porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Urlop wychowawczy a okres składkowy – jak jest rozliczany? Od października 2013 roku zmieniły się niektóre zasady obowiązywania urlopów ...
Jeśli straciłeś pracę i jesteś w wieku przedemerytalnym, możesz liczyć na pomoc finansową – świadczenie przedemerytalne.

Świadczenie przedemerytalne – ILE WYNOSI zasiłek przedemerytalny?

Zostałeś zwolniony z pracy nan kilka lat przed przejściem na emeryturę? Możesz ubiegać się więc o świadczenie przedemerytalne. Na jaka kwotę możesz liczyć? Ile wynosi obecnie świadczenie przedemerytalne?
Świadczenie przedemerytalne – ILE WYNOSI zasiłek przedemerytalny?

Jeśli straciłeś pracę i jesteś w wieku przedemerytalnym, możesz liczyć na pomoc finansową – świadczenie przedemerytalne.

fot.: Marcin Rolicki, SXC

Po utracie pracy i spełnieniu wszystkich warunków, które uprawniają cię do wystąpienia o świadczenie przedemerytalne - musisz zarejestrować się jako bezrobotny i pobierać przez pół roku zasiłek dla bezrobotnych.

Po tym czasie masz 30 dni na złożenie wniosku o świadczenie przedemerytalne!

>>> Świadczenia przedemerytalne – dla kogo? [WARUNKI – KLIKNIJ!]

Świadczenie przedemerytalne ustalane na podstawie ustawy z 30 kwietnia 2004 r. od 1 marca 2014 roku wynosi 996,66 zł.

Świadczenie przedemerytalne podlega okresowej waloryzacji, która przeprowadzana jest na zasadach i w terminach przewidzianych w ustawie emerytalnej. Kwota świadczenia przedemerytalnego wzrasta zawsze 1 marca.

>>> Świadczenie przedemerytalne: ile można dorobić? [KLIKNIJ!]

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Świadczenie przedemerytalne: ile można dorobić? Świadczenie przedemerytalne: ile można dorobić?

ZUS ma prawo zmniejszyć lub zawiesić świadczenie przedemerytalne, jeśli osiągamy przychód powyżej ustalonych limitów. Ile można dorobić do świadczenia przedemerytalnego? Jakie są zasady?

Ile można dorobić do emerytury od 1 marca 2013. Waloryzacja rent i emerytur w 2013

Sprawdź, ile możesz dorobić do emerytury i renty. Ile można dorobicć do emerytury od 1 marca 2013? Możesz dorobić do emerytury lub renty, ale gdy przekroczysz dopuszczalny limit zarobków,...

Świadczenia przedemerytalne – dla kogo? [WARUNKI] Świadczenia przedemerytalne – dla kogo? [WARUNKI]

Osoby, które straciły pracę na kilka lat przed emeryturą, są w trudnej sytuacji. Nie dość, że zostały bez pracy, to mają niewielkie szanse na znalezienie nowego zatrudnienia. Co w takiej sytuacji...

Aktualizacja: 16.08.2014 12:10
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Joanna Jarmołowicz - kim jest nowa dziewczyna Antoniego Królikowskiego?

Antoni Królikowski, czyli Kuba z sagi „Nad rozlewiskiem”, spotyka się ...

Emerytury 2013 - Jakie zmiany w emeryturach? Wiek emerytalny, waloryzacja 2013. Najniższa emerytura w 2013 roku. Ile będzie wynosić najniższa emerytura w 2013 roku? EMERYTURA 2013, rewaloryzacja. Sposoby na podwyższenie emerytury. Podniesienie wieku emerytalnego co spowoduje, czy osoby z prawem do świadczenia przedemerytalnego będą je otrzymywać dłużej. kwota najniższej emerytury 2013. CO NOWEGO W EMERYTURACH W 2013. Emerytury 2013: Kto straci na nowych mechanizmach? Jakie zmiany w emerytuarach od 2013 roku? Emerytury: co zmieni się w przepisach emerytalnych. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.