porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zacząć inwestować na giełdzie? Chcesz bezpiecznie inwestować na giełdzie? Wybieraj duże spółki z WIG20, ...
Spłata długów wymaga dużej dyscypliny - mówimy, jak szybciej spłacić długi

Jak szybciej SPŁACIĆ DŁUGI?

Jak szybciej SPŁACIĆ DŁUGI?
Mówimy, co zrobić, aby szybciej spłacić długi. fot.: Photos.com
Spłacanie długów wymaga dyscypliny i właściwej kolejności. Najpierw zabezpiecz kredyt hipoteczny, potem spłać kredyty konsumpcyjne, potem długi u znajomych.

Spłacanie długów wymaga dyscypliny. Przyjmijmy, że długi są zaciągnięte u znajomych, na kartach debetowych i kredytowych, oraz z tytułu kredytu hipotecznego. Kolejność wychodzenia z długów może być następująca:

  • Zgromadź mały fundusz: oszczędności, by na pewno spłacać zobowiązania wobec banku. Kredyt hipoteczny to mieszkanie, w którym mieszkasz, a wiec priorytet! Oszczędności ulokuj na lokacie. To twoje zabezpieczenie na wypadek słabszych zarobków, utraty pracy, niespodziewanych wydatków. Masz z czego dołożyć do kredytu. Ile – co najmniej na miesiąc życia, najlepiej na 3 miesiące.

  • Spłać karty debetowe i kredytowe, bo są obciążone wysokim oprocentowaniem. W razie potrzeby skonsoliduj te długi, by jednym niższym oprocentowaniem zyskać na tej operacji.

  • Teraz twoi znajomi. Do tej pory udawało ci się uprosić ich, by zechcieli jeszcze trochę poczekać na zwrot pieniędzy. Jeśli masz odłożone oszczędności, spłacone kredyty konsumpcyjne – możesz spłacić twoich wierzycieli.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak pożyczać, żeby nie wpaść w pętlę zadłużenia

Polacy znowu biorą coraz więcej kredytów konsumenckich. Łatwiej o pożyczkę w banku czy raty. Przed świętami banki jeszcze chętniej udzielają kredytów. Sprawdź, jak pożyczyć pieniądze, by nie wpaść w...

Jak uniknąć komornika? [SPRAWDZONE SPOSOBY] Jak uniknąć komornika? [SPRAWDZONE SPOSOBY]

Coraz więcej Polaków żyje na kredyt, a ich długi rosną w zastraszająco szybkim tempie. Komornik na karku? Dziś nie należy to do rzadkości. Polacy łapią się wszelkich sposobów, by uniknąć...

Co robić, gdy masz kredyt i straciłeś pracę? Co robić, gdy masz kredyt i straciłeś pracę?

Kredyt hipoteczny, a właściwie spłata comiesięcznych rat, to obowiązek, który ma wiele milionów Polaków. Gdy nagle tracimy pracę - obowiązek ten zamienia się w poważny problem. Jak sobie poradzić ze...

Aktualizacja: 26.10.2012 13:04
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest generał Mieczysław Bieniek?

Mieczysław Bieniek, generał w stanie spoczynku, kilka dni temu został ...

W Mowimyjak.pl najważniejsze porady i najnowsze informacje ekonomiczne. poradniczy portal biznesowo-finansowy dla każdego. Finanse, biznes, komentarze, raporty i analizy, wideo, informacje o kredytach dla przedsiębiorstw, porady o inwestowaniu, factoring, newconnect, kredyty, kredyt, podatki, waluty. Pomysł na biznes. Własna firma. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.