porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zacząć inwestować na giełdzie? Chcesz bezpiecznie inwestować na giełdzie? Wybieraj duże spółki z WIG20, ...
Spłata długów wymaga dużej dyscypliny - mówimy, jak szybciej spłacić długi

Jak szybciej SPŁACIĆ DŁUGI?

Spłacanie długów wymaga dyscypliny i właściwej kolejności. Najpierw zabezpiecz kredyt hipoteczny, potem spłać kredyty konsumpcyjne, potem długi u znajomych.
Jak szybciej SPŁACIĆ DŁUGI?
Mówimy, co zrobić, aby szybciej spłacić długi. fot.: Photos.com

Spłacanie długów wymaga dyscypliny. Przyjmijmy, że długi są zaciągnięte u znajomych, na kartach debetowych i kredytowych, oraz z tytułu kredytu hipotecznego. Kolejność wychodzenia z długów może być następująca:

  • Zgromadź mały fundusz: oszczędności, by na pewno spłacać zobowiązania wobec banku. Kredyt hipoteczny to mieszkanie, w którym mieszkasz, a wiec priorytet! Oszczędności ulokuj na lokacie. To twoje zabezpieczenie na wypadek słabszych zarobków, utraty pracy, niespodziewanych wydatków. Masz z czego dołożyć do kredytu. Ile – co najmniej na miesiąc życia, najlepiej na 3 miesiące.

  • Spłać karty debetowe i kredytowe, bo są obciążone wysokim oprocentowaniem. W razie potrzeby skonsoliduj te długi, by jednym niższym oprocentowaniem zyskać na tej operacji.

  • Teraz twoi znajomi. Do tej pory udawało ci się uprosić ich, by zechcieli jeszcze trochę poczekać na zwrot pieniędzy. Jeśli masz odłożone oszczędności, spłacone kredyty konsumpcyjne – możesz spłacić twoich wierzycieli.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak negocjować z bankiem, gdy nie spłacasz kredytu?

Prawie każdy z nas spłaca jakiś kredyt, a czasem nawet kilka. To normalne, bo bez pożyczki z banku często nie stać by nas było na zakup mieszkania, telewizora, komputera czy samochodu. I nic się nie...

Zabrakło pieniędzy na ratę – co robić? Zabrakło pieniędzy na ratę – co robić?

Brak pieniędzy na spłatę kredytu to sytuacja bardzo poważna. Trzeba natychmiast podjąć działania – przede wszystkim skontaktować się z bankiem, ale też rozważyć co najmniej dwie strategie...

Kredyt we frankach – co trzeba o nim wiedzieć?

Kiedyś kredyt we frankach szwajcarskich był bardzo popularny, bo zapewniał niską ratę. Teraz dług prawie się podwoił, a rata wzrosła. Jest problem z frankiem... Kredyt we frankach – co...

Aktualizacja: 26.10.2012 13:04
Źródło: mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Marin Włodarski, zaginiony dziennikarz, kim jest?
Marin Włodarski, zaginiony dziennikarz, kim jest?

Zaginął Marcin Włodarski, dziennikarz TVP Warszawa. Mężczyznę ostatni raz widziano ...

BAZA PORAD
W Mowimyjak.pl najważniejsze porady i najnowsze informacje ekonomiczne. poradniczy portal biznesowo-finansowy dla każdego. Finanse, biznes, komentarze, raporty i analizy, wideo, informacje o kredytach dla przedsiębiorstw, porady o inwestowaniu, factoring, newconnect, kredyty, kredyt, podatki, waluty. Pomysł na biznes. Własna firma. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.