porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
LONDYN 2012. Gdzie podczas igrzysk będą rywalizować sportowcy? Przewodnik po Parku Olimpijskim w Londynie
LONDYN 2012. Gdzie podczas igrzysk będą rywalizować sportowcy? Przewodnik po Parku Olimpijskim w Londynie Na olimpiadę Londyn 2012 przygotowano specjalne miasteczko Olimpijskie. Przeczytaj gdzie ...
Jak powstała Wioska Olimpijska w Londynie?

Gdzie mieszkają olimpijczycy podczas igrzysk LONDYN 2012? Zobacz Wioskę Olimpijską w Londynie

Olimpijczycy, którzy będą rywalizować o medale w czasie Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie, zamieszkają w zbudowanej od podstaw Wiosce Olimpijskiej. 10 tys. olimpijczyków na czas olimpiady wprowadzi się do osiedla składającego się na Miasteczko Olimpijskie.
Gdzie mieszkają olimpijczycy podczas igrzysk LONDYN 2012? Zobacz Wioskę Olimpijską w Londynie
Budowa miasteczka dla olimpijczyków zajęła zaledwie cztery lata. Kiedy sportowcy wyjadą po zakończonej olimpiadzie, miasteczko olimpijskie zostanie przekształcone w nową dzielnicę mieszkaniową. fot.: londyn2012.com

Miasteczko Olimpijskie, w którym podczas olimpiady będą mieszkać sportowcy, bezpośrednio przylega do Parku Olimpijskiego. Dzięki temu sportowcy znajdą się w pobliżu obiektów sportowych, na których będą trenować i rywalizować. Architekci chcieli w ten sposób zapewnić maksimum komfortu. Na potrzeby sportowców i zespołów trenerskich zbudowano na 11 działkach około 60 bloków mieszkalnych. W sumie wybudowane mieszkania mogą pomieścić 17 tys. osób.

Jak na prawdziwe osiedle przystało, każdy budynek na parterze ma centrum usługowe z licznymi restauracjami, barami i sklepami. Dokoła budynków architekci zaprojektowali dużo terenów zielonych z licznymi placami i ławeczkami sprzyjającymi spacerom i relaksowi. Organizatorzy pomyśleli również o rodzinach sportowców. Dla nich stworzono specjalną przestrzeń do spotkań. W czasie wolnym od olimpijskich zmagań sportowcy mogą spotkać się z bliskimi w obszarze „Village Plaza”.

W środku na sportowców czekają komfortowe apartamenty. Wszystkie zostały zaprojektowane w nowoczesnym stylu. Budowa miasteczka dla olimpijczyków zajęła zaledwie cztery lata. Kiedy sportowcy wyjadą po zakończonej olimpiadzie, miasteczko olimpijskie zostanie przekształcone w nową dzielnicę mieszkaniową. Zostanie po nich doskonale skomunikowany kompleks osiedlowy z masą terenów zielonych. Po olimpiadzie zostanie otwarta Chobham Academy z kampusem dla 1800 uczniów.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
SIATKÓWKA. Jaki jest skład polskiej reprezentacji na Igrzyska?

Zwycięskich drużyn się nie zmienia. Z tego założenia wyszedł trener naszych siatkarzy Andrea Anastasi powołując skład na Igrzyska Olimpijskie. W Londynie zagrają wszyscy zwycięzcy turnieju finałowego...

LONDYN 2012: Klasa olimpijska - Finn. Kto z Polaków startuje w klasie Finn na igrzyskach olimpijskich? LONDYN 2012: Klasa olimpijska - Finn. Kto z Polaków startuje w klasie Finn na igrzyskach olimpijskich?

O Finnie jak rzadko o której klasie wiemy dużo za sprawą sukcesów Mateusza Kusznierewicza. Ta mająca ugruntowaną pozycję w świecie żeglarstwa regatowego łódka, jakkolwiek nie najnowocześniejsza...

Aktualizacja: 26.07.2012 15:20
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Emil Rau - kim jest łowca fotoradarów?
Emil Rau - kim jest łowca fotoradarów?

Emil Rau, polski kierowca, która kilka lat temu rozpoczął wojnę ...

BAZA PORAD
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.