porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
JAROSŁAW KACZYŃSKI - ILE PŁACI pracownikom? DUŻO czy MAŁO?
JAROSŁAW KACZYŃSKI - ILE PŁACI pracownikom? DUŻO czy MAŁO? Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spośród wszystkich 460 posłów ...
Podwyżka cen papierosów - ile będa kosztowac papierosy w 2014 roku?

Ile zdrożeją papierosy w 2014 roku? PODWYŻKA CEN papierosów - dlaczego papierosy zdrożeją?

Od 2014 roku wzrosną ceny papierosów. Podwyżka cen papierosów spowodowana jest podwyższeniem akcyzy na wyroby tytoniowe. Od 2014 roku za paczkę papierosów zapłacimy o około 1 zł więcej. Zdrożeje też tytoń.

Od nowego roku za paczkę papierosów zapłacimy o około 1 zł więcej. Według wyliczeń "Super Expressu" średnio za paczkę najtańszych papierosów trzeba już zapłacić 11,40 zł, a w 2014 roku będzie to około 12,5 złotego.

Nowe ceny papierosów w 2014 roku: Skąd podwyżka?

Podwyżka ceny papierosów, częściowo będzie efektem wzrostu podatku akcyzowego na wyroby tytoniowe. Jak zapowiedziało kierowane przez Jacka Rostowskiego (67 l.) ministerstwo finansów, od stycznia akcyza zwiększyć się ma o 4 - 5 proc. Spowoduje to wzrost ceny paczki papierosów o ok. 60 gr na paczce.

>>> E-papierosy – szkodzą czy nie? Prawdy i mity o szkodliwości e-papierosów

Resztę podwyżki mają dorzucić sami producenci, tak samo jak już zrobili w tym roku. Jak tłumaczą, taki zabieg ma pomóc koncernom tytoniowym w zrekompensowaniu strat spowodowanych, malejącym popytem na legalne papierosy. Koncerny ponoszą również większe wydatki na dostosowanie opakowań do norm europejskich.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
E-papierosy: będzie zakaz palenia w miejscach publicznych i sprzedaży nieletnim? E-papierosy: będzie zakaz palenia w miejscach publicznych i sprzedaży nieletnim?

Ministerstwo zdrowia planuje wprowadzić istotne zmiany w prawie, dotyczącym e-papierosów. Jest to na tyle nowy i nie do końca jeszcze przebadany wynalazek, że wciąż wzbudza spore kontrowersje, a jego...

Jaka waloryzacja emerytur jest prognozowana w 2015 roku? Jaka waloryzacja emerytur jest prognozowana w 2015 roku?

Już w tym roku najbiedniejsi emeryci otrzymali rekordowo niska waloryzację. Ekonomiści już teraz ostrzegają, że przyszłoroczna podwyżka może być równie niska. Chyba, że politycy zmienią zasady...

Ile będąkosztowały papierosy w 2014 roku?

Papierosy zdrożeją i będą drożeć aż do 2017 roku! Już od 2014 roku wydamy na paczkę średnio 1 zł więcej! Palacze muszą albo rzucić palenie, albo głębiej sięgać do kieszeni.

Aktualizacja: 15.07.2013 12:12
Autor: KD
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Tadeusz Kukiz nie żyje. Kim był ojciec Pawła Kukiza?
Tadeusz Kukiz nie żyje. Kim był ojciec Pawła Kukiza?

Kandydat na prezydenta, autor tekstów i piosenek, wokalista i polityk ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.