porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zacząć inwestować na giełdzie? Chcesz bezpiecznie inwestować na giełdzie? Wybieraj duże spółki z WIG20, ...
Spłata długów wymaga dużej dyscypliny - mówimy, jak szybciej spłacić długi

Jak szybciej SPŁACIĆ DŁUGI?

Spłacanie długów wymaga dyscypliny i właściwej kolejności. Najpierw zabezpiecz kredyt hipoteczny, potem spłać kredyty konsumpcyjne, potem długi u znajomych.
Jak szybciej SPŁACIĆ DŁUGI?
Mówimy, co zrobić, aby szybciej spłacić długi. fot.: Photos.com

Spłacanie długów wymaga dyscypliny. Przyjmijmy, że długi są zaciągnięte u znajomych, na kartach debetowych i kredytowych, oraz z tytułu kredytu hipotecznego. Kolejność wychodzenia z długów może być następująca:

  • Zgromadź mały fundusz: oszczędności, by na pewno spłacać zobowiązania wobec banku. Kredyt hipoteczny to mieszkanie, w którym mieszkasz, a wiec priorytet! Oszczędności ulokuj na lokacie. To twoje zabezpieczenie na wypadek słabszych zarobków, utraty pracy, niespodziewanych wydatków. Masz z czego dołożyć do kredytu. Ile – co najmniej na miesiąc życia, najlepiej na 3 miesiące.

  • Spłać karty debetowe i kredytowe, bo są obciążone wysokim oprocentowaniem. W razie potrzeby skonsoliduj te długi, by jednym niższym oprocentowaniem zyskać na tej operacji.

  • Teraz twoi znajomi. Do tej pory udawało ci się uprosić ich, by zechcieli jeszcze trochę poczekać na zwrot pieniędzy. Jeśli masz odłożone oszczędności, spłacone kredyty konsumpcyjne – możesz spłacić twoich wierzycieli.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak uniknąć komornika? [SPRAWDZONE SPOSOBY] Jak uniknąć komornika? [SPRAWDZONE SPOSOBY]

Coraz więcej Polaków żyje na kredyt, a ich długi rosną w zastraszająco szybkim tempie. Komornik na karku? Dziś nie należy to do rzadkości. Polacy łapią się wszelkich sposobów, by uniknąć...

Jak negocjować z bankiem, gdy nie spłacasz kredytu?

Prawie każdy z nas spłaca jakiś kredyt, a czasem nawet kilka. To normalne, bo bez pożyczki z banku często nie stać by nas było na zakup mieszkania, telewizora, komputera czy samochodu. I nic się nie...

Zabrakło pieniędzy na ratę – co robić? Zabrakło pieniędzy na ratę – co robić?

Brak pieniędzy na spłatę kredytu to sytuacja bardzo poważna. Trzeba natychmiast podjąć działania – przede wszystkim skontaktować się z bankiem, ale też rozważyć co najmniej dwie strategie...

Aktualizacja: 26.10.2012 13:04
Źródło: mowimyjak.pl
  • Komentarze
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Łukasz Barczyk- kim jest? [KARIERA RODZINA]

Łukasz Barczyk to reżyser wchodzącej niedługo do kin superprodukcji „Hiszpanka ...

W Mowimyjak.pl najważniejsze porady i najnowsze informacje ekonomiczne. poradniczy portal biznesowo-finansowy dla każdego. Finanse, biznes, komentarze, raporty i analizy, wideo, informacje o kredytach dla przedsiębiorstw, porady o inwestowaniu, factoring, newconnect, kredyty, kredyt, podatki, waluty. Pomysł na biznes. Własna firma. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.