porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Urlop wychowawczy a okres składkowy – jak jest rozliczany? Od października 2013 roku zmieniły się niektóre zasady obowiązywania urlopów ...
Jeśli straciłeś pracę i jesteś w wieku przedemerytalnym, możesz liczyć na pomoc finansową – świadczenie przedemerytalne.

Świadczenie przedemerytalne – ILE WYNOSI zasiłek przedemerytalny?

Świadczenie przedemerytalne – ILE WYNOSI zasiłek przedemerytalny?

Jeśli straciłeś pracę i jesteś w wieku przedemerytalnym, możesz liczyć na pomoc finansową – świadczenie przedemerytalne.

fot.: Marcin Rolicki, SXC
Zostałeś zwolniony z pracy nan kilka lat przed przejściem na emeryturę? Możesz ubiegać się więc o świadczenie przedemerytalne. Na jaka kwotę możesz liczyć? Ile wynosi obecnie świadczenie przedemerytalne?

Po utracie pracy i spełnieniu wszystkich warunków, które uprawniają cię do wystąpienia o świadczenie przedemerytalne - musisz zarejestrować się jako bezrobotny i pobierać przez pół roku zasiłek dla bezrobotnych.

Po tym czasie masz 30 dni na złożenie wniosku o świadczenie przedemerytalne!

>>> Świadczenia przedemerytalne – dla kogo? [WARUNKI – KLIKNIJ!]

Świadczenie przedemerytalne ustalane na podstawie ustawy z 30 kwietnia 2004 r. od 1 marca 2014 roku wynosi 996,66 zł.

Świadczenie przedemerytalne podlega okresowej waloryzacji, która przeprowadzana jest na zasadach i w terminach przewidzianych w ustawie emerytalnej. Kwota świadczenia przedemerytalnego wzrasta zawsze 1 marca.

>>> Świadczenie przedemerytalne: ile można dorobić? [KLIKNIJ!]

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Świadczenia przedemerytalne – jak uzyskać? [KROK PO KROKU]

Świadczenie przedemerytalne to pomoc finansowa dla osób o długim stażu, zwolnionych z pracy z powodu upadłości lub niewypłacalności firmy, które z powodu wieku nie mogą znaleźć nowego zatrudnienia.

Świadczenia przedemerytalne – o ile wzrosną? [WALORYZACJA 2014]

Dzięki corocznej waloryzacji, od 1 marca 2014 roku zwiększyła się kwota świadczenia. Więcej też można będzie do niego dorobić. Sprawdź, o ile rośnie świadczenie przedemerytalne i ile można dorobić.

Świadczenie przedemerytalne: ile można dorobić? Świadczenie przedemerytalne: ile można dorobić?

ZUS ma prawo zmniejszyć lub zawiesić świadczenie przedemerytalne, jeśli osiągamy przychód powyżej ustalonych limitów. Ile można dorobić do świadczenia przedemerytalnego? Jakie są zasady?

Aktualizacja: 17.04.2015 21:15
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Misheel Jargalsajkhan - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Przez lata Misheel Jargalsaikhan była gwiazdą serialu "Rodzina zastępcza". W ...

Emerytury 2013 - Jakie zmiany w emeryturach? Wiek emerytalny, waloryzacja 2013. Najniższa emerytura w 2013 roku. Ile będzie wynosić najniższa emerytura w 2013 roku? EMERYTURA 2013, rewaloryzacja. Sposoby na podwyższenie emerytury. Podniesienie wieku emerytalnego co spowoduje, czy osoby z prawem do świadczenia przedemerytalnego będą je otrzymywać dłużej. kwota najniższej emerytury 2013. CO NOWEGO W EMERYTURACH W 2013. Emerytury 2013: Kto straci na nowych mechanizmach? Jakie zmiany w emerytuarach od 2013 roku? Emerytury: co zmieni się w przepisach emerytalnych. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.