porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Świadczenia przedemerytalne – komu nie przysługują?
Świadczenia przedemerytalne – komu nie przysługują? Świadczenie przedemerytalne to pomoc finansowa dla osób o długim stażu ...
Kiedy ZUS może zmniejszyć lub zawiesić świadczenie przedemerytalne? Co mówią przepisy?

Świadczenie przedemerytalne: ile można dorobić?

Świadczenie przedemerytalne: ile można dorobić?

Kiedy ZUS może zmniejszyć lub zawiesić świadczenie przedemerytalne? Co mówią przepisy?

fot.: Marcin Rolicki, SXC
ZUS ma prawo zmniejszyć lub zawiesić świadczenie przedemerytalne, jeśli osiągamy przychód powyżej ustalonych limitów. Ile można dorobić do świadczenia przedemerytalnego? Jakie są zasady?

Kiedy ZUS może zawiesić świadczenie przedemerytalne?

Jeśli przychód przekracza graniczną kwotę przychodu równą 70 procent przeciętnego wynagrodzenia z 2012 roku, prawo do świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego ulega zawieszeniu. Ta kwota graniczna wynosi 2645,20 zł.

>>> Świadczenia przedemerytalne – dla kogo? [WARUNKI – KLIKNIJ!]

Drugi przypadek: jeśli zostanie przekroczona roczna granica 70 procent przeciętnego wynagrodzenia, czyli 29 582,40 zł, to również ZUS może zawiesić świadczenie.

Kiedy ZUS może zmniejszyć świadczenie przedemerytalne?

Świadczenie przedemerytalne zostanie zmniejszone, jeśli kwota przychodu przekracza dopuszczalną miesięczną kwotę przychodu równą 25 procent przeciętnego wynagrodzenia z 2012 roku, czyli obecnie 880,50 zł. Zostanie również zmniejszone wtedy, gdy przekroczymy dopuszczalną roczną kwotę przychodu, czyli obecnie 10 566,00 zł.

Ile wynosi gwarantowana kwota świadczenia przedemerytalnego?

Gwarantowana kwota świadczenia przysługująca osobie osiągającej przychód przekraczający 25 procent przeciętnego wynagrodzenia (ale nie więcej niż 70 procent) wynosi obecnie 487,88 zł.

>>> Świadczenie przedemerytalne – ILE WYNOSI zasiłek przedemerytalny? [KLIKNIJ!]

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Świadczenia przedemerytalne – jak uzyskać? [KROK PO KROKU]

Świadczenie przedemerytalne to pomoc finansowa dla osób o długim stażu, zwolnionych z pracy z powodu upadłości lub niewypłacalności firmy, które z powodu wieku nie mogą znaleźć nowego zatrudnienia.

Świadczenia przedemerytalne – o ile wzrosną? [WALORYZACJA 2014]

Dzięki corocznej waloryzacji, od 1 marca 2014 roku zwiększyła się kwota świadczenia. Więcej też można będzie do niego dorobić. Sprawdź, o ile rośnie świadczenie przedemerytalne i ile można dorobić.

Świadczenia przedemerytalne – komu nie przysługują? Świadczenia przedemerytalne – komu nie przysługują?

Świadczenie przedemerytalne to pomoc finansowa dla osób o długim stażu pracy, zwolnionych z powodu upadłości lub niewypłacalności firmy, które z powodu wieku nie mogą znaleźć nowego zatrudnienia.

Aktualizacja: 20.02.2014 15:06
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Łukasz Tusk, poseł PO?

Czy poseł na sejm Łukasz Tusk jest spokrewniony z byłym ...

Emerytury 2013 - Jakie zmiany w emeryturach? Wiek emerytalny, waloryzacja 2013. Najniższa emerytura w 2013 roku. Ile będzie wynosić najniższa emerytura w 2013 roku? EMERYTURA 2013, rewaloryzacja. Sposoby na podwyższenie emerytury. Podniesienie wieku emerytalnego co spowoduje, czy osoby z prawem do świadczenia przedemerytalnego będą je otrzymywać dłużej. kwota najniższej emerytury 2013. CO NOWEGO W EMERYTURACH W 2013. Emerytury 2013: Kto straci na nowych mechanizmach? Jakie zmiany w emerytuarach od 2013 roku? Emerytury: co zmieni się w przepisach emerytalnych. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.