porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak się sprawdzić w KRD? Jak się sprawdzić w Krajowym Rejestrze Dłużników?

Jak sprawdzić, czy figurujesz w Krajowym Rejestrze Długów?

Jak sprawdzić, czy figurujesz w Krajowym Rejestrze Długów?

Jak się sprawdzić w krajowym rejestrze dłużników?

Gdy zalegasz ze spłatą swoich zobowiązań, musisz liczyć się z tym, że trafisz na czarną listę dłużników – do Krajowego Rejestru Długów. Dowiedz się, jak sprawdzić, czy zostałeś na nią wpisany.

Sprawdzenie siebie w Krajowym Rejestrze Długów wymaga założenia konta oraz potwierdzenia swojej tożsamości. Wszystkie raporty są udostępniane on-line. Wystarczy więc, że założysz swoje indywidualne konto w Serwisie Ochrony Konsumenta – wypełnisz formularz, a następnie zalogujesz się i zlecisz przygotowanie raportu na swój temat.

>>> Lista dłużników. Co ci grozi, jeśli tam trafisz? [KLIKNIJ!]

Raport Krajowego Rejestru Długów będzie gotowy do pobrania na twoim koncie po potwierdzeniu przez biuro twojej tożsamości. Żeby potwierdzić tożsamości, prześlij na adres: dokument@krd.pl skan lub cyfrowe zdjęcie dwóch stron dokumentu tożsamości, który wskazałeś w formularzu rejestracyjnym.

Możesz złożyć wniosek o sprawdzenie w Krajowym Rejestrze Długów siebie także drogą pocztową wysyłając go pod adres: 41-214 Wrocław, ul. Armii Ludowej 21 (trzeba dołączyć zaświadczenie o opłacie za przesyłkę ok. 11 zł).

Krajowy Rejestr Długów – co w raporcie?

Raport Krajowego Rejestru Długów będzie dostępny dla ciebie przez 30 dni. Dowiesz się z niego:

• czy jesteś dopisany do bazy danych dłużników KRD;

kto i na jakiej podstawie dopisał cię do Krajowego Rejestru Długów;

• jaka jest kwota twoich zobowiązań zapisanych w KRD.

Uwaga! Raz na pół roku możesz sprawdzić się w Krajowym Rejestrze Długów bezpłatnie.

>>> Co robić, gdy trafisz na czarną listę dłużników? [KLIKNIJ!]

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Za co można trafić na CZARNĄ LISTĘ DŁUŻNIKÓW?

Do rejestru dłużników bardzo łatwo jest trafić. Wystarczy nawet niewielka kwota z którą zalegamy. Na szczęście łatwo też swoje nazwisko z listy wymazać. Trzeba jedynie... spłacić dług.

Czym się różnią Biuro Informacji Kredytowej (BIK) i Biuro Informacji Gospodarczej (BIK)?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej i BIG, czyli Biuro Informacji Gospodarczej to firmy, które często mylimy. Tymczasem są to zupełnie inne instytucje. W odróżnieniu od BIG-ów, dobra historia...

Co robić, gdy trafisz na czarną listę dłużników? Czym grozi wpisanie do rejestru BIK lub BIG? PORADNIK DLA ZADŁUŻONYCH

Nie zapłaciłeś faktury za prąd, gaz lub telefon? Zalegasz ze spłatą raty kredytu? Nie płacisz czynszu? Możesz trafić na listę niesolidnych dłużników. Zobacz, kto i za jakie długi może cię wpisać na...

Aktualizacja: 11.10.2013 10:36
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Sława Przybylska: kim jest gwiazda, co osiągnęła? Największe przeboje!
Sława Przybylska: kim jest gwiazda, co osiągnęła? Największe przeboje!

Kim jest i co osiągnęła Sława Przybylska?

W Mowimyjak.pl najważniejsze porady i najnowsze informacje ekonomiczne. poradniczy portal biznesowo-finansowy dla każdego. Finanse, biznes, komentarze, raporty i analizy, wideo, informacje o kredytach dla przedsiębiorstw, porady o inwestowaniu, factoring, newconnect, kredyty, kredyt, podatki, waluty. Pomysł na biznes. Własna firma. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.