porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Pogrzeb wg ceremoniału wojskowego. Jak przebiega?
Pogrzeb wg ceremoniału wojskowego. Jak przebiega? Reguły pochówku żołnierzy określone są w ceremoniale, który podpisał minister ...
Kim jest Monika Jaruzelska? Monika Jaruzelska napisała powieść autobiograficzną „Towarzyska panienka”. Co wiemy o córce generała Jaruzelskiego? Monika Jaruzelska stylistka

Kim jest Monika Jaruzelska? Sylwetka córki generała Jaruzelskiego

Kim jest Monika Jaruzelska? To przede wszystkim stylistka, singielka i szczęśliwa mama. Monika Jaruzelska (rocznik ‘63) rozpoczęła nowe życie. Co wiemy o córce generała Wojciecha Jaruzelskiego?

Monika Jaruzelska: kontrowersje

Monika Jaruzelska nie miała łatwego startu. Okres jej młodości przypadał na czas, kiedy nazwisko Jaruzelski kojarzyło się ze zdrajcą. Sama przyznaje w wielu wywiadach, że całe życie pracowała na nowy wizerunek z dala od politycznych brudów i przeszłości. Studiowała polonistykę i psychologię.  Swoją karierę rozpoczęła awansem do działu mody i stylizacji w miesięczniku „Twój Styl”. Pracowała też jako dyrektor artystyczna w firmie jubilerskiej W. Kruk oraz wiceprezes w firmie odzieżowej Deni Cler. Obecnie Monika Jaruzelska prowadzi własną szkołę stylu.

Szczęśliwa singielska Monika Jaruzelska

Monika Jaruzelska zawsze ceniła sobie niezależność i była zdeklarowaną feministką. Teraz ma synka, dziewięcioletniego Gustawa. Nadal pozostaje jednak samotną matką. Podobno jako singielka czuje się najlepiej. Jak sama mówi: Myślę, że jestem typem urodzonego singla. Od dziecka byłam samotnikiem. Trudno mi z kimś mieszkać, męczą mnie kompromisy bycia pod jednym dachem. Przed laty chyba Grażyna Szapołowska powiedziała w jakimś wywiadzie, że lepiej spać z psem niż z mężczyzną.

Sławny ojciec: generał Wojciech Jaruzelski

O swoim z ojcu – słynnym generale – mówi tak: Oboje nie mamy natury oceniającej, raczej analizujemy. Nie ulegam emocjom w patrzeniu na historię, na to, co dzieje się teraz. Taki mam charakter, ale w dużym stopniu to też zasługa ojca (...). Wpoił mi szacunek do ludzi, niezależnie od ich stanu posiadania czy wykształcenia.

17.04 ukazała się autobiograficzna powieść Moniki Jaruzelskiej pt. „Towarzyszka panienka”, w której opisuje losy rodziny Jaruzelskich.

ZOBACZ >>> Fragmenty książki Moniki Jaruzelskiej

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
WOJCIECH JARUZELSKI: 90. URODZINY. Skąd pochodzi generał? Kim jest? Jak przebiegała jego kariera? WOJCIECH JARUZELSKI: 90. URODZINY. Skąd pochodzi generał? Kim jest? Jak przebiegała jego kariera?

6 lipca przypadają 90. urodziny Wojciecha Jaruzelskiego – postaci budzącej wiele kontrowersji i o której stale się dyskutuje. W związku z tym przybliżamy sylwetkę generała. Mówimy, skąd...

Aktualizacja: 18.04.2013 14:09
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Robert Gawliński?
Kim jest Robert Gawliński?

Robert Gawliński, lider zespołu Wilki. Czy zostanie jurorem programu the ...

BAZA PORAD
Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.