porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ile wynosi średnia emerytura w każdym województwie?
Ile wynosi średnia emerytura w każdym województwie? Zakład Ubezpieczeń Społecznych ujawnił, ile wynoszą średnie emerytury seniorów w ...
Emerycie, oto ile zyskasz: znamy stopę waloryzacji emerytur 2014.

WALORYZACJA EMERYTUR 2014. Dlaczego emeryci zyskają zaledwie 2,14 proc.?

Waloryzacja emerytur w 2014 niestety nie przysporzy polskim emerytom zbyt wiele pieniędzy. Dlaczego świadczenia wzrosną zaledwie o 2,14 proc.?
WALORYZACJA EMERYTUR 2014. Dlaczego emeryci zyskają zaledwie 2,14 proc.?

Waloryzacja emerytur w 2014 roku nie przyniesie nam kokosów.

fot.: Photos.com

Waloryzacja emerytur 2014: ile zyskamy?

Rada Ministrów ustaliła wysokość zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2014 r. na minimalnym ustawowym poziomie wynoszącym 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2013 r. to treść oficjalnego komunikatu rządu.

> > > WYSOKOŚĆ EMERYTURY – od czego zależy? Co wpływa na wymiar przyszłych świadczeń? [KLIKNIJ!]

Oznacza to, że od marca 2014 roku emerytury i renty milionów Polaków wzrosną zaledwie o 2,14 proc. Waloryzacja mogłaby być wyższa, i wynieść nawet 2,5 proc., gdyby ministrowie wsłuchali się w postulaty m.in związków zawodowych.

Tak się jednak nie stało. W ten sposób osoba pobierająca najniższą emeryturę otrzyma zaledwie o 15 zł więcej, natomiast emeryt ze średnim świadczeniem o około 29 zł więcej. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
WALORYZACJA EMERYTUR. O ile twoja emerytura wzrośnie w 2014 roku? [TABELA] WALORYZACJA EMERYTUR. O ile twoja emerytura wzrośnie w 2014 roku? [TABELA]

GUS ogłosił właśnie dane dotyczące inflacji dla gospodarstw seniorów za 2013 rok. Wyniosła ona 1,1 proc., a to dużo mniej niż zakładał rząd. Tym samy waloryzacja emerytur będzie dużo niższa i...

Waloryzacja emerytur 2014. Dlaczego będzie tak niska? Waloryzacja emerytur 2014. Dlaczego będzie tak niska?

Wszystko wskazuje, że tegoroczna waloryzacja będzie niższa, niż zapowiadał rząd i wyniesie zaledwie około 1,34 procent! Skąd taka różnica?

Waloryzacja emerytur 2014. Jakie podwyżki? [TABELA] Waloryzacja emerytur 2014. Jakie podwyżki? [TABELA]

W marcu 2014 r. kolejna waloryzacja emerytur. Wszystko wskazuje na to, że podwyżka wyniesie 1,34 proc. Ile zyska każdy z nich? Odczytaj z naszej tabeli.

Aktualizacja: 01.01.2014 17:39
Autor: KD
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Krystian Wieczorek, laureat nagrody VIVA! Najpiękniejsi?
Kim jest Krystian Wieczorek, laureat nagrody VIVA! Najpiękniejsi?

Serialowy amant, z wykształcenia tokarz i laureat plebiscytu VIVA Najpiękniejsi ...

BAZA PORAD
Emerytury 2013 - Jakie zmiany w emeryturach? Wiek emerytalny, waloryzacja 2013. Najniższa emerytura w 2013 roku. Ile będzie wynosić najniższa emerytura w 2013 roku? EMERYTURA 2013, rewaloryzacja. Sposoby na podwyższenie emerytury. Podniesienie wieku emerytalnego co spowoduje, czy osoby z prawem do świadczenia przedemerytalnego będą je otrzymywać dłużej. kwota najniższej emerytury 2013. CO NOWEGO W EMERYTURACH W 2013. Emerytury 2013: Kto straci na nowych mechanizmach? Jakie zmiany w emerytuarach od 2013 roku? Emerytury: co zmieni się w przepisach emerytalnych. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.