porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Dlaczego Wielkanoc zmienia co roku swoją datę? Boże Narodzenie ma określoną datę - 25 grudnia. Najważniejsze święto ...
Wielkanoc krótsza o godzinę. Kiedy zmieniamy czas na letni 2013?

Kiedy zmienia się czas zimowy na letni w roku 2013?

Kiedy zmieniamy czas na letni 2013? Jak zwykle w końcu marca, zmieniony zostanie czas zimowy na letni. W roku 2013 będzie to okoliczność dość szczególna. Sprawdź kiedy zmiana czasu - z zimowego na letni w 2013 roku?
Kiedy zmienia się czas zimowy na letni w roku 2013?
Zmiana czasu - już z 26 października na 27 października 2012 roku. fot.: Photos.com

Zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi w drugi weekend wiosny, w nocy z soboty 30 marca na niedzielę 31 marca jest zmiana czasu. Zatem właśnie w noc Wielkanocy (Święta Zmartwychwstania). Wielkanoc będzie zatem krótsza o godzinę. O godzinie 2.00 w nocy czas przesunięty zostanie na godzinę 3.00.

Czas letni jest czasem sztucznym, niezgodnym z czasem astronomicznym (w zgodzie z astronomią pozostaje czas zimowy). Wprowadza sie go po to, aby maksymalnie wykorzystać światło słoneczne czyli dopasować sztucznie działalność czlowieka do godzin, w których najwięcej jest naturalna światła.

ZOBACZ: Czemu służy zmiana czasu na letni? Dlaczego zmianiamy czas na letni? - poradnikzdrowie.pl >>

Czas letni trwa prawie 7 miesięcy, a zatem czas zimowy nieznacznie przekracza 5 miesięcy.

W roku 2013 czas astronomiczny przywrócony zostanie w Polsce (i w Unii Europejskiej w nocy z soboty 26 października na niedzielę 27 października. Zegarki przestawimy z godziny 3:00 na 2:00 w nocy czyli do tyłu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kiedy zmienia się czas na letni w roku 2013?

Przeciwników zmiany czasu jest chyba tyle samo co zwolenników. Już za kilka godzin zmienimy czas zimowy na letni. Kiedy dokładnie będzie zmiana czasu na letni 2013? W ostatni weekend marca 2013...

ZMIANA CZASU. PRZESTAWIAMY ZEGARKI na CZAS ZIMOWY zimowy w 2012 roku? Która jest godzina, jaki czas ZMIANA CZASU. PRZESTAWIAMY ZEGARKI na CZAS ZIMOWY zimowy w 2012 roku? Która jest godzina, jaki czas

W nocy z soboty na niedzielę, czyli z 27 na 28 października śpimy dłużej. Wówczas będziemy przestawiać zegarki na czas zimowy. W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego...

ZMIANA CZASU NA LETNI! Przestawiamy zegarki na czas letni 24/25.03.2012? Kiedy przestawić czas na letni? ZMIANA CZASU NA LETNI! Przestawiamy zegarki na czas letni 24/25.03.2012? Kiedy przestawić czas na letni?

Zmiana czasu zimowego na letni definitywnie kończy zimę – to dobra wiadomość. Zła jest taka, że w nocy z soboty 24 marca na niedzielę 25 marca 2012 będziemy spać o godzinę krócej. Wówczas...

Aktualizacja: 30.03.2013 17:43
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Łukasz Antoni Jaroszewski - kandydat na radnego PiS?
Kim jest Łukasz Antoni Jaroszewski - kandydat na radnego PiS?

Były striptizer i aktor filmów dla dorosłych. Takiego kandydata na ...

BAZA PORAD
Z 30 na 31 marca, czyli w ostatni weekend marca 2013 jest zmiana czasu z zimowego na letni. Nie zapomnijcie przestawić zegarków. W nocy z soboty na niedzielę jest zmiana czasu z zimowego na letni. O godzinie 2 w nocy trzeba przestawić zegarki na godzinę 3. Przy zmianie czasu na letni krócej śpimy. Co nam daje zmiana czasu? Dzięki zmianie czasu dłużej mamy styczności ze światłem słonecznym, lepiej wykorzystujemy naturalne światło. Odbywająca się dwa razy w roku zmiana czasu ma się przyczynić do efektywniejszego wykorzystania światła dziennego i oszczędności energii. - Podwójny czas - letni i zimowy - stosuje się w około 70 krajach na całym świecie, w całej Europie, za wyjątkiem Islandii oraz wielu innych, między innymi w USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i Nowej Zelandii.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.