porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Długie weekendy w 2014 roku: kiedy dni wolne od pracy?
Długie weekendy w 2014 roku: kiedy dni wolne od pracy? W tym roku święta układają się tak szczęśliwie (dwa z ...
Jeden z najpopularniejszych leków w Polsce wycofany z aptek. Dlaczego? Czy coś grozi konsumentom?

Rutinoscorbin wycofany z aptek. Dlaczego? [WADLIWE SERIE]

Firma GlaxoSmithKline wycofuje z rynku wielkie ilości leku Rutinoscorbin. Jak podaje w oficjalnym oświadczeniu, spowodowane jest to troską o jakoś sprzedawanych leków. Czy istnieje jakieś zagrożenie? Opakowań z której serii powinniśmy się wystrzegać?
Rutinoscorbin wycofany z aptek. Dlaczego? [WADLIWE SERIE]

Rutinoscorbin został wycofany z aptek na wniosek producenta.

fot.: www.rutinoscorbin.pl

Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował, że wycofuje z obrotu kilkaset partii popularnego leku Rutinoscorbin. GIF zareagował w ten sposób na zgłoszenie firmy GlaxoSmithKline produkującej popularne tabletki. 

Koncern GSK napisał w oświadczeniu:

"Lek wycofywany jest tylko ze sprzedaży aptecznej i pozaaptecznej. Lek jest bezpieczny, a wycofanie wynikło jedynie z powodu niedotrzymania dobrych praktyk przez jednego z dostawców. Nie mają one wpływu na działanie i bezpieczeństwo leku, co potwierdzają przygotowane dla nas opinie. To trudna decyzja, ale nie chcemy iść na kompromisy, jeśli chodzi o jakość." 

Zgodnie z przepisami to producent jest odpowiedzialny, za wycofanie leków ze wskazanych serii, ale o nasze domowe apteczki musimy zadbać sami.

Sprawdź, które partie leków należy zwrócić. 

Pod tym linkiem możesz sprawdzić, które partie leków nie nadają się do spożycia: 

http://www.gif.gov.pl/rep/gif/pdf-y/WC/2014/WC_2014-03-13-010.pdf

Rutinoscorbin jest od lat jednym z najpopularniejszych leków na przeziębienie w Polsce. Tylko w ostatnich 12 miesiącach Polacy przyjęli blisko 1,2 mld tabletek tego leku. Rutinoscorbin jest produkowany od 1972 roku, kiedy to po raz pierwszy został wyprodukowany przez Poznańskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa". 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Więzienia CIA w Polsce - były czy nie?

Sprawę tajnych więzień CIA w Polsce rozpoczął artykuł w Washington Post mówiący o nielegalnych operacjach CIA na terenie Europy. Rada Europy powołała specjalną komisję do zbadania tej sprawy. Wedle...

Zegarek od Putina. Dlaczego 16-letni Andrij Seńko zwrócił prezent od Putina?

Andrij Seńko dostał 10 la temu zegarek od Władimira Putina. Miał wtedy 6 lat. Dzisiaj nastolatek postanowił zwrócić prezent od prezydenta Rosji. Uczynił tak w geście protestu przeciwko rosyjskiemu...

Lego Pistorius - co to jest? Lego Pistorius - co to jest?

Trwa proces Oscara Pistoriusa. Internet pełen jest żartów ze słynnego biegacza. Co przedstawia profil legopistorius? Czym jest legopistorius?

Aktualizacja: 14.03.2014 12:29
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Tomasz Średniawa, partner Anety Kopacz, reżyserki filmu Joanna - KIM JEST?
Tomasz Średniawa, partner Anety Kopacz, reżyserki filmu Joanna - KIM JEST?

Film "Joanna" w reżyserii Anety Kopacz jest jedną z polskich ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.