porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kard. Bergoglio papieżem. PAPIEŻ Z ARGENTYNY. PIERWSZY OD PONAD 1000 LAT PAPIEŻ SPOZA EUROPY Kardynał Bergoglio z Ameryki Południowej został wybrany nowym papieżem. Wyboru ...
Papież Franciszek - kim jest nowy papież SYLWETKA. NOWY PAPIEŻ: Jorge Bergoglio - kim jest, co osiągnął NOWY PAPIEŻ. bergoglio poglądy, argentyńczyk jorge mario bergoglio

Kim jest nowy papież Franciszek? Kim jest kardynał Jorge Mario Bergoglio, czyli nowy papież?

Od 13 marca 2013 roku mamy nowego papieża. Został nim jezuita Jorge Mario Bergoglio z Argentyny. 266. Ojciec Św. przyjął imię Franciszek. Mówimy kim jest nowy papież Franciszek? Kim jest,co osiągnął kardynał Jorge Mario Bergoglio, czyli nowy papież Franciszek I?  
Kim jest nowy papież Franciszek? Kim jest kardynał Jorge Mario Bergoglio, czyli nowy papież?

Jorge Bergoglio idzie z duchem czasów - ma swój profil na Facebooku.

fot.: facebook.com

Jorge Mario Bergoglio - kardynał, od 13 marca 2013 roku nowy 266. papież -  urodził się 17 grudnia 1936 roku  w Buenos Aires. Był jednym z pięciorga dzieci argentyńskiego kolejarza. Gdy był nastolatkiem z powodu choroby musiał poddać się operacji usunięcia płuca.

Jako ksiądz Jorge Mario Bergoglio był znany ze skromności. Zamiast rezydencji, wolał mieszkanie w skromnym pokoju ogrzewanym małym piecykiem; CNN informował niegdyś, że Bergoglio zdarzało się korzystać z komunikacji miejskiej i gotować obiady.

Nowy papież Franciszek miał też złą prasę. Do dziś przypomina się oskarżenia wysuwane wobec argentyńskiego arcybiskupa w 2005 roku przez adwokata ofiar argentyńskiej junty wojskowej, zgodnie z którymi miał przyczyniać się do aresztowań, a w konsekwencji mordowania lub wyrzucania z kraju wrogów ówczesnego państwa. Kardynał zaprzeczał oskarżeniom.

Jorge Mario Bergoglio sprzeciwiał się legalizacji małżeństw homoseksualnych w Argentynie. Prezydent kraju nazwała go za to głosicielem średniowiecznych poglądów.

Ale za to Bergoglio otwarcie krytykował księży, którzy odmawiali chrztu dzieciom urodzonym poza małżeństwami i nazywał ich hipokrytami. - Jezus uczył nas, by wychodzić do ludzi i dawać świadectwo – mawiał.

Od 13.03.2013 kardynał Jorge Mario Bergoglio to nowy papież Franciszek I, następca Benedykta.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
W jakich językach mówi papież Franciszek? W jakich językach nowy papież będzie pozdrawiał wiernych?

Jan Paweł II był poliglotą i biegle władał siedmioma językami. Benedykt XVI poza niemieckim zna dobrze język włoski, ale dzięki zapisom fonetycznym przemawiał w kilkunastu językach. Jakie języki zna...

Papież Franciszek z Argentyny - co o nim wiemy?

Argentyńczyk, którego "poszli szukać prawie na końcu świata". Rezygnujący z przywilejów na rzecz normalności, skromności i pokory. Konserwatysta. Od wczoraj oczy całego świata skierowane są na...

Co powiedział do wiernych papież Franciszek? YOUTUBE Jak brzmiały pierwsze słowa Ojca Świętego?

Mamy nowego papieża - został nim Jorge Bergoglio, który przybrał imię Franciszek. Jego pierwsze wystąpienie było pełne pokory i ciepła. Papież, który pojawił się w oknie watykańskim, aby przywitać...

Aktualizacja: 14.03.2013 10:00
Autor: LES
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Karolina Kopocz?
Kim jest Karolina Kopocz?

Półtora roku temu Maciej Szaciłło związał się z dziennikarką Karoliną ...

BAZA PORAD
Jorge Mario Bergoglio. Kim jest nowy papież Franciszek? Bergoglio poglądy, argentyńczyk jorge mario bergoglio, gdzie sie urodził nowy papież,gdzie urodził się nowy papierz-franciszek, jorge mario bergoglio poglądy, bergoglio gdzie mieszka. Argentyński kardynał Jorge Mario Bergoglio, który został wybrany na papieża i przyjął imię Franciszek, urodził się 17 grudnia 1936 roku. Pierwszy jezuita u steru Kościoła. Kim jest nowy papież?
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.