porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
LONDYN 2012. Gdzie podczas igrzysk będą rywalizować sportowcy? Przewodnik po Parku Olimpijskim w Londynie
LONDYN 2012. Gdzie podczas igrzysk będą rywalizować sportowcy? Przewodnik po Parku Olimpijskim w Londynie Na olimpiadę Londyn 2012 przygotowano specjalne miasteczko Olimpijskie. Przeczytaj gdzie ...
Jak powstała Wioska Olimpijska w Londynie?

Gdzie mieszkają olimpijczycy podczas igrzysk LONDYN 2012? Zobacz Wioskę Olimpijską w Londynie

Olimpijczycy, którzy będą rywalizować o medale w czasie Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie, zamieszkają w zbudowanej od podstaw Wiosce Olimpijskiej. 10 tys. olimpijczyków na czas olimpiady wprowadzi się do osiedla składającego się na Miasteczko Olimpijskie.
Gdzie mieszkają olimpijczycy podczas igrzysk LONDYN 2012? Zobacz Wioskę Olimpijską w Londynie
Budowa miasteczka dla olimpijczyków zajęła zaledwie cztery lata. Kiedy sportowcy wyjadą po zakończonej olimpiadzie, miasteczko olimpijskie zostanie przekształcone w nową dzielnicę mieszkaniową. fot.: londyn2012.com

Miasteczko Olimpijskie, w którym podczas olimpiady będą mieszkać sportowcy, bezpośrednio przylega do Parku Olimpijskiego. Dzięki temu sportowcy znajdą się w pobliżu obiektów sportowych, na których będą trenować i rywalizować. Architekci chcieli w ten sposób zapewnić maksimum komfortu. Na potrzeby sportowców i zespołów trenerskich zbudowano na 11 działkach około 60 bloków mieszkalnych. W sumie wybudowane mieszkania mogą pomieścić 17 tys. osób.

Jak na prawdziwe osiedle przystało, każdy budynek na parterze ma centrum usługowe z licznymi restauracjami, barami i sklepami. Dokoła budynków architekci zaprojektowali dużo terenów zielonych z licznymi placami i ławeczkami sprzyjającymi spacerom i relaksowi. Organizatorzy pomyśleli również o rodzinach sportowców. Dla nich stworzono specjalną przestrzeń do spotkań. W czasie wolnym od olimpijskich zmagań sportowcy mogą spotkać się z bliskimi w obszarze „Village Plaza”.

W środku na sportowców czekają komfortowe apartamenty. Wszystkie zostały zaprojektowane w nowoczesnym stylu. Budowa miasteczka dla olimpijczyków zajęła zaledwie cztery lata. Kiedy sportowcy wyjadą po zakończonej olimpiadzie, miasteczko olimpijskie zostanie przekształcone w nową dzielnicę mieszkaniową. Zostanie po nich doskonale skomunikowany kompleks osiedlowy z masą terenów zielonych. Po olimpiadzie zostanie otwarta Chobham Academy z kampusem dla 1800 uczniów.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kto NIE JEDZIE na OLIMPIADĘ w Londynie? Dlaczego Maja Włoszczowska, Rafael Nadal, Ian Thorpe, David Beckham nie wystartują w igrzyskach olimpijskich?

Igrzyska Olimpijskie są okazją dla sportowców, by zyskać popularność, sławę i pieniądze oraz dać powody do dumy swoim rodakom oraz fanom. Niestety zdarza się też, że sportowcy przeżywają prawdziwy...

LONDYN 2012: Klasa olimpijska - Laser. Kto z Polaków wystartuje w klasie Laser? LONDYN 2012: Klasa olimpijska - Laser. Kto z Polaków wystartuje w klasie Laser?

Klasa Laser to monotyp. Jachty niemal identyczne. Szacuje się, że na świecie żegluje ponad dwieście tysięcy tych łódek. Oprócz wyczynowych regat świetnie nadają się do żeglugi rekreacyjnej.

Jakie dyscypliny warto oglądać na Igrzyskach?

Bieg na 100 metrów, zmagania tytanów na koszykarskich boiskach i kortach - igrzyska olimpijskie w Lodynie rozpoczynają się już za miesiąc. Najpierw na boiska wybiegną piłkarze, którzy będą chcieli...

Aktualizacja: 26.07.2012 15:20
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
STANISŁAW KALEMBA, poseł PSL - KIM JEST poseł PSL z Piekar. Zobacz SYLWETKĘ posła
STANISŁAW KALEMBA, poseł PSL - KIM JEST poseł PSL z Piekar. Zobacz SYLWETKĘ posła

Stanisław Kalemba to poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list ...

BAZA PORAD
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.