porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kiedy zmiana czasu JESIEŃ 2013: Kiedy przestawiamy zegarki na CZAS ZIMOWY?
Kiedy zmiana czasu JESIEŃ 2013: Kiedy przestawiamy zegarki na CZAS ZIMOWY? Kiedy będziemy w tym roku przestawiać zegarki? Zmiana czasu z ...
Gdzie obowiązuje zmiana czasu na zimowy? Zmiana czasu - jakie kraje zmieniaja czas na zimowy?

ZMIANA CZASU NA ŚWIECIE: Gdzie zmienia się czas na zimowy i letni, a gdzie nie?

Już w niedzielę 27 października musimy przestawić zegarki. Czy na całym świecie obowiązuje zmiana czasu? Które państwa ją stosują?

Zmiana czasu – kiedy

Czas zmienimy na zimowy już w najbliższy weekend. W nocy z soboty na niedzielę, a konketnie w niedzielę 27 października o 3:00, powinniśmy cofnąć wskazówki zegarów na 2:00, co da nam dodatkową godzinę snu rano.

Dlaczego zmieniamy czas? Ma to pozwolić na lepsze wykorzystanie światła słonecznego. W czasie zimowym pozostaniemy aż do 30 marca 2014 r.

>>> ZMIANA CZASU – jakie państwa przestawiają zegary? [KLIKNIJ!]

Zmiana czasu nie obowiązuje na całym świecie. Większość krajów, tak jak my, jednak czas zmienia. Rozróżnienie na czas zimowy i letni obowiązuje obecnie w około 70 państwach.

Najpowszechniejsze to rozróżnienie jest w Europie. Tu zegarków nie przestawiają jedynie mieszkańcy Islandii. Czasu nie zmieniają również Białoruś i Rosja.

Najmniej krajów zmienia czas w Azji. Tylko w niektóre państwa, jak w Izrael, Syria i Iran rozróżniają czas na zimowy i letni.

W USA, Kanadzie i Meksyku czas zimowy i letni stosuje się niemal wszędzie, z wyjątkiem pewnych regionów.

W Afryce zegarki przestawia się w Maroku, Libii i Namibii. W Ameryce Południowej czas zimowy i letni obowiązuje w niektórych regionach Brazylii, Chile, Paragwaju i Urugwaju.

>>> Zmiana czasu, HISTORIA: Od kiedy i dlaczego zmieniamy czas na zimowy i letni? [KLIKNIJ!]

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
ZMIANA CZASU NA LETNI! Przestawiamy zegarki na czas letni 24/25.03.2012? Kiedy przestawić czas na letni? ZMIANA CZASU NA LETNI! Przestawiamy zegarki na czas letni 24/25.03.2012? Kiedy przestawić czas na letni?

Zmiana czasu zimowego na letni definitywnie kończy zimę – to dobra wiadomość. Zła jest taka, że w nocy z soboty 24 marca na niedzielę 25 marca 2012 będziemy spać o godzinę krócej. Wówczas...

UWAGA! ZMIANA CZASU NA ZIMOWY! Przeczytaj, kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy. W NIEDZIELĘ ŚPIMY GODZINĘ DŁUŻEJ! UWAGA! ZMIANA CZASU NA ZIMOWY! Przeczytaj, kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy. W NIEDZIELĘ ŚPIMY GODZINĘ DŁUŻEJ!

Dobra wiadomość dla wszystkich śpiochów! W nocy z 29 na 30 października przestawimy zegarki z godziny trzeciej na drugą i przechodzimy na czas zimowy 2011/2012. Śpimy o godzinę dłużej! Na...

Aktualizacja: 25.10.2013 13:21
Źródło: mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Philippe Blain, drugi trener polskiej reprezentacji siatkarzy?

Polscy siatkarze są mistrzami świata! Na ten sukces ciężko pracował ...

BAZA PORAD
Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.