porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Dlaczego zakazano w Polsce sprzedaży alkoholu z Czech? Czy zakaz dotyczy wszystkich czeskich trunków? Czeski minister zdrowia w piątek 14 września ogłosił tymczasowe wprowadzenie ...
Od 1 stycznie podróż komunikacja miejską w stolicy będzie droższa

O ile ZDROŻEJĄ BILETY ZTM w Warszawie?

Uwaga pasażerowie! Już od 1 stycznia szykuje się kolejna podwyżka! Tym razem do kieszeni warszawiaków sięgnie Zarząd Transportu Miejskiego. Bilety podrożeją nawet o 15 procent. Od stycznia za jednorazowy przejazd zamiast 3,60 zapłacimy 4,40 zł! Bilet miesięczny będzie kosztował nie 90, a 100 złotych.

Warszawiacy już dziś powinni dobrze przeliczyć swoje domowe wydatki. Od nowego roku z portfela wypłynie jeszcze więcej pieniędzy na przejazdy komunikacją miejską. To skutki decyzji zatwierdzonej przez stołecznych radnych, którzy głosami Platformy Obywatelskiej w maju 2011 roku zdecydowali, że mieszkańcy powinni ponieść koszty inwestycji w ZTM-ie.

Oto nowy cennik obowiązujący od 1 stycznia 2013:

BILETY NORMALNE:

 • bilet jednorazowy: 4,40 zł, 
 • bilet 20-minutowy: 3,40 zł,
 • 40-minutowy: 4,60 zł, 
 • dobowy: 15 zł,
 • BILET 30-dniowy: 100 zł, 
 • BILET 90-dniowy: 250 zł, 


BILETY ULGOWE:

 • jednorazowy ulgowy: 2,20 zł, 
 • 20-minutowy ulgowy: 1,70 zł, 
 • 40-minutowy ulgowy: 2,30 zł, 
 • dobowy ulgowy: 7,50 zł, 
 • 30-dniowy ulgowy: 50 zł, 
 • 90-dniowy ulgowy: 125 zł.
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie remonty torów tramwajowych zaplanowane są w tym roku w Warszawie? Jakie remonty torów tramwajowych zaplanowane są w tym roku w Warszawie?

W stolicy dopiero co zakończono budowę II linii metra, a przed mieszkańcami świeży sezon remontów. W tym roku główne utrudnienia będą na torach tramwajowych. Gdzie będą remonty torowisk w 2015 roku?

Orszak Trzech Króli w Warszawie - jakie utrudnienia w ruchu? Orszak Trzech Króli w Warszawie - jakie utrudnienia w ruchu?

Przemarsz uczestników Orszaku Trzech Króli w Warszawie spowoduje pewne niedogodności dla kierowców: zamknięte ulice, objazdy, inne trasy. Zobacz, które ulice zostaną wyłączone z ruchu, jakie objazdy...

Kiedy tramwaje pojadą Targową?

Po trzech latach tramwaje wracają na Targową! Już w sobotę,  25 października 2014 roku warszawiacy pojadą na wprost z placu Wileńskiego w kierunku Kijowskiej.

Aktualizacja: 24.09.2012 20:23
Autor: GB
 • Komentarze(1)
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jakub Stefaniak, nowy rzecznik PSL kim jest?
Jakub Stefaniak, nowy rzecznik PSL kim jest?

PSL ma nowego rzecznika prasowego - został nim dziennikarz TVP Info ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.