porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Afera na lotnisku - co zrobił Protasiewicz?
Afera na lotnisku - co zrobił Protasiewicz? Jak donosi niemiecka gazeta "Bild" poseł PO Jacek Protasiewicz wywołał ...
Krym - co się dzieje?

Co się dzieje na Krymie?

Na Ukrainie wciąż niespokojnie. Choć w Kijowie sytuacja wraca do normy, na Krymie trwają demonstracje. Dziś rano uzbrojeni mężczyźni zajęli Siedzibę Rady Najwyższej Autonomicznej Republiki Krymu. Przedstawiają się jako samoobrona rosyjska.

Chociaż w Kijowie sytuacja się uspokoiła na Ukrainie wciąż wrze. Aktualnie trwają zamieszki na Krymie. Wizja podziału Ukrainy staje się co raz bardziej realna. Siedziba Rady Najwyższej i rady ministrów Krymu została dziś zajęta przez uzbrojoną bojówkę. Napastnicy nie chcą negocjować, przedstawili się jako "rosyjska samoobrona". 

>>> Gdzie jest Wiktor Janukowycz? Były prezydent przerywa milczenie [KLIKNIJ]

Prawie 120 uzbrojonych osób przedostało się dziś do siedziby rządowej. Ostrzelali drzwi wejściowe, używając granatów hukowych obezwładnili strażników, których wyprowadzili z budynku nie robiąc im krzywdy. Przed budynkami postawili barykady, a powiewające nad budynkiem flagi Ukrainy zastąpili flagami rosyjskimi. Mężczyźni ubrani byli w nieoznakowane mundury. Są uzbrojeni w karabiny maszynowe i miotacze granatów. Przedstawiciele rosyjskojęzycznych obywateli Krymu nie chcą rozmawiać z mediami, zaś w rozmowie z premierem Autonomicznej Republiki Krymu stwierdzili, że nie są upoważnieni do stawiania żądań.

>>> Nowy rząd Ukrainy - kto jest kandydatem? [KLIKNIJ]

Minister spraw wewnętrznych Ukrainy postawił w stan gotowości wojska wewnętrzne. Ma zamiar działać ostrożnie, jak sam mówi - nadchodzą prowokatorzy to czas chłodnego umysłu i zdecydowanych działań. Rosyjska armia także jest w stanie gotowości, lecz na razie nie zanosi się na zbrojną interwencję Rosji.

Na ulicach Sewastopola wciąż trwają demonstracje. Rosyjska Flota Czarnomorska jest w stanie mobilizacji, a na ulicach miasta widać rosyjskie pojazdy opancerzone. Część mieszkańców Krymu chce, by teren ten przyłączył się do Rosji, część jest przeciwna. Sewastopol jest jedynym w pełni ukraińskim miastem na Półwyspie Krymskim. Reszta tego terytorium to Autonomiczna Republika Krymu, która jest zależna od Ukrainy. Krym został przekazany Ukrainie w 1954 roku. Wcześniej należał do Federacji Rosyjskiej. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Rozpad Ukrainy? Czy Rosja oderwie Krym? [VIDEO] Rozpad Ukrainy? Czy Rosja oderwie Krym? [VIDEO]

W Kijowie spokój, zaś na Krymie trwają demonstracje. Zginęły już dwie osoby. Lotnisko w Symferopolu zostało zajęte przez umundurowaną i uzbrojoną bojówkę, podobnie budynki rządowe. Premier...

Wydarzenia na Ukrainie. Jakie są postulaty opozycji?

W sobotę 25 stycznia przedstawiciele opozycji spotkali się z prezydentem Janukowyczem. Odrzucili jednak jego propozycje ustępstw i ponowili swoje żądania. Jakie są żądania ukraińskiej opozycji?

Wydarzenia na Ukrainie. Jak protestują na Ukrainie? Wydarzenia na Ukrainie. Jak protestują na Ukrainie?

Zamieszki i protesty na Ukrainie przybierają na sile. Sprzeciw prozachodniej części społeczeństwa przeciwko polityce rządu nakierowanej na wzmacnianie więzów z Rosją jest coraz silniejszy. Jakich...

Aktualizacja: 27.02.2014 14:00
Źródło: mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Mirosław P., zatrzymany prezes PZPS?
Kim jest Mirosław P., zatrzymany prezes PZPS?

Jego prezesura w Polskim Związku Piłki Siatkowej do niedawna kojarzyła ...

BAZA PORAD
Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Sprawdź zawsze aktualne porady, informacje z kraju i ze świata. Wiedz ile kosztuje gaz i o ile podrożeje? Kiedy i gdzie złożyć wniosek o paszport. Kto jest kim i co osiągnął. Jak spędzić weekend. Ile kosztuje przejazd autostradą, jak ominąć korki i gdzie zdarzyła się katastrofa pociągów. Jakich ważnych wydarzeń nie mogę przegapić, czyli kalendarz imprez i wydarzeń. Wiadomości dotyczące wydarzeń politycznych. Tylko naprawdę ważne i interesujące fakty. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.