.

Soczi 2014: kto z Polaków rozczarował?

Największym rozczarowaniem na igrzyskach w Soczi okazały się polskie biathlonistki. Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Paulina Bobak niestety zawiodły zarówno w biegach indywidaualnych jak i drużynowych. Polacy szczególnie mocno liczyli na naszą sztafetę 4x6 km, jedak zamiast podium było dopiero 10. miejsce. 

O słabych występach mogą mówić także polscy bobsleiści, narciarze alpejscy oraz biegacze narciarscy, którym nie udało sie poprawić wyników z Vancouver. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Podsumowanie Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Kto był największą gwiazdą w Soczi? Podsumowanie Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Kto był największą gwiazdą w Soczi?

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi dobiegły końca. W końcowa klasyfikacja medalowej króluje Rosja, jednak to Norweg Ole Einar Bjoerndalen został największą gwiazdą igrzysk w Soczi. Spore zamieszanie...

Podsumowanie Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Który kraj zdobył najwięcej medali? Podsumowanie Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Który kraj zdobył najwięcej medali?

Po 17 dniach niezwykle emocjonującej rywalizacji najlepszych sportowców z całego świata Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi dobiegły końca. Jakie kraj zdobył najwięcej medali? Na którym miejscu w...

Ile pieniędzy dostanie Zbigniew Bródka za dwa medale olimpijskie? Ile pieniędzy dostanie Zbigniew Bródka za dwa medale olimpijskie?

Zbigniew Bródka Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi może zaliczyć do najbardziej udanych w karierze. Indywidualny tytuł mistrza olimpijskiego na dystansie 1500 metrów oraz brązowy medal wywalczony w...

Aktualizacja: 23.02.2014 16:13
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Joanna Jarmołowicz - kim jest nowa dziewczyna Antoniego Królikowskiego?

Antoni Królikowski, czyli Kuba z sagi „Nad rozlewiskiem”, spotyka się ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.