porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Pogrzeb wg ceremoniału wojskowego. Jak przebiega?
Pogrzeb wg ceremoniału wojskowego. Jak przebiega? Reguły pochówku żołnierzy określone są w ceremoniale, który podpisał minister ...
Kim jest Monika Jaruzelska? Monika Jaruzelska napisała powieść autobiograficzną „Towarzyska panienka”. Co wiemy o córce generała Jaruzelskiego? Monika Jaruzelska stylistka

Kim jest Monika Jaruzelska? Sylwetka córki generała Jaruzelskiego

Kim jest Monika Jaruzelska? To przede wszystkim stylistka, singielka i szczęśliwa mama. Monika Jaruzelska (rocznik ‘63) rozpoczęła nowe życie. Co wiemy o córce generała Wojciecha Jaruzelskiego?

Monika Jaruzelska: kontrowersje

Monika Jaruzelska nie miała łatwego startu. Okres jej młodości przypadał na czas, kiedy nazwisko Jaruzelski kojarzyło się ze zdrajcą. Sama przyznaje w wielu wywiadach, że całe życie pracowała na nowy wizerunek z dala od politycznych brudów i przeszłości. Studiowała polonistykę i psychologię.  Swoją karierę rozpoczęła awansem do działu mody i stylizacji w miesięczniku „Twój Styl”. Pracowała też jako dyrektor artystyczna w firmie jubilerskiej W. Kruk oraz wiceprezes w firmie odzieżowej Deni Cler. Obecnie Monika Jaruzelska prowadzi własną szkołę stylu.

Szczęśliwa singielska Monika Jaruzelska

Monika Jaruzelska zawsze ceniła sobie niezależność i była zdeklarowaną feministką. Teraz ma synka, dziewięcioletniego Gustawa. Nadal pozostaje jednak samotną matką. Podobno jako singielka czuje się najlepiej. Jak sama mówi: Myślę, że jestem typem urodzonego singla. Od dziecka byłam samotnikiem. Trudno mi z kimś mieszkać, męczą mnie kompromisy bycia pod jednym dachem. Przed laty chyba Grażyna Szapołowska powiedziała w jakimś wywiadzie, że lepiej spać z psem niż z mężczyzną.

Sławny ojciec: generał Wojciech Jaruzelski

O swoim z ojcu – słynnym generale – mówi tak: Oboje nie mamy natury oceniającej, raczej analizujemy. Nie ulegam emocjom w patrzeniu na historię, na to, co dzieje się teraz. Taki mam charakter, ale w dużym stopniu to też zasługa ojca (...). Wpoił mi szacunek do ludzi, niezależnie od ich stanu posiadania czy wykształcenia.

17.04 ukazała się autobiograficzna powieść Moniki Jaruzelskiej pt. „Towarzyszka panienka”, w której opisuje losy rodziny Jaruzelskich.

ZOBACZ >>> Fragmenty książki Moniki Jaruzelskiej

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
WOJCIECH JARUZELSKI: 90. URODZINY. Skąd pochodzi generał? Kim jest? Jak przebiegała jego kariera? WOJCIECH JARUZELSKI: 90. URODZINY. Skąd pochodzi generał? Kim jest? Jak przebiegała jego kariera?

6 lipca przypadają 90. urodziny Wojciecha Jaruzelskiego – postaci budzącej wiele kontrowersji i o której stale się dyskutuje. W związku z tym przybliżamy sylwetkę generała. Mówimy, skąd...

Aktualizacja: 18.04.2013 14:09
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Julia Pogrebińska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Julia Pogrebińska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

O Julii Pogrebińskiej zrobiło się głośno, kiedy kilka lat temu ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.