porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dlaczego warto segregować śmieci? Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. To dzień dla naszej ...
Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia, czym jest dzień ziemi, dlaczego obchodzimy dzień ziemi, po co dzień ziemi, dzień ziemi co to za święto

Jak obchodzić Dzień Ziemi 22 kwietnia?

Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. To idealny moment, aby mieszkańcy Ziemi zastanowili się nad losem i kondycją naszej planety. Oczywiście o Ziemię powinniśmy dbać co dziennie, ale w czasie Dnia Ziemi możemy to zrobić szczególnie aktywnie. Jak aktywnie uczcić Dzień Ziemi?

Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia 2013. Jak uczcić go szczególnie? Warto pomyśleć, jak zadbać o naszą planetę, na której mieszkamy. Naturalnie o Ziemię powinniśmy dbać każdego dnia, ale w dniu jej święta warto zrobić to szczególnie dobrze. Sprawdż, co możesz zrobić dla Ziemi w dniu jej święta i na co dzień.

Dzień Ziemi: jak uczcić ten dzień?

1. Dzień Ziemi uczcij szczególnie. Znajdź odpowiednie miejsce i zasadź własne drzewko lub krzak. Ich rola jest bezcenna dla Ziemi - drzewa oczyszczają powietrze, chronią klimat i glebę.

2. Sprzątnij stare gazety, kartki, pudełka kartonowe. Taką makulaturę oddaj do punktu skupu. Zarobić się na tym nie da. Ale przecież w Dzień Ziemi nie o to chodzi. Za to możesz uratować egzystencje kilku drzew, które zostałyby ścięte do produkcji papieru.

3. Posegreguj niepotrzebne szkło i wrzuć do specjalnych kontenerów, przeznaczonych do takich odpadów. Recykling szkła potrzebuje o 1/5 mniej energii niż produkcja nowego materiału.

4. W Dzień Ziemi wszystkie zbędne aluminiowe puszki powinny trafić do skupu. Trzeba wiedzieć, że aluminiowe puszki powstają ze złóż boksytu, które nie są odnawialne. A odzysk aluminiowych puszek można przeprowadzać w nieskończoność. Za tym procesem kryje się także spadek ilości zanieczyszczeń powietrza i wody o ponad 95%.

5. Pozbierajmy wszystkie śmieci, jakie znajdziemy na ulicy, na chodniku, podwórku, przystanku autobusowym.

6. W Dzień Ziemi szczególnie zwracajmy uwagę wszystkim którzy zaśmiecają nasze otoczenie. Kategorycznie walczmy z zaśmiecaniem lasów.

WARTO WIEDZIEĆ, że Dzień Ziemi...

•... jest pomysłem, na który wpadł John McConnell. Stało się to podczas konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. Prekursorem obchodów był Joseph Alioto, burmistrz San Francisco, który zadecydował, że takie obchody odbędą się właśnie w jego mieście. Stało się to w roku 1970. Tego samego roku Amerykanie w Waszyngtonie licznie obchodzili Dzień Ziemi.

•...to czas szczególnej troski o planetę. ale pamietaj, aby codziennie segregować śmieci. Postępuj tak, aby na co dzień nie marnować wody, gazu i energii elektrycznej. Zużyte baterie wyrzucaj do specjalnych kontenerów i pojemników do tego przeznaczonych.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 22.04.2014 09:32
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim był Nikola Tesla?

Nikola Tesla to wynalazca i fizyk wszech czasów, który oprócz ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.