porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Msza inauguracyjna papieża Franciszka - ciekawostki. Czym się różniła ta msza od poprzednich mszy inauguracyjnych? Msza inauguracyjna papieża Franciszka różniła się od mszy rozpoczynających pontyfikaty ...
Gdzie znajdziesz miejsce parkingowe w okolicach Stadionu Narodowego przed meczem?

Gdzie zaparkować przy Stadionie Narodowym przed meczem?

Na Stadionie Narodowym w Warszawie Polska zagra kolejne mecze w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2014. Dla wszystkich tych, którzy chcą się wybrać na Narodowy własnym samochodem, stworzyliśmy poradnik - gdzie zaparkować w okolicach Stadionu Narodowego?

Parkingi w okolicach Stadionu Narodowego

Przy samym Stadionie Narodowym znajduje się duży parking, który pomieści nawet 3000 aut. Władze Warszawy zdecydowały się go udostępnić dopiero przed meczem Polska - Ukraina 22 marca 2013, wcześniej obawiając się komunikacyjnego paraliżu. Teraz również zniechęcają do przyjeżdżania pod sam stadion autem - na parking można wjechać tylko od strony Pragi, ulicami Targową i Zamoyskiego, do tego trzeba zapłacić 20 zł (samochody osobowe) lub 80 zł (autokary). Lepiej zatem skorzystać z komunikacji miejskiej, zwłaszcza że dla kibiców będzie darmowa w dniu meczu (do godziny 1.00 w sobotę).

SPRAWDŹ >> jak dojechać na mecz Polska - Ukraina komunikacją

Ci, którzy mimo wszystko nie chcą zrezygnować z samochodu, mogą próbować parkować w miejscach często używanych przez mieszkańców prawej strony Warszawy. Jest chociażby szansa zaparkowania przy ulicy Jagiellońskiej, ale tam trzeba mieć naprawdę dużo szczęścia. Jest też kilka niewielkich parkingów płatnych na Pradze Północ niedaleko Stadionu Narodowego.

Całkiem niedaleko Stadionu jest parking (płatny i strzeżony) przy ul. Okrzei - stąd wystarczy dojść do ul. Jagiellońskiej i podjechać jeden przystanek autobusem lub pójść pieszo do Stadionu. Nieco dalej - przy al. Solidarności (obok hotelu Praskiego) znajduje się kolejny parking strzeżony. Dochodzimy z niego również do ul. Jagiellońskiej, z tym że do przejechania (lub przejścia) mamy o jeden przystanek autobusowy więcej. Zmotoryzowani kibice mogą też skorzystać z płatnego parkingu przy ul. Wrzesińskiej (wjazd z Okrzei lub Kępnej) - stąd idziemy Kępną do ul. Jagiellońskiej i dalej do Stadionu. Najbliżej Narodowego znajduje się parking (również płatny) przy Teatrze Powszechnym (wjazd z al. Zielenieckiej) - tutaj zaparkować będzie zapewne najtrudniej, ale można spróbować, jeśli przyjedziemy dużo wcześniej.

UWAGA! Lepiej darować sobie próby parkowania na pobliskiej Saskiej Kępie - wjazd na nią zostanie zamknięty kilka godzin przed meczem, będą wpuszczane tylko samochody mieszkańców tej dzielnicy z przepustkami.

Można również próbować skorzystać z któregoś parkingu przy centrum handlowym na Pradze. Położona najbliżej Stadionu Galeria Wileńska jest niestety mało dostępna z powodu budowy metra. Jeśli ktoś jedzie ze wschodniej Warszawy, lepiej spróbować zaparkować na Gocławku, chociażby przy King's Cross Praga (często nazywanym po prostu Realem) albo na Grochowie, np. przy Lidlu (niedaleko pl. Szembeka) i stąd dojechać do Stadionu tramwajem - 9 i 24 bezpośrednio na rondo Waszyngtona.

Zaparkuj po drugiej stronie Wisły

Organizatorzy meczu na Stadionie Narodowym mają dosyć oryginalne propozycje, gdzie można zostawić auto. Wśród nich znajduje się między innymi parking przy Torwarze czy przy Dworcu Wschodnim. Może to być nie najgorsze wyjście dla ludzi, którzy przyjadą do Warszawy specjalnie na mecz, ale już słabe dla wszystkich, którzy na co dzień mieszkają w stolicy i chcą podjechać autem pod stadion. Jaki jest wówczas sens parkować daleko od stadionu i korzystać z komunikacji miejskiej, skoro można jej użyć od razu?

Skorzystać można również z parkingu przy centrum handlowym Złote Tarasy - przy ulicy Złotej 59. Parking jest tam otwarty 24 godziny na dobę, wystarczy więc wprowadzić odpowiednią opłatę (5 zł za godzinę) i korzystać w dowolny sposób.

Parkingi P+R

Dla tych, którzy są już chętni zapłacić za zostawienie samochodu w bezpiecznej strefie, istnieje jeszcze kilka możliwości - chociażby parkingi P+R (Park + Ride, czyli zaparkuj i jedź) umieszczone przy trasie Szybkiej Kolei Miejskiej lub innych środków transportu komunikacji miejskiej. Parkingi P+R znajdują się przy:

  • ul. Jagiellońska 71-79 (przystanek tramwajowy Śliwice)
  • ul. Jagiellońska 69
  • ul. Jagiellońska 88
  • ul. Marywilska 44
  • ul. Wóycickiego 14
  • Aleje Jerozolimskie 179 - Blue City
  • ul. Puławska 266; Tor Wyścigów Konnych Służewiec
  • ul. I Praskiego Pułku 89
  • ul. Krakowska, skrzyżowanie z Mineralną.

A jak dojechać stamtąd? Wystarczy wcześniej sprawdzić na stronie warszawa.jakdojade.pl by ustalić sobie trasę komunikacją miejską. Wpisujemy punkt, z którego startujemy i do którego jedziemy (rondo Waszyngtona), i już wiemy czym jechać i gdzie się przesiąść. Nic trudnego, a potrafi bardzo ułatwić życie. Polecamy.

Uwaga! W dniu meczu Polska - Ukraina (22 marca) i Polska - San Marino (26 marca) korzystanie z parkingów P+R dla kibiców z biletami jest darmowe. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 22.03.2013 15:11
Autor: emema
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Stanisława Gierek - kim była?

Stanisława Gierek to żona Edwarda Gierka, I sekretarza KC PZPR ...

BAZA PORAD
Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.