porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
KABARET LIMO i ŻARTY Z PAPIEŻA. WIDEO YOUTUBE. PiS chce ukarania TVP2, dlaczego? Ukarania kabaretu Limo za skecz o papieżu żąda PiS. Wniosek ...
Za dwa lata wybieramy prezydenta. Kiedy są wybory prezydenckie w Polsce

Kiedy są wybory prezydenckie w Polsce? Już w 2015 roku

Kiedy bedą kolejne wybory prezydenckie? Nie podoba Ci się Bronisław Komorowski? Nie lubisz tego jak reprezentuje urząd Prezydenta RP? Masz szansę to zmienić w najbliższych wyborach. Kiedy one nastąpią? Już w 2015 roku, pewnie tradycyjnie na jesieni. 

Kiedy są wybory na prezydenta RP?

Wybory na prezydenta Rzeczpospolitej odbędą się za dwa lata, czyli w 2015 roku. Wtedy Polacy będą wybierali następcę Bronisława Komorowskiego. Prawdopodobnie urzędujący prezydent będzie się ubiegać o reelekcję. Być może nastąpi to w wakacje, czyli w rocznicę ostatnich wyborów, ale o dacie zadecyduje parlament.

Wybory na prezydenta RP latem to może być nienajlepszy pomysł, ale jeżeli odbędą się na jesieni mogą się zbiec z wyborami do sejmu i senatu. Do wyborów na prezydenta RP może się zgłosić każdy, kto ukończył 35 rok życia. Musi jednak wcześniej zdobyć 100 tysięcy podpisów od osób, które go popierają.

W tym głosowaniu kandydaci wybierani są do skutku. Jeżeli w pierwszej turze żaden z kandydatów nie przekroczy 50 procent głosów to odbywać się będzie druga tura - dwa tygodnie później. Wówczas dostają się do niej dwaj kandydaci z największą liczbą głosów w I etapie głosowania. Tu nie ma już przebacz i zawsze któryś z kandydatów musi wygrać.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Dlaczego prezydent nie weźmie udziału w uroczystościach na Powązkach z okazji 70 rocznicy Powstania Warszawskiego

Pierwszego sierpnia, w godzinę W, na warszawskich Powązkach odbędą się uroczystości upamiętniające 70. rocznicę Powstania Warszawskiego. Na cmentarzu zabraknie jednak Prezydenta Bronisława...

Pierwsza TRANSSEKSUALNA POSŁANKA w polskim Sejmie. Kim jest Anna Grodzka?

Po wyborach do parlamentu z list Ruchu Poparcia Palikota do Sejmu dostało się wiele nieznanych szerszej publiczności osób. Jedną z nich jest Anna Grodzka. Kim jest i dlaczego już zaczęła wzbudzać...

Kto zasiada w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego?

Rada Bezpieczeństwa Narodowego jest organem doradczym prezydenta państwa w zakresie bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego. Kto bierze udział w posiedzeniach RBN?

Aktualizacja: 11.03.2013 16:35
Autor: GB
  • Komentarze
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Piotr P. ze zdjęcia z Bronisławem Komorowskim?
Kim jest Piotr P. ze zdjęcia z Bronisławem Komorowskim?

Rocznik 1963. Syn właściciela warsztatu budowlanego i położnej, z 9-letnim ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.