porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ile wynosi średnia emerytura w każdym województwie?
Ile wynosi średnia emerytura w każdym województwie? Zakład Ubezpieczeń Społecznych ujawnił, ile wynoszą średnie emerytury seniorów w ...
Emerycie, oto ile zyskasz: znamy stopę waloryzacji emerytur 2014.

WALORYZACJA EMERYTUR 2014. Dlaczego emeryci zyskają zaledwie 2,14 proc.?

Waloryzacja emerytur w 2014 niestety nie przysporzy polskim emerytom zbyt wiele pieniędzy. Dlaczego świadczenia wzrosną zaledwie o 2,14 proc.?
WALORYZACJA EMERYTUR 2014. Dlaczego emeryci zyskają zaledwie 2,14 proc.?

Waloryzacja emerytur w 2014 roku nie przyniesie nam kokosów.

fot.: Photos.com

Waloryzacja emerytur 2014: ile zyskamy?

Rada Ministrów ustaliła wysokość zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2014 r. na minimalnym ustawowym poziomie wynoszącym 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2013 r. to treść oficjalnego komunikatu rządu.

> > > WYSOKOŚĆ EMERYTURY – od czego zależy? Co wpływa na wymiar przyszłych świadczeń? [KLIKNIJ!]

Oznacza to, że od marca 2014 roku emerytury i renty milionów Polaków wzrosną zaledwie o 2,14 proc. Waloryzacja mogłaby być wyższa, i wynieść nawet 2,5 proc., gdyby ministrowie wsłuchali się w postulaty m.in związków zawodowych.

Tak się jednak nie stało. W ten sposób osoba pobierająca najniższą emeryturę otrzyma zaledwie o 15 zł więcej, natomiast emeryt ze średnim świadczeniem o około 29 zł więcej. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jaka będzie waloryzacja w 2015 r.?

Zapowiadało się dramatycznie! Bo jeszcze miesiąc temu wydawało się, że przyszłoroczna waloryzacja wyniesie zaledwie 1,08 proc. Najbiedniejsi seniorzy mogliby liczyć zaledwie na kilka złotych...

Emerytura 2014: Jak zwiększyć sobie emeryturę? Emerytura 2014: Jak zwiększyć sobie emeryturę?

Ostatnie waloryzacje emerytur i rent rozczarowały wiele osób. W 2014 roku będzie jeszcze gorzej. Są jednak inne sposoby zwiększenia świadczenia. Trzeba jednak poświęcić trochę czasu.

Emerytury. Ile wyniesie waloryzacja 2014? [KWOTY] Emerytury. Ile wyniesie waloryzacja 2014? [KWOTY]

Zapowiadana przez rząd Donalda Tuska waloryzacja miała wynieść około 2,14 proc. Tymczasem już wiadomo, że będzie dużo niższa.

Aktualizacja: 01.01.2014 17:39
Autor: KD
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Rodzina Anny Grodzkiej. Kim są członkowie jej rodziny?

Kim jest najbliższa rodzina Anny Grodzkiej? Była żona Grażyna, syn ...

Emerytury 2013 - Jakie zmiany w emeryturach? Wiek emerytalny, waloryzacja 2013. Najniższa emerytura w 2013 roku. Ile będzie wynosić najniższa emerytura w 2013 roku? EMERYTURA 2013, rewaloryzacja. Sposoby na podwyższenie emerytury. Podniesienie wieku emerytalnego co spowoduje, czy osoby z prawem do świadczenia przedemerytalnego będą je otrzymywać dłużej. kwota najniższej emerytury 2013. CO NOWEGO W EMERYTURACH W 2013. Emerytury 2013: Kto straci na nowych mechanizmach? Jakie zmiany w emerytuarach od 2013 roku? Emerytury: co zmieni się w przepisach emerytalnych. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.