porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Komu przysługuje ODPRAWA EMERYTALNA? Kto ma prawo do odprawy emerytalno-rentowej? Pracownik odchodzący na emeryturę ma prawo do odprawy pieniężnej. Jakie ...
Mowimyjak.pl KIEDY POLKI PRZEJDĄ NA EMERYTURY Sprawdź, kiedy przejdziesz na emeryturę Wydłużony wiek emerytalny dla kobiet i dla mężczyzn

Polko! Zobacz KIEDY PRZEJDZIESZ NA EMERYTURĘ? KIEDY POLKI przejdą na emerytury?

Polki pracują obecnie do 60 roku życia. Ale będą pracowały dłużej - do 67 roku. Już od 2013 roku stopniowo podwyższany i zrównywany ma być wiek emerytalny. Premier chce wydłużyć i zrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn. Sprawdź, o ile dłużej będziesz pracować.  Kiedy na emeryturę?

Zaproponowana przez premiera Donalda Tuska zmiana dotyczy kobiet, które urodziły się po 1952 roku. Polki z wymienionego roku wiek emerytalny osiągają w 2012 roku, w miesiącu, w którym się urodziły. I przynajmniej w chwili obecnej nic w tej kwestii się nie zmieni. Pierwszymi paniami, które przejdą na emeryturę w wieku 67 lat będą kobiety urodzone w październiku 1973 roku. One wiek emerytalny osiągnął w październiku 2040 roku.

Według założeń premiera Donalda Tuska i przygotowanej reformy emerytur, wiek emerytalny będzie podwyższany stopniowo. - Proponujemy następujący system: co cztery miesiące wiek emerytalny przesuwać będziemy o kolejny miesiąc, co oznacza, że z każdym rokiem pracować będziemy dłużej o trzy miesiące – tłumaczył szef rządu w czasie sejmowego expose.

Obiecał, że dłuższa praca dla Polek oznaczała będzie wyższą emeryturę. - Dla kobiety, która ma dziś około 50 lat oznacza to pracę dłużej o trzy lata niż do tej pory i emeryturę wyższą o około 20 procent. Dla kobiety, która dzisiaj ma 39 lat, będzie to oznaczało w przyszłości pracę dłużej o siedem lat i emeryturę wyższą o ok. 80 procent – zapewnił Tusk.

Każda z kobiet, które chce sprawdzić kiedy dokładnie osiągnie wiek emerytalny powinna wejść na poniższy link: Premier.gov.pl. Na końcu strony znajdują się plik do pobrania z tabelami przejścia na emeryturę.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Emerytura pomostowa. Kto może liczyć na rekompensatę?

Rekompensata powiększy twój kapitał początkowy

EMERYTURY. O ile dłużej naprawdę będziemy pracowali? HARMONOGRAM ZMIAN

Od stycznia 2013 roku stopniowo wyrównywany i podwyższany jest wiek emerytalny. Docelowo Polki i Polacy będą pracowali do 67. roku życia. Jaki jest harmonogram podwyższania wieku emerytalnego?

Polaku! Sprawdź KIEDY przejdziesz na EMERYTURĘ! Wiek emerytalny 67. rok życia. REFORMA EMERYTALNA 2012

Kiedy przejdę na emeryturę? NOWE TERMINY.  Wiek emerytalny mężczyzn wydłużony z 65 do 67 roku życia. Mężczyźni będą pracowali o dwa lata dłużej! Wiek emerytalny będzie wydłużany stopniowo....

Aktualizacja: 07.06.2013 13:08
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Małgorzata Halber - kim jest? [KARIERA, RODZINA, ALKOHOLIZM]
Małgorzata Halber - kim jest? [KARIERA, RODZINA, ALKOHOLIZM]

Małgorzata Halber, córka byłego posła SLD, od dziecka związana z ...

Emerytury 2013 - Jakie zmiany w emeryturach? Wiek emerytalny, waloryzacja 2013. Najniższa emerytura w 2013 roku. Ile będzie wynosić najniższa emerytura w 2013 roku? EMERYTURA 2013, rewaloryzacja. Sposoby na podwyższenie emerytury. Podniesienie wieku emerytalnego co spowoduje, czy osoby z prawem do świadczenia przedemerytalnego będą je otrzymywać dłużej. kwota najniższej emerytury 2013. CO NOWEGO W EMERYTURACH W 2013. Emerytury 2013: Kto straci na nowych mechanizmach? Jakie zmiany w emerytuarach od 2013 roku? Emerytury: co zmieni się w przepisach emerytalnych. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.