porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Afera na lotnisku - co zrobił Protasiewicz?
Afera na lotnisku - co zrobił Protasiewicz? Jak donosi niemiecka gazeta "Bild" poseł PO Jacek Protasiewicz wywołał ...
Krym - co się dzieje?

Co się dzieje na Krymie?

Na Ukrainie wciąż niespokojnie. Choć w Kijowie sytuacja wraca do normy, na Krymie trwają demonstracje. Dziś rano uzbrojeni mężczyźni zajęli Siedzibę Rady Najwyższej Autonomicznej Republiki Krymu. Przedstawiają się jako samoobrona rosyjska.

Chociaż w Kijowie sytuacja się uspokoiła na Ukrainie wciąż wrze. Aktualnie trwają zamieszki na Krymie. Wizja podziału Ukrainy staje się co raz bardziej realna. Siedziba Rady Najwyższej i rady ministrów Krymu została dziś zajęta przez uzbrojoną bojówkę. Napastnicy nie chcą negocjować, przedstawili się jako "rosyjska samoobrona". 

>>> Gdzie jest Wiktor Janukowycz? Były prezydent przerywa milczenie [KLIKNIJ]

Prawie 120 uzbrojonych osób przedostało się dziś do siedziby rządowej. Ostrzelali drzwi wejściowe, używając granatów hukowych obezwładnili strażników, których wyprowadzili z budynku nie robiąc im krzywdy. Przed budynkami postawili barykady, a powiewające nad budynkiem flagi Ukrainy zastąpili flagami rosyjskimi. Mężczyźni ubrani byli w nieoznakowane mundury. Są uzbrojeni w karabiny maszynowe i miotacze granatów. Przedstawiciele rosyjskojęzycznych obywateli Krymu nie chcą rozmawiać z mediami, zaś w rozmowie z premierem Autonomicznej Republiki Krymu stwierdzili, że nie są upoważnieni do stawiania żądań.

>>> Nowy rząd Ukrainy - kto jest kandydatem? [KLIKNIJ]

Minister spraw wewnętrznych Ukrainy postawił w stan gotowości wojska wewnętrzne. Ma zamiar działać ostrożnie, jak sam mówi - nadchodzą prowokatorzy to czas chłodnego umysłu i zdecydowanych działań. Rosyjska armia także jest w stanie gotowości, lecz na razie nie zanosi się na zbrojną interwencję Rosji.

Na ulicach Sewastopola wciąż trwają demonstracje. Rosyjska Flota Czarnomorska jest w stanie mobilizacji, a na ulicach miasta widać rosyjskie pojazdy opancerzone. Część mieszkańców Krymu chce, by teren ten przyłączył się do Rosji, część jest przeciwna. Sewastopol jest jedynym w pełni ukraińskim miastem na Półwyspie Krymskim. Reszta tego terytorium to Autonomiczna Republika Krymu, która jest zależna od Ukrainy. Krym został przekazany Ukrainie w 1954 roku. Wcześniej należał do Federacji Rosyjskiej. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Rosjanie przejmują ukraińskie bazy na Krymie. Jak bronią się Ukraińcy? Rosjanie przejmują ukraińskie bazy na Krymie. Jak bronią się Ukraińcy?

Po ratyfikowaniu przez Władimira Putina ustaw o włączeniu Republiki Krymu w skład Federacji Rosyjskiej, siły Rosji zintensyfikowały przejmowanie baz i okrętów ukraińskiej armii. Które bazy i okręty...

Przedterminowe wybory na Ukrainie - jakie zmiany wprowadza Janukowycz?

Wydarzenia na Ukrainie to teraz strzały przed parlamentem, żołnierze w parlamencie, bójka posłów w trakcie obrad. Atmosfera podczas obrad Rady Najwyższej jest wyjątkowo gorąca. Posłowie obradują nad...

Jakie są polskie działania ws. konfliktu na Ukrainie?

W Polsce są zbierane fundusze na zakup leków i żywności dla poszkodowanych na Euromajdanie. Polskie szpitale przyjmują rannych, którym udało się przedostać przez granicę polsko-ukraińską. Szefowie...

Aktualizacja: 27.02.2014 14:00
Źródło: mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Benedykt, mąż Krystyny Przybylskiej, ojczym Ani?
Kim jest Benedykt, mąż Krystyny Przybylskiej, ojczym Ani?

W czwartek popołudniu na Cmentarzu Parafialnym przy parafii św. Michała ...

BAZA PORAD
Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.