porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kiedy zmiana czasu JESIEŃ 2013: Kiedy przestawiamy zegarki na CZAS ZIMOWY?
Kiedy zmiana czasu JESIEŃ 2013: Kiedy przestawiamy zegarki na CZAS ZIMOWY? Kiedy będziemy w tym roku przestawiać zegarki? Zmiana czasu z ...
Gdzie obowiązuje zmiana czasu na zimowy? Zmiana czasu - jakie kraje zmieniaja czas na zimowy?

ZMIANA CZASU NA ŚWIECIE: Gdzie zmienia się czas na zimowy i letni, a gdzie nie?

Już w niedzielę 27 października musimy przestawić zegarki. Czy na całym świecie obowiązuje zmiana czasu? Które państwa ją stosują?

Zmiana czasu – kiedy

Czas zmienimy na zimowy już w najbliższy weekend. W nocy z soboty na niedzielę, a konketnie w niedzielę 27 października o 3:00, powinniśmy cofnąć wskazówki zegarów na 2:00, co da nam dodatkową godzinę snu rano.

Dlaczego zmieniamy czas? Ma to pozwolić na lepsze wykorzystanie światła słonecznego. W czasie zimowym pozostaniemy aż do 30 marca 2014 r.

>>> ZMIANA CZASU – jakie państwa przestawiają zegary? [KLIKNIJ!]

Zmiana czasu nie obowiązuje na całym świecie. Większość krajów, tak jak my, jednak czas zmienia. Rozróżnienie na czas zimowy i letni obowiązuje obecnie w około 70 państwach.

Najpowszechniejsze to rozróżnienie jest w Europie. Tu zegarków nie przestawiają jedynie mieszkańcy Islandii. Czasu nie zmieniają również Białoruś i Rosja.

Najmniej krajów zmienia czas w Azji. Tylko w niektóre państwa, jak w Izrael, Syria i Iran rozróżniają czas na zimowy i letni.

W USA, Kanadzie i Meksyku czas zimowy i letni stosuje się niemal wszędzie, z wyjątkiem pewnych regionów.

W Afryce zegarki przestawia się w Maroku, Libii i Namibii. W Ameryce Południowej czas zimowy i letni obowiązuje w niektórych regionach Brazylii, Chile, Paragwaju i Urugwaju.

>>> Zmiana czasu, HISTORIA: Od kiedy i dlaczego zmieniamy czas na zimowy i letni? [KLIKNIJ!]

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kiedy zmieniamy czas na letni i zimowy w 2015 roku? W którą stronę przesuwamy wskazówki? Kiedy zmieniamy czas na letni i zimowy w 2015 roku? W którą stronę przesuwamy wskazówki?

Już przywykliśmy, że dwa razy do roku przesuwamy zegarki albo o godzinę do przodu, albo wstecz. Zazwyczaj cieszymy się ze snu jednego dnia o godzinę dłużej, ale zmiany czasu nie są dla wielu z nas...

Zmiana czasu, HISTORIA: Od kiedy i dlaczego zmieniamy czas na zimowy i letni? Zmiana czasu, HISTORIA: Od kiedy i dlaczego zmieniamy czas na zimowy i letni?

Zmiana czasu ma długą tradycję – koncepcja narodziła się w końcu XIX wieku – a jej historia to... historia ludzkiego egoizmu. Jak to było z tą zmianą czasu? Komu zawdzięczamy zwyczaj przestawiania...

ZMIANA CZASU. Czas letni, czas zimowy – który jest w Polsce naturalny? ZMIANA CZASU. Czas letni, czas zimowy – który jest w Polsce naturalny?

Przyzwyczailiśmy się mówić, że zmieniamy czas na letni lub zimowy. W rzeczywistości w marcu przechodzimy z czasu naturalnego (w przybliżeniu) dla danego obszaru na czas letni, a w październiku...

Aktualizacja: 25.10.2013 13:21
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Bartek Bonk, medalista olimpijski? Jaka tragedia dotknęła olimpijczyka?

Bartek Bonk podczas Igrzysk w Londynie uratował honor polskich ciężarowców ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.