porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
ZBIGNIEW PACELT, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Ostrowca Świętokrzyskiego. Zobacz SYLWETKĘ posła Zbigniew Pacelt, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy ...
Czy grzybki halucynogenne to bezpieczny sposób na odurzenie?

Grzyby halucynogenne. Jakie wywołują skutki?

Sezon na grzybki halucynogenne trwa. Zawieraja one substancje psychoaktywne o działaniu podobnym do LSD, dlatego cieszą się takim powodzeniem wsród młodych ludzi. Jednak jak każdy narkotyk, sa bardzo szkodliwe.
Grzyby halucynogenne. Jakie wywołują skutki?
W Polsce najczęściej zażywana jest łysiczka lancetowata. Ten niepozorny grzybek może spowodować w organizmie niepowetowane straty. fot.: Photos.com

Czy w Polsce rosną grzyby halucynogenne?

W Polsce spośród grzybów halucynogennych najpopularniejsza jest łysiczka lancelowata. Spotkać można również można psylocybinę i muchomora czerwonego (ten jest jednak trujący i stosowany jedynie przez szamanów na Syberii). Wszystkie mają podobne działanie psychoaktywne.

Jakie działanie mają grzybki halucynogenne?

  • Wyostrzają zmysły - szczególnie wzrok i słuch - przedmioty stają się znacznie wyraźniejsze, moga też zmieniać kształt, np. rosnąć. Osoba, która zjadła grzyby widzi ostro każdy szczegół i słyszy każdy dźwięk (czasem zniekształcony), nawet przyciemnione światło może razić.

  • Zmienia się nastrój - od pogodnego po żal, wściekłość, lęk, aż po ataki paniki.

  • Gadatliowść, niepowstrzymane wybuchy śmiechu (zwłaszcza chwilę po zażyciu).

  • Czasem halucynacje, np. widzenie wyimaginowanych osób i przedmiotów.

UWAGA! Spożycie grzybków halucynogennych jest bardzo szkodliwe. Może powodować stany depresyjne, lękowe, czasem prowadzi do paranoi. Jest równiez toksyczne dla wątroby i nerek.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Dragi jakie najczęściej bierze się na imprezach - jakie są?

Większość młodych ludzi nie wyobraża sobie dobrej zabawy bez alkoholu, a co gorsza również nielegalnych chemicznych wspomagaczy. Jakie dragi bierze młodzież? Na co trzeba uważać?

Jak poznać, czy dziecko bierze narkotyki? Jak rozpoznać wczesne objawy uzależnienia?

Narkotyki są w Polsce dość łatwo dostępne - także twoje dziecko może mieć z nimi kontakt! Uzależnienie rozwija się bardzo szybko. Sprawdź, jak rozpoznać jego wczesne objawy, by uchronić swoje dziecko...

Aktualizacja: 15.10.2012 21:58
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zmarł Richard Glatzer. Kim był?
Zmarł Richard Glatzer. Kim był?

Richard Glatzer nie żyje. Reżyser chorował na stwardnienie zanikowe boczne ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.