porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Urlop wychowawczy a okres składkowy – jak jest rozliczany? Od października 2013 roku zmieniły się niektóre zasady obowiązywania urlopów ...
Jeśli straciłeś pracę i jesteś w wieku przedemerytalnym, możesz liczyć na pomoc finansową – świadczenie przedemerytalne.

Świadczenie przedemerytalne – ILE WYNOSI zasiłek przedemerytalny?

Zostałeś zwolniony z pracy nan kilka lat przed przejściem na emeryturę? Możesz ubiegać się więc o świadczenie przedemerytalne. Na jaka kwotę możesz liczyć? Ile wynosi obecnie świadczenie przedemerytalne?
Świadczenie przedemerytalne – ILE WYNOSI zasiłek przedemerytalny?

Jeśli straciłeś pracę i jesteś w wieku przedemerytalnym, możesz liczyć na pomoc finansową – świadczenie przedemerytalne.

fot.: Marcin Rolicki, SXC

Po utracie pracy i spełnieniu wszystkich warunków, które uprawniają cię do wystąpienia o świadczenie przedemerytalne - musisz zarejestrować się jako bezrobotny i pobierać przez pół roku zasiłek dla bezrobotnych.

Po tym czasie masz 30 dni na złożenie wniosku o świadczenie przedemerytalne!

>>> Świadczenia przedemerytalne – dla kogo? [WARUNKI – KLIKNIJ!]

Świadczenie przedemerytalne ustalane na podstawie ustawy z 30 kwietnia 2004 r. od 1 marca 2014 roku wynosi 996,66 zł.

Świadczenie przedemerytalne podlega okresowej waloryzacji, która przeprowadzana jest na zasadach i w terminach przewidzianych w ustawie emerytalnej. Kwota świadczenia przedemerytalnego wzrasta zawsze 1 marca.

>>> Świadczenie przedemerytalne: ile można dorobić? [KLIKNIJ!]

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Świadczenia przedemerytalne – o ile wzrosną? [WALORYZACJA 2014]

Dzięki corocznej waloryzacji, od 1 marca 2014 roku zwiększyła się kwota świadczenia. Więcej też można będzie do niego dorobić. Sprawdź, o ile rośnie świadczenie przedemerytalne i ile można dorobić.

Świadczenie przedemerytalne: ile można dorobić? Świadczenie przedemerytalne: ile można dorobić?

ZUS ma prawo zmniejszyć lub zawiesić świadczenie przedemerytalne, jeśli osiągamy przychód powyżej ustalonych limitów. Ile można dorobić do świadczenia przedemerytalnego? Jakie są zasady?

Świadczenia przedemerytalne – komu nie przysługują? Świadczenia przedemerytalne – komu nie przysługują?

Świadczenie przedemerytalne to pomoc finansowa dla osób o długim stażu pracy, zwolnionych z powodu upadłości lub niewypłacalności firmy, które z powodu wieku nie mogą znaleźć nowego zatrudnienia.

Aktualizacja: 16.08.2014 12:10
Źródło: mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kamil Durczok – kim jest? [KARIERA, RODZINA, SPRAWA MOLESTOWANIA]
Kamil Durczok – kim jest? [KARIERA, RODZINA, SPRAWA MOLESTOWANIA]

Kamil Durczok, redaktor naczelny i prezenter Faktów TVN, to jeden ...

BAZA PORAD
Emerytury 2013 - Jakie zmiany w emeryturach? Wiek emerytalny, waloryzacja 2013. Najniższa emerytura w 2013 roku. Ile będzie wynosić najniższa emerytura w 2013 roku? EMERYTURA 2013, rewaloryzacja. Sposoby na podwyższenie emerytury. Podniesienie wieku emerytalnego co spowoduje, czy osoby z prawem do świadczenia przedemerytalnego będą je otrzymywać dłużej. kwota najniższej emerytury 2013. CO NOWEGO W EMERYTURACH W 2013. Emerytury 2013: Kto straci na nowych mechanizmach? Jakie zmiany w emerytuarach od 2013 roku? Emerytury: co zmieni się w przepisach emerytalnych. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.